Komentowana treść: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja
[#1] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja
z tymi skorkami fajna sprawa
[#2] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja
Teraz jeszcze podmienić to co jest pod spodem na Darwina i będzie już fajny system z wszystkimi potrzebnymi cechami
[#3] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@smith, post #2

Po co komu drugi macos x?
[#4] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@MinisterQ, post #3

Żeby było 2x bardziej amigowo.
[#5] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@MinisterQ, post #3

I tu dochodzimy do miejsca w którym powinna się pojawić jakaś konkluzja
[#6] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@smith, post #5

hmmm, OpenSSL 0.9.7X włącznie do literki "j" jest dziurawe i to nie jestem pewien czy nie jak sito. Z całą pewnością jest tam świeżo odkryty błąd ale jeśli się nie mylę to jakiś miesiąc temu czy troszke dalej była cała seria więc świetny nowy release jest już do upgradu ;)
[#7] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@MinisterQ, post #3

naprawdę przeszkadza Ci rozwój oprogramowania dla AmigaOS? ;)
[#8] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@FOrest, post #7

Przeciez on trojany pisze,a to juz chyba najpelniejsza odpowiedz ;) ;) ;)



Ostatnia edycja: 10.02.07 01:11:22
[#9] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja
Dodam tez swoj komentarzm. Mimo ze niektorzy wyznaja zasade 'lepiej miec niz nie miec', to ja wole oprogramowanie stworzone z mysla o amigaos. amigaos nie oznacza w tym przypadku systemu operacyjnego. oznacza srodowisko w jakim program operuje. mechanizmy. konfiguracje. przypadki uzycia..softy linkisowe beda zawsze softami linuksowymi. obcymi. i dlatego, mimo ogromnej wartosci uzytkowej tego oprogramowania nie uwazam go za krok w przyszlosc. to zatracanie swojej tozsamosci to robienie systemu uzytecznym za wszelka cene. a to mi sie nie podoba....ot...moje zdanie....moge sie poklucic na forum:)
[#10] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@kiero, post #9

Jak się nie ma nawet porządnego Workbencha to się windowmanagery portuje. Niedługo "amigowcy" będą widzieć blat Workbencha tylko po starcie, a potem cyk, ekran X11 i "amigujemy".
[#11] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@kiero, post #9

nie ma się o co kłócić...
uważam tylko, że skoro do pewnych prac jest się zmuszonym do uruchomienia na ami/pegu linuksa to lepiej odpalić same X-y niż restartować komputer :)
[#12] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@FOrest, post #11

Alez oczywiście masz racje. Nie ma w tym nic złego, bo rzeczywiście jak ktoś potrzebuje jakiś program i jest zmuszony do resetu kompa, to wygodniej jest odpalić X11 ale...panowie z pewnego blogu X promują to jako super-boskie-wspaniałe i genialne AMIGOWE rozwiązanie . Więc jak narazie jedyna w swoim rodzaju genialna AmigaONE zaczyna się zmieniać w zwykłego linuxboxa. Jak już to ktoś napisał, workbencha na jdynej prawdziwej amidze będzie widać tylko przez chwile, do czasu odpalenia nie mniej "amigowego" X11. Pytam się więc ja gdzie ten "amigowy feel". Przecież swego czasu na blogu X redaktorzy często gęsto i głośno smiali się z tego że pegasos to taki linux box bo nie ma natywnego softu dla mosa. No ale patrząć się przez pryzmat historii, gdzie amigaone zaczynała od linuxa... cóż poprostu powraca do korzeni. Od linuxa zaczęła na linuxie kończy . To tyle mojego trollowania w ;)
[#13] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja
Uważam, że Xy są OK jeśli tylko/tylko jeśli pomogą w przeportowaniu ciekawszych aplikacji do natywnego środowiska.
Spotkałem się na sieci z taką opinią (że Xy mają w tym pomóc), dlatego nie skreślam tej idei.
Zgadzam się jednak, że jeśli OS4 ma być tylko podłożem do odpalania XWindow i aplikacji linuksowych, to lepiej pominąć ten krok i od razu odpalić Linuksa.
[#14] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@kiero, post #9

A co X-Window ma wspolnego z Linuxem?
[#15] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@pjk, post #14

Tyle samo co Pegasos z Amiga :P
[#16] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@stOOsh, post #13

Panowie, pamiętajcie że linux to tylko jajeczko...

Wracając do tematu, to oczywiście proteza, ale w sytuacji braku softu X Window jest niezbędny. Przynajmniej na razie.
[#17] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@ems, post #16

to już lepszy byłby sheepshaver, odpadała by kompilacja
[#18] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@ems, post #16

na razie tak. a potem bedzie tak:

"Po co nam gimp z natywnym GUI skoro Gimp+X11 dziala znakomicie?"

a potem tak:

"po co nam wlasny program graficzny skoro jest gimp"

a potem bedzie tak:

"jak skonfigurowac xyz pod linuksem ppc uruchomionym na AOne?"

;)
[#19] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@szuler, post #18

...a potem "ej, linux na pc dziala o wiele lepiej"
[#20] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@szuler, post #18

Fajnie. :)Tylko gdzie te tłumy developerów do robienia programów pod AOS ? Ja nie widzę.
[#21] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@ems, post #20

Są zajęci czytaniem komentarzy :P
[#22] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@FOrest, post #11

Zgadza się.Jednak promowanie softu pod X-y jako natywny-amigowy (vide Amaya "reklamowana" prze niektórych jako pierwsza natywna przeglądarka na amisystemy obsługująca CSS) jest delikatnie mówiąc śmieszne.Równie dobrze moge na windowsie,pod cygwinem uruchomić powiedzmy Kadu i chwalić się że mam windowsową wersje.

Ostatnia edycja: 11.02.07 22:38:50
[#23] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@quaint, post #19

[...a potem "ej, linux na pc dziala o wiele lepiej"]

A potem "hej, na tym PC pod Win można używać Photoshopa albo PaintShopPro"?
[#24] Re: X11 dla AmigaOS 4.0 - trzecia aktualizacja

@Grzegorz_Piaskowski, post #23

A potem betaryczerz zaszlachtuje za takie stwierdzenie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem