Komentowana treść: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0
[#1] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0
Bez wątpienia jest to całkiem niezły komunikator ale...Do obsługi rodzimych sieci nadje się delikatnie mówiąc średnio.Tutaj AmiGG rulezuje ;)

Ostatnia edycja: 02.05.07 19:34:37
[#2] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@piteq, post #1

AmiGG suxx bo nie działa pod X11 ;)
[#3] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0
Tak w ogóle to chciałem publicznie stwierdzić, że mam "nietęgą minę" :D, i z głębi serca, jako świeżo mianowany amiterrorysta, pozdrawiam kochanego mufę, który jak Boga kocham naprawdę nic nie pojął z całego zdarzenia (do którego ciągle nawiązuje - tak jakże subtelnie i oczywiście - kulturalnie, jak to na execu).

P.S Nie ma to jak komunikator na obcym ekranie, "silnie" zintegrowany z AmigaOS. :D
[#4] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #3

Nie ma to jak komunikator na obcym ekranie
Ja przepraszam, ale w sensie, że co? Że programy korzystające z X-ów nie uruchamiają się na blacie WorkBencha
[#5] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #3

No jak to nie zintegrowany. Przeca jest skorka, dzieki ktorej X11 wyglada prawie jak os4. Ale jak pisze Amigafan, "prawie" robi wielka roznice
[#6] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@APC74, post #4

Kolega nietutejszy? ;)
[#7] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@APC74, post #4

a no właśnie tak :) wymagają odzielnego ekranu ... pech
[#8] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #6

Faktycznie, chyba z księżyca - jakoś umknęła mi ta informacja. :D

Ostatnia edycja: 02.05.07 22:18:55
[#9] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@Drako^lM, post #7

Ojej, jakie to wygodne musi być, takie przełączanie między ekranami, żeby poklikać sobie z kimś...
rotfl

Chyba napiszę jakiś zegarek po X-y na OS4... z kalendarzem, a co mi tam... :D

Ostatnia edycja: 02.05.07 22:23:33
[#10] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@APC74, post #9

Niekoniecznie. Wystarczy cały czas używać Xów, i zapomnieć że "pod spodem" jest jakiś tam AmigaOS. ;)
[#11] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #10

Taaa... Albo jeszcze lepiej, kupić sobie PC, zainstalować np. UBUNTU + skórkę, o której wspominał Lorak i amigować-rulezować do upadłego...

EDIT: Dawać mi tą skórke! Zaraz przetrenuję to na moim UBUNCIAKU :D

Ostatnia edycja: 02.05.07 22:44:04
[#12] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0
Komunikator obsługuje wiele protokołów takich jak: AIM/ICQ, Gadu-Gadu, Groupwise, IRC, Jabber, MSN, Napster, Rendezvous, Trepia, Yahoo, Zephyr.

Jako strategiczny sponsor projektu AmiJabber chciałbym wydać oświadczenie:

AmiJabber potrzebuje Waszego wsparcia! zachęcam do klikania w paypal na stronie http://amigg.integradesign.org/



[#13] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #12

A ty ile już wpłaciłeś? ;)
[#14] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@koodlaty, post #13

"Co łaska" :P
[#15] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@Korni, post #2

Może już niedługo MiniQ sie skusi na Xy... ;)
[#16] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@APC74, post #11

Nie potrzebujesz zadnej afrykanskiej dystrybucji linuxa. Sam przygotowalem taki temat dla WinXP. Teraz wlasnie pracuje nad tym zeby byl jeszcze bardziej amigowy.

Przeczytaj
Screenshot

Ostatnia edycja: 02.05.07 23:04:25
[#17] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #14

"Co łaska"
dobrze, że napisałeś z polskimi literkami ;)
[#18] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@Lorak, post #16

Sorki ale jednak wolę moje distro linuxa - jest bardziej amigowy. Ten look & feel Xów - prawie taki sam jak w OS4
[#19] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #3

Co tam. Linuxy rulez, ale te z KDE, a nie jakims dziadostwem :P
[#20] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@APC74, post #9

Właśnie - kiedyś była mała ankietka, związana z arosem i uae.
Pytanie - czego jeszcze poza amigg, zegarkiem, odgrywajką do mp3, uzywacie na ekranie workbencza a nie własnym.
Mianowicie się zastanawiam czy integracja uae z arosem byłaby na poziomie okienek potrzebna.

[#21] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@norbert741, post #20

praktycznie wszystkiego - no po za PGS-em, bo on ma błąd i nie działa
najlepiej na ekranach >16 bit.
[#22] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@norbert741, post #20

czego jeszcze poza amigg, zegarkiem, odgrywajką do mp3, uzywacie na ekranie workbencza a nie własnym.

Wszystkiego co dziala pod MUI. Bardzo fajnie takie rzeczy sie ikonifikuje i nie przeszkadzaja na WB. Nawet plikowcow (mimo ze nie sa pod MUI), tez uzywam na WB. Prawie wszystko chodzi mi pod WB. Zastanowic sie nalezy czego nie uzywam...WWW, PicShow, programow graficznych, systemowych gier...wiecej grzechow nie pamietam :P
[#23] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@norbert741, post #20

czego jeszcze poza amigg, zegarkiem, odgrywajką do mp3, uzywacie na ekranie workbencza a nie własnym.

Wszystko poza programami PageStream, ArtEffect, ImageFX, Blender chodzi u mnie na ekranie Workbencha (a raczej Ambienta). Uruchamiałbym i te programy na ekranie Workbencha/Ambienta gdyby AmigaOS/MorphOS miały możliwość schowania całego programu (wszystkich okien należących do programu) jednym przyciskiem. Oczywiście są jeszcze programy takie jak TVPaint czy jakieś gry ale one się nie liczą, bo nie dają się odpalić w oknie więc nie mam wyboru. Lubię mieć wszystko na jednym ekranie. Oczywiście pod warunkiem, że jest to ekran słusznych rozmiarów. Używam na codzień 1600x1200 i uważam, że jest to akurat w sam raz do wygodnego używania. Chociaż nie powiem, że więcej by się nie przydało. :) Ale spoko - na wszystko przyjdzie czas. :)
[#24] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@MDW, post #23

Osobny ekran to nie problem gdy w systemie są "dragonowe" ekrany ;)
[#25] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@grxmrx, post #24

Na pewno dragowane ekrany trochę ułatwiają. Jednak na przykład przeglądarki www nie mógłbym mieć na osobnym ekranie. Muszę mieć możliwość skalowania okna. Po prostu okno to idealne rozwiązanie w większości przypadków.

A tak przy okazji. Uważam, że MOSowy Dragon chociaż działa sensownie to niestety nie ma sensu z tego powodu, że po puszczeniu lewego klawisza myszy ekran wraca na swoje miejsce. Wobec tego "użytkowość" tego rozwiązania jest prawie zerowa. Żeby sobie podglądnąć to co mam pod spodem szybciej przełączę ekrany. Zwłaszcza w MOSie na którym robi się to niesamowicie szybko. :)

Ostatnia edycja: 04.05.07 09:45:04
[#26] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@MDW, post #25

Okno to na pewno najlepsze rozwiązanie,
tylko że zintegrowanie okienek z emulatora, i własnych
to w przypadku różnych endianów i niemożnośći odwoływania się wprost do struktur systemu, mnóstwo pracy.
Stąd pytanie o sens czegoś takiego.
Po prostu się zastanawiam czy ekrany wystarczą i jak nie to jaki
soft jest lepiej uruchamiać na Wb i dlaczego.
Dlaczego przeglądarki www lepiej używać na wb?.
[#27] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@norbert741, post #26

Okno to na pewno najlepsze rozwiązanie,
tylko że zintegrowanie okienek z emulatora, i własnych
to w przypadku różnych endianów i niemożnośći odwoływania się wprost do struktur systemu, mnóstwo pracy.


Nie, o ile wystarczy "udawana" integracja :) Zobacz tutaj

Ostatnia edycja: 04.05.07 15:28:07
[#28] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@szuler, post #27

Lycos nie pozwala na bezposrednie linkowanie.. Trzeba wejsc w http://utenti.lycos.it/stegerg/aros/ i dopiero kliknac uae.avi.

BTW. A jest juz takie cudo dla E-UAE AROSa?

Ostatnia edycja: 04.05.07 15:50:16
[#29] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@szuler, post #27

Moim zdaniem wystarczy.
Czy wiesz może skąd można wziąść kod źródłowy do tego?


[#30] Re: Pidgin 1.5.0 dla AmigaOS 4.0

@norbert741, post #29

Ale tam nie ma czegoś takiego jak

okienko amigowe
na nim okienko x11
na nim okienko amigowe

tylko
okienka amigowe są, ale są traktowane jak jedno okienko
tzn można okno unixowe albo pod wszystkie okna amigowe
albo na wszystkei okna amigowe.

czyli to jest zrobione na rozszerzeniu do X11 obsługującego nieregularne okienka.

Ale moim zdaniem i tak po prostu wypas.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem