Komentowana treść: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty
[#31] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@kwolf, post #23

Prosze o szczegoly a nie o jakies ogolniki.

Proszę bardzo - Ekran Ambienta w rozdzielczości 1024 x 768, 24-bitowy, otwarty na karcie graficznej Radeon 9200SE ze 128 MB video RAM. Komputer Pegasos II. Włączony efekt przezroczystości dla wszystkich okien, oprócz aktywnego. Włączony efekt płynnego fadingu przy aktywacji okna. Otwarte około 30 okien różnych programów. Żadnych zacięć przy skalowaniu, przesuwaniu, normalnej pracy.

Chyba ze dotkne myszki i zobacze jak to pracuje

To trzeba się ruszyć na jakieś amiparty i zobaczyć. Pod nos Ci nikt nie będzie podtykał. Bo na razie to ograniczasz się do jęczenia na PPA, mając zerowe doświadczenie w używaniu tego, o czym jęczysz. Nie możesz tego przeżyć, że coś może być lepiej zrobione w MOS-ie, niż w Linuksie?

Ale do tego jeszcze daleka droga

Jaka daleka, przecież działa już?

Skoro wy macie problemy z wydaniem MOS 1,5

Zrobi się to, co jest do zrobienia i się wyda, jaki niby miałby być z tym problem?
[#32] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@kwolf, post #29

Chciałbym najpierw podziękować organizatorom i wszystkim Amigowcom za bardzo fajne spotkanie na Amimajówce. Tańczący banan

Co do nowego MorphOSa, to przezroczystość na Efice działała dobrze, nie muląc systemu, a przecież Efika szczytem szybkości nie jest. Ponadto miała podłączoną najsłabszą kartę ATI (9250). Choć na Voodoo mogą być problemy z pełnym wykorzystaniem wszystkich efektów nowego Mosa. W nowym Mosie mogliśmy zobaczyć wiele nowych i naprawdę fajnych rozwiązań. Przezroczystość była ostatnim nowym elementem, który zobaczyliśmy na nowym Mosie (to do tych, co mówili, że nowy Mos, to tylko przezroczyste okna). Możliwe, że nowy Mos użytkownicy dostaną już na jesieni tego roku. :D
[#33] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Grzegorz Kraszewski, post #30

A to przepraszam. W każdym razie okna nie są pokazywane w trójwymiarze jak w Berylu i Viscie (co uważam za zbędny bajer).
[#34] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Grzegorz Kraszewski, post #31

Jecze bo mowi sie duzo, a MOS 1,5 pozostaje w strefie marzen. Sami tez najezdzacie na OS 4.0 ze niby to jest a jednak go nie ma.
Druga sprawa hmm lepiej chodzi na MOSie niz na Linuksie, niech chodzi a kto broni? Przezroczystosc oferowal Windows XP i od dosc dluzszego czasu Linux. Co jak co, ale ja uzywam pulpitu bez efektow, takie bajery sie przejadaja. No ale moze wam to lepiej wyszlo , jak wszystko inne? Dziwi mnie jedno , skoro MOS jest tak Super , to czemu macie problemy z softem. Skoro to OS perfekcyjny , to czemu nie ma programistow , ktorzy by rzucili glupiego Linuksa i do was przeszli. Coz dobrze ze sie broni swojej pracy, ale prosze pamietac ze to MacOS Windows i Linux przetarly wiele szlakow ktorymi dzis podazacie. Zaluje ze nie ma tamtej Amigi:(.
[#35] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@AS, post #32

A czy ktoś mógłby, chociaż w skrócie, opisać co nowego w nowym MOS-ie?
Sporo ludzi opowiada o przezroczystych okienkach. Może i fajny bajer,
ale mnie osobiście takie rzeczy raczej mało interesują. Ja jestem
natomiast ciekaw, co nowego wnosi ten system oprócz przezroczystości.
[#36] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Kamul, post #35

Moze juz nie bedziesz musial resetowac sam , a OS sam sie bedzie resetowal. To moze byc nowinka.
[#37] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@kwolf, post #36

Ale Cię ten MorphOS uwiera .
[#38] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@kwolf, post #34

Jecze bo mowi sie duzo, a MOS 1,5 pozostaje w strefie marzen.


Aha, czyli według Ciebie redakcja PPA ma nie pisać o pokazie, bo wciąż nie można go kupić? Moim zdaniem MOS Team zwleka z wydaniem nowej wersji tak długo, bo chcą zaoferować jak najwięcej nowości za te pieniądze, których będą żądać. Biorąc pod uwagę, że poprzednie wersje są za darmo, jest to rozsądne podejście.

Przezroczystosc oferowal Windows XP i od dosc dluzszego czasu Linux.


W takim razie dlaczego porównałeś MOSową przeźroczystość do Compiza/Beryla, który jest zdecydowaniem czymś innym (więcej)?

Skoro to OS perfekcyjny , to czemu nie ma programistow , ktorzy by rzucili glupiego Linuksa i do was przeszli.


MOS jest systemem niszowym, nie mainstream jak Linux. Nigdy nie będzie miał takiego wsparcia logistycznego i finansowego. Porównywanie tych dwóch systemów pod tym względem nie ma sensu. Za to jest dużo prostszy w obsłudze i działa szybciej w środowisku graficznym, co może być dużym atutem w przypadku takich maszyn jak Efika. Przyznam, że spodziewałem się dużo mniej po systemie na 400 MHz. Szkoda, że nie można u nas kupić Efiki po te 99 dolarów.

Parafrazując: skoro Linux jest taki świetny, czego szukasz na portalu poświęconym takiej drobnicy jak systemy amigopodobne i czego tak żałujesz?
[#39] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Kamul, post #35

Ja przyglądałem się tylko 30 minutowej prezentacji MOSa2.0 z Efiką, a
byli tacy co wisieli na jacy 3 h, więc pewnie mogą coś więcej
powiedzieć, ale z tego co widziałem:
- większość rzeczy które zobaczyliśmy to zmiany kosmetyczne, lub
ulepszające istniejące już mechanizmy - przyczyną tego stanu rzeczy
jest fakt, że MOS już dość długo istnieje na rynku, obrósł w sporo
ulepszeń i dodatków... ja osobiście uważam, że MOS1.4.5 jest na tyle
fajny, że trudno wymyśleć do niego coś naprawde rewolucyjnego pomysł
- o czym wszyscy wiedzą - nowy MOS to obsługa Altiveca i USB2.0 (ale
akurat obydwu tych rzeczy na Efice nie wiedzieliśmy)
- całkowicie nowe okno ustawień Morphosa
- Ambient silniej zintegrowany z MUI niż w 1.4.5
- wspomniana przeźroczystośc okien (efekt nie obejmuje okien overlay)
i możliwość wykorzystania innych funkcji sprzętowego OpenGL w
Ambiencie
- polonizacja systemu na dzień dobry
- wbudowany i działający stos TCP/IP
- obsługa unicode w systemie
- całkowicie zmieniony i ulepszony sposób zarządzania pamięcią (ale o
tym wiadomo od dawna)
- kilka mniejszych i wiekszych programików dodatkowych (np. nowe
narzędzie do partycjonowania)
Ja osobiście byłem zaskoczony sprawnością i szybkością działania
MOSa2.0 na Efice ze 128 MB RAM. Działał na tym Sputnik bardzo ładnie
... (na oko chyba lepiej niż na Pegu z G4 pod MOSem1.4.5). Generalnie
widać, że nowy system wniósł sporo poprawek w kwestii szybkości.
Wydaje mi się też, że chyba lepiej gospodaruje pamięcią od
poprzednika, bo nie wyobrażam sobie takich zabaw z systemem i
Sputnikiem jakie robił jaca, pod MOSem 1.4.5 i tylko ze 128 MB RAM
:)
Jaca powiedział, że w wersji "dla mas" będzie "trochę niespodzianek"
(zwłaszcza w Ambiencie).
[#40] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Kamul, post #35

Poza przezroczystością okien
- ochrona kernala, zawieszający się program można wywalić bez restartu całego systemu i programy MUI-owe można ponownie uruchomić;
- nowe lepsze preferencje: wskaźniki przesuwajace się skokowo - nie będzie problemów z ustawieniami w preferencjach; nowy układ graficzny prefsów; wygaszacze ekranów i edycja wskaźników zintegrowane w preferencjach, a nie oddzielnie; pełna lokalizacja w języku Polskim (praktycznie całe preferencje zostały rozbudowane i poprawione, jest wiele nowych możliwości ustawień);
- cały system zintegrowany z MUI łącznie z blatem;
- własny stos sieciowy zintegrowany z systemem ustawiany w preferencjach;
- nowy program do obsługi dysków, lepszy i ładniejszy graficznie;
- obsługa nowych, szybszych kart graficznych;
- możliwość przewijania nieaktywnego okna "skrolem" myszy (nie widziałe na innym systemie takiego praktycznego bajeru, a widziałem tych systemów od groma);
- nowy BurnIT obsługujący najnowsze napędy (nie wiem, czy ma być w systemie standartowo);
- możliwość wyłączenie komputera z poziomu systemu;
- i oczywiście wiele poprawek
Było trochę jeszcze, ale nie pamiętam wszystkiego.
[#41] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@AS, post #40

Acha, ma być nowy Ambient (na pokazie jeszcze go nie było) i pełna wersja MUI4.
[#42] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@kwolf, post #19











Ostatnia edycja: 13.05.07 16:54:46
[#43] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #42

Z niektórych sieci nie można się dostać na Megaupload. Ja ze swojej nigdy nic z tej strony nie pobrałem.
[#44] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #42

To fajnie, że u ciebie działa . Szkoda, że u nas nie. Możesz podesłać Artiemu, skoro się bezinteresownie zgłosił, tak wszyscy chętni by sobie ubejrzeli, a nie tylko uploader :> ?
[#45] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #42

Jesli uzywacie FF to zainstalujcie rozszerzenie Megaupload SX dostepny pod tym adresem i po klopocie...

BTW. To filmik z pokazu Efiki na jakims niemieckim zlocie...

Ostatnia edycja: 13.05.07 16:50:31
[#46] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Grzegorz Kraszewski, post #37

"Ale Cię ten MorphOS uwiera ."

I nawzajem zastepujac slowo MOS -> Linuksem. Widzisz jak to milo.

Ogolnie moge wyrazic moj podziw i podziekowanie za ogrom pracy.
No a kiedy Release OSu ?:), Ok wiem "za 2 tygodnie" lub tez "za 1,5 tyg" :D. Mam nadzieje ze sympatycy MOSa beda zadziwnieni oraz nie bedzie im brakowac programow.
Off Topic -> piekna dzis pogada tego trzynastego:D.
Koniec Off Topa.



Ostatnia edycja: 13.05.07 17:10:30
[#47] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Masta Krishna, post #45

BTW. To filmik z pokazu Efiki na jakims niemieckim zlocie...


eeee.... ja myślałem że z Krakowa np. coś z prezentacji na rzutniku. to nie, dzięki
[#48] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@kwolf, post #46

I nawzajem zastepujac slowo MOS -> Linuksem. Widzisz jak to milo.

Mnie Linux nie uwiera. Mam Debiana na jednej z Efik, która robi za serwer, mam Debiana na Pegasosie, jako podkładkę pod Open Office. Natomiast jestem świadom wad Linuksa.
[#49] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Grzegorz Kraszewski, post #48

Yhm oby zawsze. Jak sam wiesz , nie ma OSu bez wad.
Odwiedzam ten portal z sentymentu, a widze pare osob ktore robia sobie przepychanki A OS4.0 kontra MOS 1.5
Szkoda slow. Ciekawe czy dostane zolta kartke za off.
EOT!

Ostatnia edycja: 13.05.07 20:22:51
[#50] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@kwolf, post #34

ktorzy by rzucili glupiego Linuksa i do was przeszli

Ksenofobów nam nie brak ;)
[#51] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty
[#52] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty
Przygotowałem na szybko małą relację z Amimajówki 2k7, dostępna na oficjalnej stronie krakowskich imprez http://tdolphin.org/amikrak/, całośc pisana na szybko, sorki za ewentualne błedy styl/ort ;)
[#53] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Kokos, post #51

wow :)

Ostatnia edycja: 14.05.07 01:04:01
[#54] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Rafael/ARMO, post #52

Zróbcie z tego njusa!
[#55] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Fei, post #54

Wysłałem to jako newsa ale o północy to większośc moderatorów PPA chyba śpi ... więc dałem w komenatch dla tych co nie śpią lub wcześnie wstaną :)
[#56] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty
Chciałbym podziękować przede wszystkim organizatorom tj. Piotrowi, Rafałowi, Marianowi za przygotowanie wspaniałej imprezy, wszystkim przybyłym za stworzenie fantastycznej atmosfery na imprezie.

Jednym słowem cytując jednego z zacnych uczestników przybyłych razem ze mną i Jurkiem: "...OBEJMIJCIE SIĘ..." OK
[#57] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #42

Dobra, sciagnalem te dwa pliki. Jak mam to teraz odtworzyc? Pytam serio
[#58] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty
Dzięki za impreze było zajebiście :) .I dzięki za prezentacje MorphOS 2.0

STOP!!! obejmowaniu się na party :)
[#59] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Kokos, post #51

Stop Amigejówkom!!!!

Takie coś to pewnie tylko w Warszawie ;)
[#60] Re: Konkurs Amimajówki rozstrzygnięty

@Sir_Lucas, post #59

No, no! RTFM! To Warszawa nie chciała zgodzić się na jakieśgejówki, w przeciwieństwie do innych miast.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem