Komentowana treść: Wywiad z ks. Janem Pikulem
[#1] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
bardzo bardzo bardzo dziekuje(my) za artykuł :)
[#2] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Bardzo sympatyczny artykul. Dzieki
[#3] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Dzięki Benedykt! Jak zwykle podziwiam upór. :) Łza się kręci w oku jak się to czyta. Po głowie telepie się milion wspomnień, refleksji... Tym razem nie tak bardzo smutnych jak w przypadku wywiadu z MP. Dzięki za wywiad!


Mam uwagę do ostatniego zdania xJP:

"No i niepoprzestawania tylko na grach."

Akurat użytkownicy Amig i Pegasosów nie grają zupełnie z prostego powodu - po prostu NIE MAJĄ W CO GRAĆ. :D Widać, że xJP dawno nie miał styczności z Amigą, bo kojarzy mu się ona z czasami w któych na Amigach się grało. :) No ale można mu to wybaczyć. Ma on swoje miejsce w historii i fajnie, że zgodził się na wywiadzik.
[#4] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Gratulacje dla Benedykta za wywiad, sam pamiętam jak miałem problemy z moją drukarką Star LC 10C. Dzięki zdolnością xJP mogłem drukować polskie literki w trybie tekstowym za co mu serdecznie dziękuję :)
[#5] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Wypas. Pamiętam ten artykuł o "okrągłym stole" w MA. :) Teraz pora na prof. Bruszewskiego.

Poza wyżej wymienionym, x. Pikulem, S. Węsławskim i MPS nie pamiętam jakoś więcej "tuzów" z tych zamierzchłych czasów... Może jeszcze Rafał Wiosna? :)
[#6] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
No nie :) Ksiądz Jan :) Pozdrawiam i dzięki za wywiad :)

ach ten sterownik AmigaPL :)
[#7] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Benedykcie Dziubałtowski JESTEś WIELKI. OK Wielkie dzięki
[#8] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Wielkie brawa dla Benedykta , no i oczywiscie pozdrowienia i podziekowania dla ksiedza Pikula ze wreszcie zgodzil sie na publikacje wywiadu , moze jednak zainteresuje sie jeszcze Amisią ;)
[#9] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
dzieki
[#10] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@Ijon_Tichy, post #5

no i Tomasz Nidecki
[#11] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@Kaczus, post #10

tego pana pamietam. potem jakos w magazynie www pisal i na #amisie sie nawet pojawial:)
[#12] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@quaint, post #11

No nareszcie...a kurat dzisiaj
[#13] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Benedykt: znowu dałeś radę :)

czy ktos ma wiecej informacji na temat tego cytatu:

"po słynnej "konferencji okrągłego stołu" w redakcji Magazynu Amiga, zorganizowanej przez pana Marka Pampucha, która przyjęła ostatecznie standard zaproponowany przez prof. Bruszewskiego, nazwany wtedy "Amiga PL", "
[#14] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@Valwit, post #13

a co chcesz wiedziec ?
[#15] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Fajny artykuł - przyjemnie się go czytało :) Najbardziej mnie zaskoczyła pamięć ks. Jana - po tylu latach pamięta dokładnie z jakich programów korzystał i jak tworzył sterowniki OK
[#16] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@koodlaty, post #15

cóż takich rzeczy się nie zapomina.
[#17] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Fajny wywiad. Czytajac odpowiedzi ks. Pikula az sie sam usmiech na twarzy pojawia. Taka mila odskocznia od ostatnich zamieszek;) Rzeczywiscie tez bylem zaskoczony ze ks. Pikul pamieta jeszcze oprogramowanie i szczegoly swojej pracy przy amidze. Pozdrawiam Benedykta i ks. Pikula :D
[#18] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@Kaczus, post #10

Tonida to zdaje sie mozna zlapac czasem na sieci, na irc`u na przyklad. A wywiad fajny, pierwsze sterowniki jakie uzywalem :)
[#19] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@Liluh, post #18

Benedykcie Dziubałtowski że ci się człowieku chce... Jesteś Wielki !!! Aha przy okazji wątku o autorze gry Franko, super że pozwoliłeś zrobić listę pytań od nas:).
[#20] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@jimiche, post #19

Super sprawa czyta sić z zapartym tchem jak kiedyś czytało sić Amiga magazyn.
[#21] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Wielkie dzięki, trzymam kciuki i czekam na kolejne wywiady. OK
[#22] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@Valwit, post #13

czy ktos ma wiecej informacji na temat tego cytatu:


Byl na ten temat caly artykul w MA. Co chcesz jeszcze wiedziec?

Ostatnia edycja: 18.02.07 13:24:59
[#23] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Dziękuję za fajny wywiad.
[#24] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Bardzo ciekawy i sympatyczny wywiad. W charakterze ciekawostki mogę napisać, że w swojej A1200 do dzisiaj korzystam (praktycznie codziennie) z Amitekstu, drukarki igłowej Epsona LQ 570 i właśnie sterownika ks. Pikula
[#25] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem
Wielki człowiek, przeprowadził kolejny świetny wywiad, z WIELKIM człowiekiem.
Czytając tekst, łatwo można przenieść się w tamte czasy "kombinowania" z naszymi Amisiami. ;)
Znowu wróciła mi ochota na przeglądnięcie - któryś-tam-już-raz - poszczególnych numerów magazynu Amiga :)
Dzięki! OK
[#26] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@rzookol, post #14

jak najwiecej :) a glownie czemu mimo wszystko apl a nie iso
[#27] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@szuler, post #22

gdzie jest skan. :)
[#28] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@Valwit, post #26

ciekawe kiedy bylo opracowane ISO.... To moze byc przyvczyna, druga moze byc - odleglosc 32 znakow miedzy wielka i mala litera.
[#29] Re: Wywiad z ks. Janem Pikulem

@Valwit, post #26

Benedykcie - świetne, bardzo fajny wywiad, no i rozmówca "energetyczny"

"glownie czemu mimo wszystko apl a nie iso

Używałem, standardu xJp długo, byłem jego zwolennikiem (właśnie przez sterowniki) i przesiadłem sie dopiero po wspomnianym "okrągłym stole Amigi" i wydaniu sterowników do mojej drukarki w standardzie APL - pamietam tyle, że wtedy ISO nie było, a to co było podstawą ISO miało błąd, tzn. jeden z polskich znaków był poza pierwszymi 127 znakami, co oznaczało nie trzymanie sie standardu ASCIIZ (znaki na 7 bitach - początki sieci, problemy z mapami klawiatur do terminali).
xJP miało ten sam problem a Prof. Bruszewski zaproponował najbardziej rozsądne rozwiązanie. Dotąd nie jestem pewien czy w/w wada została w ISO poprawiona (podstawą ISO było kodowanie IBM-"coś tam"), czy tylko problemy z tym związane są tak nieliczne, że nikt nie podnosi problemu.

Choć skan artykułu wyjaśni wszystko najlepiej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem