Komentowana treść: 7-Zip 4.44
[#1] Re: 7-Zip 4.44
Działa to komuś? Ja jak próbuję rozpakować jakieś archiwum to dzieje się tak:

Ram Disk:> 7za x RAM:archiwum.7z Trash:

7-Zip (A) 4.43 beta Copyright (c) 1999-2006 Igor Pavlov 2006-09-15
p7zip Version 4.43 (locale=C,Utf16=off,HugeFiles=off,1 CPU)
Abort trap


Tak samo jest jak używam wersji A i wersji R. O co chodzi?
[#2] Re: 7-Zip 4.44
Próbował ktoś otwierać 7zip-em archiwa "pakowane" najnowszymi wersjami WinZip-a? u mnie są z tym problemy, mianowicie otrzymuje komunikat że archiwa ZIP nie są obsługiwane.
[#3] Re: 7-Zip 4.44

@MDW, post #1

Po pierwsze to nie używaj go w Ram Dysku: bo program ma problemy ze spacjami. Po drugie to lepiej w ogóle nie używać, gdyż 7zip tak sobie po prostu odmawia wspłópracy i widzimy abort trapy. Archiwizer musi być pewny, choć przyznam, że kompresję ma niezłą. Pomysł rozprowadzania 7zipa w postaci archiwów .7z też jest kul ;) Polecam tar gz.

Ostatnia edycja: 30.01.07 20:29:56
[#4] Re: 7-Zip 4.44

@Korni, post #3

Ja na pececie się dawno na niego przesiadłem i nie miałem nigdy z nim problemów. Potrafi tak skopać pupę ZIPowi, LHA czy RARowi, że czasem aż trudno uwierzyć. Nie słyszałem żeby kiedykolwiek ktokolwiek miał pod Windowsem problemy z 7z. Ten MOSowy nowy port jest jakis skopany.

---EDYCJA---

Popróbowałem trochę w CLI i już chyba mam jakiś trop. Ścieżka dostępu do archiwum 7z MUSI się składać tylko z nazwy pliku archiwum. Jak ma cokolwiek innego to nie rozpakowauje. Tak więc w MIME Ambienta trzeba zasnaczyć żeby aktualnym katalogiem był katalog źródłowy i podać jako parametr tylko nazwę pliku, a nie całą ścieżkę dostępu. No i tutaj jest problem. Jak podać samą nazwę pliku? Parametr %sp podaje całą ścieżkę dostępu do pliku w katalogu źródłowym. No a co mam wpisać jak chcę pobrać tylko nazwę pliku? W helpie są tylko dwa możliwe argumenty: %sp i %D. Normalnie to spokojnie wystarczało ale w tym dziwnym przypadku nie. :( Pomocy!

Ostatnia edycja: 30.01.07 20:55:21
[#5] Re: 7-Zip 4.44

@MDW, post #4

Nie słyszałem żeby kiedykolwiek ktokolwiek miał pod Windowsem problemy z 7z.

Mój post wyżej? ;)
[#6] Re: 7-Zip 4.44

@MDW, post #4

argument %D to katalog? Może przed 7zipem dodaj cd %D :)
[#7] Re: 7-Zip 4.44

@alpine, post #5

Myślałem, że masz na myśli MOSową wersję 7z. :)

Spakoawłem kilka plików przy pomocy WinZip 10.0 [6698] i rozpakowałem 7z 4.32 (pod Windows). Nie było problemu. Ja archiwa ZIP pakuję i rozpakowuję ZIPem, archiwa 7z pakuję i rozpakowuję 7z, archiwa RAR pakuję i rozpakowuję RARem. Nie używam 7z do archiwów ZIP. :)

Ostatnia edycja: 30.01.07 21:01:44
[#8] Re: 7-Zip 4.44

@Korni, post #6

argument %D to katalog? Może przed 7zipem dodaj cd %D

To katalog ale docelowy.

Wszystko byłoby w porządku gdyby można było wyciągnąc ze ścieżki samą nazwę pliku. Pewnie można, bo Ambient ma milion rzeczy ukrytych. Musi się tylko wypowiedzieć Kiero albo inny spec od Ambienta. :) Oni tam znają te tanje, nieopisane argumenty...


---EDYCJA 1---

Już wiem - "%sf" wyciąga samą nazwę pliku. Wystarczyło poszukać znaku "%" w pliku changelog.txt i już się znalazł ten placeholder. Jednak mam jeszcze jakiś problem z katalogiem docelowym po wybraniu go z filerequestera. Dziwne, bo problem jest tylko z 7z. Idę dalej kombinować...


---EDYCJA 2---

W standardowych filetypach Ambienta do 7z była użyta komenda Quote2Slash i zmieniała amigową ścieżkę dostępu na linuxopodobną. Wywaliłem ją i już jest dobrze. To znaczy byłoby dobrze gdyby nie kolejny problem...

Takie coś działa:

MorphOS:c/7zr x -oRAM:Clipboards 443_docs.7z

Takie coś nie działa:

MorphOS:c/7zr x -o"RAM:Clipboards" 443_docs.7z

Wolałbym mieć ten cudzysłów żeby spacje w ścieżce dostępu działały. Przecież nie będę pilnował żeby nie było spacji. To chore. :)

Żeby było śmieszniej to coś takiego działa:

MorphOS:c/7zr x "-oRAM:Clipboards" 443_docs.7z

Tylko, że komenda requestfile zwraca mi ścieżkę w której jest ten przeklęty cudzysłów i po "-o" oraz na końcu ścieżki też go mam. :(


Szlag mnie trafi. :) Jeżeli ktoś podepnie 7z pod Ambienta to niech się pochwali składnią, proszę. :)

Ostatnia edycja: 30.01.07 22:03:45
[#9] Re: 7-Zip 4.44

@MDW, post #8

a po jakiego grzyba requestfile? ambient ma wbudowany requester dla katalogu docelowego ktory umozliwia zwracanie katalogu docelowego z i bez /
[#10] Re: 7-Zip 4.44

@kiero, post #9

Dlatego, że drag&drop pliku nie zawsze działa i chcę mieć w menu kontekstowym możliwość wypakowania do miejsca wskazanego requesterem. Czasem po prostu łapię za plik i się nie da go przeciągnąć. :(
[#11] Re: 7-Zip 4.44

@MDW, post #10

ale ja nie mowie o d&d tylko o wybieraku. jezeli przy d&d %D wskazuje miejsce docelowe, to to samo %D przy normalnych operacjach spowoduje pojawienie sie wybieraka katalogu.
[#12] Re: 7-Zip 4.44

@kiero, post #11

Aaa faktycznie. :) Już wywaliłem ten nieszczęsny requester. Tak jest prosto i fajnie. :)

Niestety 7z nie lubi cudzysłowia

7-Zip (A) 4.43 beta Copyright (c) 1999-2006 Igor Pavlov 2006-09-15
p7zip Version 4.43 (locale=C,Utf16=off,HugeFiles=off,1 CPU)
Abort trap - MorphOS:C/7zr x -o"Ram Disk:Clipboards" r.7z


Przeszkadza mu to
-o"Ram Disk:Clipboards"

Jakby dało się z tego zrobić
"-oRam Disk:Clipboards"
to wszystko byłoby ok. No ale się nie da. Bez sensu. :(
[#13] Re: 7-Zip 4.44

@MDW, post #12

do autora portu z tym
[#14] Re: 7-Zip 4.44

@kiero, post #13

Napisałbym ale jakoś nie mogę znaleźć maila do niego. :( Jeszcze będę szukał...
[#15] Re: 7-Zip 4.44

@MDW, post #14

Dlatego jednak opus magellan roxx
[#16] Re: 7-Zip 4.44

@AmiChris, post #15

E tam :P pod opusem 7zip pewnie dziala tak samo glupio jak i pod ambientem :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem