Komentowana treść: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0
[#1] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0
Witam

Mam pytania odnośnie tworzenia i przenoszenia tabel.

Czy na AbiWord można w tak prosty sposób jak na MS Word zrobić tabelę?

Jak wygląda sprawa przenoszenia tabeli z Amigi na PC i odwrotnie czy tabela będzie wyglądać tak samo?

Jaką wersję MS Worda najlepiej używać do przenoszenia dokumentów?
[#2] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0
Brawo brawo :) Nareszcie dobry procesor tekstu. Jeszcze Port Dla MOSa i bedzie Milo :).
Tylko nie zrzedzic :P, Im wiecej softu tym lepiej :D. Dobrego Softu.

Ostatnia edycja: 17.04.07 19:09:59
[#3] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #1

1. Nie wiem, musisz sprawdzić :)
2. Jeśli nie masz jakiś tam super skomplikowanych tabel to powinno być OK
3. Raczej 97.
[#4] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0
no ładnie... ładnie...
[#5] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@kwolf, post #2

Jeszcze Port Dla MOSa i bedzie Milo


Pewnie.Tylko pierwsze ktoś by musiał przeportować X-y dla MOSa :D
[#6] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@x3nU, post #3

W tym problem, że nie mam na czym sprawdzić. :)
Pytałem z ciekawości bo kiedyś za czasów WordWortha6 było to nie do pomyślenia.
[#7] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0
dobre dobre OK
[#8] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@piteq, post #5

no tak... jak zacząłem czytać tego newsa to mi szczęka opadła... Tej klasy procesor tekstu na amigaos to był szok. Ostatnie zdanie zepsuło cały efekt... :(
[#9] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #1

w download jest wersja dla windziarzy.
[#10] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0
A teraz czekamy na moment, w którym XWindow pod AmigaOS 4 zacznie korzystać z systemowego GUI, tj. Reaction.
[#11] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Zainstalowałem AbiWord na WinXP i działa bez zastrzeżeń.
Nawet moje CV ze zdjęciem wczytuje się bez problemu na AbiWord
i wygląda bardzo dobrze
[#12] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@FOrest, post #8

Dlaczego nie lubicie X?
Pytam z ciekawosci.

Pozdrawiam
[#13] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@pjk, post #12

Ponieważ w przypadku Amigi to jest proteza. Cała sytuacja przypomina tworzenie takiego gorszego linuksa bez ochrony pamięci. Sprawa by wyglądała o wiele lepiej, gdyby te nieszczęsne Xy potrafiły skorzystać z systemowego GUI - wtedy odpalając takiego AbiWorda miało by się faktycznie wrażenie, że odpala się Amigowy program. A tak... cóż. Skórki z tematem OS4 niewiele zmieniają w moim odczuciu - to ciągle jest rodzaj "sandboxa", który nie potrafi nawet wymieniać zawartości clipboardu z systemem. Odnośnie korzystania z systemowego GUI - nie sądzę osobiście żeby to nastąpiło zbyt szybko (o ile w ogóle) - Reaction czy nawet MUI mają zbyt mało klas, które mogły by pracować jako "natywne" odpowiedniki środowiska X window.
[#14] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@pjk, post #12

programy powinny współgrać z systemem, wyobrażasz sobie miec gaima na oodzielnym ekranie. Gimp, abiword - to rozumiem ale podręczne pchełki muszą być na ekranie głównym
[#15] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #13

Czegos nie rozumiem. To z jakiego GUI korzystaja Xy w Amidze? Bo Abiword korzysta (oidp) z GTK+2. Czy jest implementacja GTK2 na Amige? Czy tez GTK dziala pod X, a dopiero pod tym wszytskim Abiword?

Pozdrawiam
[#16] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@pjk, post #15

Z tego co mi wiadomo ta druga wersja. Czyli amigowy X11 ma w sobie GTK pod ktorym z kolei dziala AbiWord.
[#17] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #13

Tak czy siak - lepsza proteza od braku kończyny. Gorzej, że kończyna chyba raczej nie odrośnie
[#18] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0
Gratulacje chłopaki!!! Dla mnie pozostaje czekanie aż coś podobnego pojawi się na mosa. OK
[#19] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@FOrest, post #8

Ostatnie zdanie zepsuło cały efekt...

Dlaczego? W koncu lepiej miec namiastke dzialajacego Linuxa wraz softem, na systemie amigowym, niz specjalnie go odpalac.
[#20] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #13

A to ja bede teraz troche zlosliwy. Pamietasz jak chlopaki, kiedys, na AONe mieli tylko Linuxa? Widzisz, kto z kim przystaje, takim sie staje. Czyli brakuje im X-ow :P
To jest naturalny powrot do korzeni ;)
[#21] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #13

cytat z execa

Wlansie odkrylem dolaczone do AbiWorda skrypty wstawiajace zawartosc systemowego schowka do tekstu. Kopiuje sobie wiec tekst w IBrowse, klik i juz mam to w Abi, w dodatku z polskimi znakami. Piekne. ;)

wiec chyba jednak potrafi skorzystac ze schowka ;)
[#22] Re: AbiWord 2.5.1 dla AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #19

Szczerze? To ja juz bym chyba wolal prawdziwego linuksa i UAE ;P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem