Komentowana treść: Pechowy Prezent w PPA
[#1] Re: Pechowy Prezent w PPA
Ooo. Fajne to to było. :) I ta scena z kopiowaniem demka na lekcji. ;d
[#2] Re: Pechowy Prezent w PPA
Benedykt Dziubałtowski to najwartościowszy redaktor ppa... Brawo! OK
[#3] Re: Pechowy Prezent w PPA

@szumekjac, post #2

To "trochę" nie fair względem reszty redaktorów, którzy od znacznie dłuższego czasu ciągną ten portal, i doprowadzili go do obecnej postaci... I żeby nie było niedomówień - nie piszę tu o sobie... Mailman, SirLeo, grxmrx, Uran - co z ich pracą?
[#4] Re: Pechowy Prezent w PPA

@MinisterQ, post #3

A myślisz, że redaktorzy PPA potrzebują przyklaskiwania? :> Toż to klasa sama w sobie! :)

Poza Uranem ow korz, który zlewa moje posty na forum o koszulkach po całości. ;]
[#5] Re: Pechowy Prezent w PPA

@MinisterQ, post #3

No cóż.. sam wiesz jak to jest - portal funkcjonuje i działa. I nie dzieje się to automagicznie - tylko jest ciężką pracą wielu osób. Ciężką i zupełnie nie widoczną. Tak więc bezapelacyjnie należą się WIELKIE BRAWA dla każdego, kto przyczynił, przyczynia i będzie się przyczyniał do tego, iż PPA jest aktualnie takie jakie jest i że będzie coraz lepsze.
[#6] Re: Pechowy Prezent w PPA

@MaaG^dA, post #5

O! OK
[#7] Re: Pechowy Prezent w PPA

@MaaG^dA, post #5

Poza Uranem. ;d
[#8] Re: Pechowy Prezent w PPA

@MinisterQ, post #3

Ostatnimi czasy aktywność Benedykta wydaje się być największa i najbardziej widoczna....
[#9] Re: Pechowy Prezent w PPA

@szumekjac, post #8

Najwieksza aktywnoscia wykazuje sie chyba mailman ktory codziennie aktualizuje aktualnosci

Brawa dla wszystkich redaktorow. Robicie kawal dobrej roboty OK
[#10] Re: Pechowy Prezent w PPA

@Lorak, post #9

Gratulacje dla calej redakcji PPA i Benedyktowi za dobrą robotę :D
[#11] Re: Pechowy Prezent w PPA

@pwe, post #10

Przecież Benedykt jest częścią redakcji, więc jak dla całej redakcji, to i dla niego
[#12] Re: Pechowy Prezent w PPA

@szumekjac, post #8

Ja "publikuje" gry raz na jakiś czas . malman dziennie kilka newsów . Czyja aktywność jest większa??


Benedykt
[#13] Re: Pechowy Prezent w PPA
Świetna gierka, dziekuje redakcji PPA i Benedyktowi oraz IQ Publishing/Mirage. OK
[#14] Re: Pechowy Prezent w PPA
Rety... I tę staroć udało się Benedyktowi wyrwać. :) Podziwiam wytrwałość, upór...

Kiedyś już Mirage Software (później Mirage Media) puściło w świat pełne wersje swoich amigowych gier w ramach tak zwanej akcji "Retro Games". Wśród tych gierek był i ten nieszczęsny "Pechowy Prezent". Niestety strona ta od dawna nie istnieje i pełnej darmowej wersji gry nie dało się już zdobyć. No i teraz dzięki Benedyktowi i PPA znów można. Cieszy mnie to bardzo. :)

To był nasz pierwszy komercyjny projekcik. Chociaż gra ma 1000 razy więcej wad niż zalet to jednak dla nas (a przynajmniej dla mnie) jest to bardzo istotny element w życiu. Wtedy (12 lat temu) spełniło się bardzo ważne marzenie mojego życia. Wiem, że to dzisiaj brzmi śmiesznie ale wtedy to nie było śmieszne. Cieszyliśmy się, byliśmy dumni. :D To był inny świat, inni ludzie, inne komputery, inne realia. Dokładnie pamiętam naszą ślepą wyprawę do Warszawy w poszukiwaniu wydawcy. Caro wtedy jeszcze kończył podstawówkę. :) To było średniowiecze. Nie było sieci, list/paczka między Legnicą, a Warszawą szedł 2 tygodnie, telefonu nie mieliśmy (o komórce nawet nie wspominam). Pamiętam jak późniejsze negocjacje odnośnie honorarium musieliśmy prowadzić przez telefon. Oczywiście na poczcie. :) Kabina nie była zamykana więc cała rozmowa musiała się odbywać przy kilkunastu bardzo "uszatych" osobach stojących w kolejce. Jakość połączenia była taka jaka była więc trzeba było niemal krzyczeć więc każdy słyszał każdy szczegół. Ech...
Rety, co za czasy... Nie chciałbym żeby wróciły ale jednocześnie bardzo miło je wspominam. Chociaż mam też sporo żalu do siebie. Ileż człowiek szans wtedy zaprzepaścił... Ech, mieć wtedy dzisiejszą świadomość. :)

Ok, nie marudzę już. Fajnie, że teraz każdy może sobie tę śmieszną gierkę ściągnąć i uruchomić nawet na UAE.

Tak przy okazji - jeszcze kilka screenshotów z tej gry można zaleźć na http://encoreppc.republika.pl w dziale "produkcje/gry".
Od razu proszę o wybaczenie nam wszystkich niedociągnięć tej gry (czyli całej gry, która była jednym wielkim niedociągnięciem). To było tak dawno. Mam wrażenie, że jeszcze wtedy nie byłem człowiekiem. :)
[#15] Re: Pechowy Prezent w PPA

@MDW, post #14

Nie przesadzaj. :) Kiedyś się zagrywałem w to. :) Pamiętam reckę w Top Secret - "oldskul" etc.. xD Fajna giera, niezłe wykonanie i gagi.. klimat.. mniam. Polecam. :)

THX. Nie wiedziałem, że też za tym stoisz. :)
[#16] Re: Pechowy Prezent w PPA

@Kokos, post #15

Tutaj jest numer Top Secret w formacie djvu do zaciągnięcia. :) W nim naturalnie recka Prezentu. :)

http://www.cconline.pl/download.php?cmd=click&id=213
[#17] Re: Pechowy Prezent w PPA

@Kokos, post #16

W tej recenzji potraktowano nas dosyć pobłażliwie. :) Gorzej było chyba w Secret Service. Tam dostało nam się ostro. Pamiętam, że nawet, że wtedy się przejąłem tamtą recenzją... No ale zdawałem sobie sprawę z poziomu tej gry więc tak bardzo mnie recenzja nie zdziwiła. Natomiast zdziwiła mnie trochę recenzja z tego Top Secretu. Po trzecim levelu się wiesza. Nie miałem innych takich sygnałów przez te wszystkie lata. Wygląda więc na to, że rzeczywiście egzemplarz, który V0yager dostał do testów był jakiś walnięty. Co za pech(owy prezent). :)

Jak teraz z perspektywy czasu patrzę na te gry to nie mogę zrozumieć dlaczego wtedy nie zrobiliśmy czegoś bardziej grywalnego. Ja rozumiem OCS/ECS, ja rozumiem AMOS, ja rozumiem DD... no ale nawet na tym można było zrobić coś naprawdę grywalnego. Nie potrafię sobie dzisiaj wytłumaczyć dlaczego to co robiliśmy było takie jakie było. Dzisiaj byłoby inaczej... byłoby...
[#18] Re: Pechowy Prezent w PPA

@MDW, post #17

Powiem CI MDW ,że prezent jest dużo fajniejszy niż np Rycerze Morku aczkolwiek i tę grę na swój sposób lubię . Może wygrzebał byś z pamięci parę ciekawostek na temat tej gry?? Kto podkładał głos w intro? Dlaczego to była jedna osoba ;D nie było mamy ,taty ,brata?? :)


Benedykt



ps. Gra ukazała by się już dawno w rodzynkach jednak uzyskanie zgody zajęło mi 7 miesięcy (słownie siedem)

Ostatnia edycja: 09.03.07 16:31:14
[#19] Re: Pechowy Prezent w PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #18

zajęło mi 7 miesięcy (słownie siedem)

jeszcze można napisać rzymskimi VII oraz kodem hexadecymalnym 0x07 :)

Ostatnia edycja: 09.03.07 17:25:48
[#20] Re: Pechowy Prezent w PPA

@rzookol, post #19

Może Ty spróbuj nakłonić jakaś firme do publikacji Agimowych gier . Zobaczymy jak Ci pójdzie . A potem ja CI wystawie heksadecymalną notę .



Benedykt
[#21] Re: Pechowy Prezent w PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #20

no widzisz, ja jestem chamowaty i czepialski, od razy by mnie olali :), za to jak napisałem w poście o Teenagencie mogłbym się zając konwersją na sdl (jeśli miałbym źródła) ewentualnie cgx/ahi ale chyba sdl byłby lepszy bo więcej osób by skorzystało
[#22] Re: Pechowy Prezent w PPA

@MDW, post #17

Jest godzina 9:44, mam szpilke, dyskietke i wytrych. Nie wiem co dalej. Moge dostac jakas delikatna podpowiedz?
[#23] Re: Pechowy Prezent w PPA

@Phibrizzo, post #22

Jak skończysz grę, to napisz jakąś solucję ;)
[#24] Re: Pechowy Prezent w PPA

@Phibrizzo, post #22

Łomatko. Ja już nie pamiętam. :) Ale w upadłych pismach growo-komputerowych było trochę solucji. :]
[#25] Re: Pechowy Prezent w PPA

@Kokos, post #24

Juz sobie poradzilem
[#26] Re: Pechowy Prezent w PPA

@MDW, post #17

SS-owa recka Pechowego Prezentu. :) http://img463.imageshack.us/img463/8711/recka2hb6.jpg

THX Lupus! ;]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem