Komentowana treść: Nowy format w Reggae
[#1] Re: Nowy format w Reggae
Tak z ciekawości... Wie ktoś może, czy osoby, których programy zostały wyróżnione darmową Efiką otrzymują komputer wraz z systemem Morphos? Bo jeżeli otrzymują samą Efikę (z jakimś distro Linuksa) to to jakieś dziwne jest. Tak jakby za pisanie programów na PS otrzymać GameBoya...
[#2] Re: Nowy format w Reggae

@APC74, post #1

Efika nie została zaprojektowana do pracy jedynie z systemem MorphOS - na niej działają różne systemy (z naciskiem na linuksa w chwili obecnej).
[#3] Re: Nowy format w Reggae

@MinisterQ, post #2

No przecież jak nie wiem, jak wiem ;) że nie tylko MOS (gdybym był złośliwy to napisałbym, że w chwili obecnej to właściwie wszystko inne oprócz MOSa ). Po prostu miałem cichą nadzieję, że MOS 1.5 już jest na Efice.

P.S. Takie życzeniowe czytanie między wierszami.,,

Ostatnia edycja: 13.04.07 23:18:51
[#4] Re: Nowy format w Reggae

@APC74, post #3

Jest, ale niepubliczny. Z tego co mi wiadomo, istnieje duże prawdopodobieństwo iż "1.5" będzie prezentowany na Amimajówce w Krakowie.
[#5] Re: Nowy format w Reggae

@MinisterQ, post #4

No właśnie - niepubliczny :( . Cóż, to ładny gest ze strony producenta, że nagradza wysiłek ludzi tworzących oprogramowanie dając im komputery. Z tym, że bez MOS ta płyta to złom. Weźmy Twój przykład: dostajesz taką płytę i co... kasujesz WinUAE z PC, instalujesz linuxa na Efice + UAE i czekasz na kompilację gadulca pół dnia... Bez MOSa ta płyta nadaje się co najwyżej do powieszenia na ścianie. Bo linuxa to możesz sobie odpalić na PC i będzie to działało szybciej. Z drugiej strony osoby rozwijające Linuxa na Efice - Efikę już mają... itd. itp.
[#6] Re: Nowy format w Reggae

@APC74, post #1

MorphOS 1.5 będzie rozprowadzany niezależnie, tak więc osoby, które otrzymały/zakupiły już Efikę nie dostaną go za darmo.
[#7] Re: Nowy format w Reggae

@Jacek Piszczek, post #6

No to mi się podoba :) OK
[#8] Re: Nowy format w Reggae

@APC74, post #5

Jeśli bym dostał Efikę bez możliwości odpalenia na niej jakiegoś amigopodobnego systemu, to prędzej bym ją schował do szuflady w piwnicy, niż bym na niej instalował linuxa + uae...
[#9] Re: Nowy format w Reggae

@APC74, post #5

Mysle, ze jesli czyjs temat zwiazany z MorphOSem zostalby zaakceptowany przez Freescale to jakos dogadalby sie z MOSTeamem na wczesniejszy zakup 1.5 - nawet nie majac takiej przeszlosci jak nasza duma "Selected Demo" Krashan :D

Ostatnia edycja: 14.04.07 02:15:40
[#10] Re: Nowy format w Reggae

@APC74, post #3

Po prostu miałem cichą nadzieję, że MOS 1.5 już jest na Efice.

Oczywiście, że jest.
[#11] Re: Nowy format w Reggae

@APC74, post #5

Z tym, że bez MOS ta płyta to złom.

To chyba nieco zbyt radykalna odpowiedź. Przecież głównym docelowym rynkiem Efiki nie jest MorphOS... I to, że Linuksa mogę sobie odpalić i na pececie, to żaden argument, bo nie każdy pecet pobiera z sieci 10 W i nie każdy pecet mieści się w pudełku 12 x 16 x 5 cm... Przykładowo wchodząc tutaj wchodzisz na serwer pracujący na Efice.
[#12] Re: Nowy format w Reggae

@Jacek Piszczek, post #6

Wszyscy mówią cały czas o MOS 1.5 a ja słyszałem że jak wyjdzie to nie 1.5 a 2.0
[#13] Re: Nowy format w Reggae

@MinisterQ, post #8

prędzej bym ją schował do szuflady

No właśnie. Główną atrakcją Efiki jest MOS. Który niby jest a jakoby go nie było.
[#14] Re: Nowy format w Reggae

@Arbuz, post #12

To taki żart był, na zasadzie, że MOS 1.5 jest tworzony tak długo, że wyjdzie od razu w wersji 2.0. Zresztą nieważne cyferki, byle by wreszcie był dostępny dla szaraczków.
[#15] Re: Nowy format w Reggae

@APC74, post #14

Czyli zwykle "szaraczki" sa mamione MOSem 1.5 ktory moze zostac wlozony miedzy bajki. Coz , czemu mnie nie dziwi ze srodowisko "Amigowe" bylo zawsze robione "W bambuko":P.
To co panowie. Wypijmy za MOS 2.0 "za 1,5 tyg" :D.
[#16] Re: Nowy format w Reggae

@kwolf, post #15

No cóż, jedyna nadzieja w OS4 - według tego co mówił Frieden, to składają już ISO. A to czego potrzebuje MOS-Team to solidny kop, aby się zmoblizować i wypuścić wreszcie tego MOSa, którego mają jak na dziś zrobionego w 99.99%. Diabeł tkwi w tych 0.01% na które czasem można czekać bardzo długo, a że jak wiadomo nie ma oprogramowania bez błędów, to "długo" może równać się "nieskończoność". Stąd konkurencja w postaci edycji OS4 może być bardzo zdrowa dla release MOSa.
Bo, o ile MOS nie jest fizycznie konkurencją dla OS4 i vice versa, bo obydwa działają na innym sprzęcie póki co (bo podobno MOSa nowego na klasyka ma nie być... a może się mylę? ;) ). To jednak jak najbardziej jest konkurencja o "dusze" i całkiem realne portfele nie spegazowionych i nie zamigołanowianych klasykowców - Efika vs nowe sprzęty pod OS4 (może Sam?).
Więc o ile OS4 nie zamierzam uzywać, to jednak "GO Friedens, GO :) ", a dzięki zdrowej konkurencji doczekamy się rychłej edycji nowego MOSa. Trzymam kciuki za Friedenów, a za MOS Team jeszcze bardziej. :)

Ostatnia edycja: 16.04.07 09:47:31
[#17] Re: Nowy format w Reggae

@kwolf, post #15

To co panowie. Wypijmy za MOS 2.0 "za 1,5 tyg"

Żebyś się nie zdziwił.
[#18] Re: Nowy format w Reggae

@wali7, post #16

No cóż, jedyna nadzieja w OS4 - według tego co mówił Frieden, to składają już ISO.

W świetle tego, co powiedział Frieden, MOS 1.5 spokojnie obroni się przed kolejną "finalną" wersją AmigaOS 4.
[#19] Re: Nowy format w Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #18

Kłopot w tym, że - w świetle tego co powiedział Frieden, OS4 wkrótce będzie dostępny dla wszystkich chętnych, a spokojnie broniący się MOS 1.5 - być może pod koniec roku.
[#20] Re: Nowy format w Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #18

To prawda, bo większość odpowiedzi Friedena potraktowałem jako
wymijające, a zresztą pytający też nie miał zamiaru zadawać
kłopotliwych pytań. Ale jak się konkurencja pokaże na horyzoncie w
tylnej szybce to może MOS-T się obudzi i zdecydouje się na release.
Nie chciałbym, aby z mosem stało się tak, jak z tym zającem z bajki co
ścigał się z żółwiem.
[#21] Re: Nowy format w Reggae

@recedent, post #19

Kłopot w tym, że - w świetle tego co powiedział Frieden, OS4 wkrótce będzie dostępny

Frieden już niejedno w przeszłości powiedział...

MOS 1.5 - być może pod koniec roku.

Być może wcześniej.
[#22] Re: Nowy format w Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #21

Być może wcześniej

I to właśnie lubię - przemoc, akcja, świeże owoce i szczypta konkurencji - Kto powiedział, że to niedobrze, że współistnieją OS4 i MOS? No kto?!
[#23] Re: Nowy format w Reggae

@recedent, post #22

Ci, których imienia się nie wypowiada.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem