Komentowana treść: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x
[#1] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x
Praktycznie identyczny opis był kiedyś w ACS.
Do tego było tam opisane jak używając ttf.library można czcionki TTF zainstalować też w standardzie AmigaPL.
[#2] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@amigafan, post #1

Zamiast pliku UnicodeToISO użyć UnicodeToAmigaPl (do pobrania tutaj) i program wygeneruje fonty w tym standardzie.
[#3] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x
ale sie nam rozpisal...oby tak dalej!!! OK
[#4] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@amigafan, post #1

Praktycznie, to sam napisz jakis artek. O!
[#5] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x
Moim zdaniem lepsze efekty daje AfAOS. Świetnie chodzi pod OS 3.9.

Przykładowe shoty, które mam akurat pod ręką:


[#6] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@El Amigos, post #5

zawsze uważałem, że TTFMeneger jest lepszy od TrueTypeEngine. Przede wszystkim można przygotować TTFy do odczytu przez zwykłe programy.
[#7] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@Andrzej Drozd, post #4

Ale właściwie to o co ci chodzi?
[#8] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@El Amigos, post #5

ładny system ale raczej dla uae, pod klasykami na takie bajerki to chyba tylko pod morphosem albo 060
[#9] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@amigafan, post #7

o to chodzi że wszyscy myślą, że się wszystkiego czepiasz i zaczęli reagować trochę nadwrażliwie :)

akurat nie widze problemu w tym co napisałeś i myślę że Andrzej troche przesadził w komentarzu, w ACS był podobny artykuł ale nie wszyscy mają ACS wiec fajnie, że ktoś coś napisał, co nie oznacza, że nie możesz o tym napisać

ps. co do iso to warto wiedzieć, że są lokale iso do os3.9, a Kaczuś chyba napisał kiedyś program do konwertowania lokali z apl->iso (tylko nie wiem czy mosa nie wymaga)
[#10] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@rzookol, post #9

Program nazywa sie CatConv i jest wersja dla m68k
[#11] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@rzookol, post #9

Jeżeli ktoś woli ISO zamiast APL to wszystkie locale można łatwo i szybko konwertować z APL=>ISO starym programem APC, który był w komplecie na dyskietce z LocalePL wydanym przez WFMH (teraz jest freeware).
[#12] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@rzookol, post #8

Ja mam podobnie zrobiony (oprócz tego paska "start") i na 060+CVPPC w 1024x768 chodzi bez widocznego spowolnienia.
[#13] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@amigafan, post #11

APC potrafił konwertować chyba pliki tekstowe, a to nie zawsze dla
lokali kończy się dobrze - to plik binarny.
[#14] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@Kaczus, post #13

Konwertowałem tak kilka razy locale w drugą stronę tzn. z ISO na APL i zawsze było OK.
[#15] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@amigafan, post #14

znaczy, ze miales szczescie i nie bylo okurat danej, ktora pokrywalaby
sie z którąś z pl liter, albo przypadkowo tego jeszcze nie wiesz....
program napisałem właśnie dlatego, że ktoś trafił natakie dane w
catalogu, który konwertował.
[#16] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@Kaczus, post #13

Potwierdzam. Większość lokali przy konwersji takim sposobem ulega uszkodzeniu. Nie zawsze widać to natychmiast (czasem zepsute jest np. rozmieszczenie tekstów - "Wyjście" zamienione z "Otwórz" itp. - na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest wszystko OK).
[#17] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@Mario, post #16

To w takim razie miałem szczęście.
Pamiętam że na pewno robiłem to z localem do SongPlayera bo tam jest tylko w ISO i tak przerabiałem na AmigaPL
[#18] Re: Kodowanie ISO-8859-2 i czcionki TrueType w systemie AmigaOS 3.x

@amigafan, post #11

w akrtykule był wymieniony pakiet ISOLocalePL w którym znajduje się program 'cat2iso' który konwertuje katalogi (czyli pliki binarne) do kodowania ISO.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem