Komentowana treść: ACube System wspiera projekt Phoenix
[#1] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix
Fajna inicjatywa :), biorac pod uwage ostatnie watki na temat praw do OS4... zobaczymy co z tego wyniknie. Oby wszystko toczylo sie zgodnie z planem ACube... :)
[#2] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Lokaty, post #1

Wiesz to jest takie ODW dla ubogich.
[#3] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix
Ciekawe co ACube rozumie przez "stosowny sprzęt". Mają jakieś A1 na składzie, czy też zakładamy optymistycznie, że 1) mają działające Samanthy, 2) na Samanthach tych działa AmigaOS 4, 3) Hyperion mimo procesu z Amiga Inc. zdecydował się po raz kolejny złamać umowę licencyjną?
[#4] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Grzegorz Kraszewski, post #3

5) dziiiiwnyyyyy jest ten świaaaaaaat (...)
[#5] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix
Witam Wszystkich!
Czy ktoś coś słyszał na temat gry Zombies na Amigę?
Jest to gra podobna do Quake do wyboru jest 7 różnych broni.
Wczoraj na stronce internetowej były dostępne fotki i filmiki z gry.
Dziś można zobaczyć tylko 1 fotkę.
http://proostsoftware.com/
[#6] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Leon, post #5

W sumie to nie słyszałem ale chyba to pytanie ni w ząb nie ma nic wspólnego z njusem
[#7] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Leon, post #5

Leon, coś Ty się tak podniecił tą jatką? Quake Ci się znudziło? To wczytaj sobie innego WADa do niego.
[#8] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@APC74, post #7

A tak pytałem z ciekawości :)
Ostatnio tyle tego wychodzi, że się pogubiłem w tym wszystkim :D
Mi by pasił stary Unreal na Amigę bo tylko on mnie wciąga :)
Może ktoś go ma na Ami tylko siedzi cicho i potajemnie sobie gra :D
[#9] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Leon, post #8

Pomarzyć fajna rzecz. Jednak śmiem wątpić. Nie ten sprzęt nie te stery. Unreal - nawet jedynka - jest IMHO zbyt zaawansowany jak na możliwości dzisiejszych amig (w szerokim tego słowa rozumiemniu :D).

Moderator jak nic nas pogoni za tego offtopica. Ostatnio drażliwy jakiś się zrobił... ;)
[#10] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Jeszcze zapomniałeś o
4) to oświadczenie jest typowym pieprzeniem pod publisię (szum medialny, coby ludziska nie zapomnieli o firmie) - niech się owce cieszą. bee bee beeee. :P
[#11] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@APC74, post #9

nie zgodze sie. jezeli bylyby dostepne zrodla unreala to sam bym sie o port pokusil bo gra mi sie bardzo podobala.
[#12] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@APC74, post #9

zbyt zaawansowany? jak mniemam nawet najslabsze mikroa1 sa szybsze od p2 200mhz ..a na takich sprzetach ut'99 smigal
[#13] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@DRACOX, post #12

no, wersja unreala na linuxa by mogla smigać, os4 niestety nie ma (dobrego) 3d więc port jakoś nierealny na ten system
[#14] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@kiero, post #11

:)
[#15] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@APC74, post #9

Unreal - nawet jedynka - jest IMHO zbyt zaawansowany jak na możliwości dzisiejszych amig (w szerokim tego słowa rozumiemniu

No co ty, Unreal jedynka powstał w czasach pierwszych kart Voodoo, wymagania miał na poziomie procka 200 MHz, 32 MB Ram i Voodoo 1, myślisz że np. taki pegaz z radeonem 8500 128 MB (karta tak na oko 50 razy szybsza od voodoo1) procem G4 1 GHz i 256-512 MB Ram, to za mało na np. Unreal 1 . Sądze że na takim sprzęcie spokojnie "dwójka" i "trójka" pójdą :)

Tu masz wymagania Unreal 1 :

Requirements
------------
- Windows NT 4.0 or higher
- PC with a Pentium(r) 133 MHz, Pentium II, or Pentium Pro Processor
- PCI or AGP slot for graphics card with 4 MB Video memory
- 16MB of RAM or more Suggested

Jak widać nawet słabiutki klasyk z PPC160 MHz i BVision, teoretycznie pociągnie Unreal1 ;)

Ostatnia edycja: 20.05.07 09:15:14
[#16] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Olo, post #15

Tu chodziło o "Amigi" a nie o pegaza i MorphOS-a :)
[#17] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@kiero, post #11

I amigowe 'porty' OpenGL tą grę pociągną?
[#18] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@kiero, post #11

Source code for Unreal Tournament
No to kiedy port na Ami? :D

Ostatnia edycja: 20.05.07 11:41:38
[#19] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Olo, post #15

Jak widać nawet słabiutki klasyk z PPC160 MHz i BVision, teoretycznie pociągnie Unreal1

Masz rację, a co dopiero tak wypasiony sprzęt jak {Kaczuś nie marudź} Efika...
[#20] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@APC74, post #18

Dla naszego Kiero nie ma rzeczy niemożliwych...

Go Kiero, mogę testować wersję na Classica A1200 i A4000T
[#21] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Olo, post #15

Karta gfx i procek to nie wszystko. Nie zapominajmy o wstrząsającej wydajności pamięci w klasyku, i równie wstrząsającym transferze do pamięci karty gfx.
[#22] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@MinisterQ, post #21

Na a1200 to prawda, ale na A4000 + Cyberstorm jest chyba troszkę szybciej, Efika natomiast ma chyba jeszcze szybszy dostęp do pamięci i gfx, ale poprawcie mnie proszę jeśli się mylę...
[#23] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@APC74, post #18

"Source code for Unreal Tournament
No to kiedy port na Ami?"

tournament mnie nie bawi. pisalem o pierwszym unreal-u z trybem singleplayer. nie mam czasu na porty ktore mnie osobiscie nie interesuja.(nawet na te ktore mnie interesuja mam czasto zbyt malo czasu, ale unreal byl na tyle fajna gra, ze bylo by warto)

"I amigowe 'porty' OpenGL ta gre pociagna?"

moja wina, nie mialem na mysli amigi a morphos-a:) i tak, uwazam, ze moja czesciowa reimplementacja opengl-a dala by rade unrealowi.

Ostatnia edycja: 20.05.07 14:15:29
[#24] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@APC74, post #18

i jeszcze jedno. zeby nie bylo, zassalem zrodlo i sprawdzilem co to jest. tak jak myslalem nie jest to wszystko co niezbedne do skompilowania ut na inna platforme. wskazowki dlaczego znajdziesz w katalogach Core/ i Engine/. prawdopodobnie brakuje wiecej, ale nie widze sensu sprawdzac.
[#25] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@kiero, post #23

tournament mnie nie bawi.
Ty tu mi się nie wykręcaj ;) Jak Tournament Ci nie pasi to proszę bardzo:
Unreal Source Code
Mnie nawet singleplayer bardziej odpowiada.

pisząc amigowe z małej litery miałem na myśli wszystkie amigi - czyli Pegaza również (do troli - to mój podział i wara wam od niego). Jeżeli Twoja wersja OGL to uciągnie TO JEST TO BARDZO DOBRA WIADOMOść :D

EDIT: Dupa zimna, sorki - te źródła co podałem do niczego się nie przydadzą... :(

Ostatnia edycja: 20.05.07 15:11:52
[#26] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@MinisterQ, post #21

No wiem że te sprawy w klasyku to jedno wielkie nieporozumienie, ale, skoro Quake II na tym działa to taki unreal I pewnie też pójdzie :). Pozatym wydajnośc tamtych pecetów wysoka też nie była ;)
[#27] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Olo, post #26

Poszperałem trochę po necie, poczytałem o różnych wersjach Unreal engine i wyciągnąłem jeden smutny wniosek. Unreal Engine 1 nieprędko (o ile w ogóle) zostanie uwolniony. W odróżnieniu od QUAKE, gdzie każda nowa wersja silnika jest pisana praktycznie od zera - kolejne wersje silników Unreala są wersjami ewolucyjnymi, w dużej mierze opartymi o swoich poprzedników. Unreal Engine 1 (gry Unreal, Unreal Tournament) znajduje się prawie w całości w Unreal Engine 3 (z modyfikacjami oczywiście). I tu niestety jest pies pogrzebany - udostępniając pierwszą wersję silnika Epic Games strzeliłoby gola do własnej bramki, dając m.in. możliwość różnym zdolniachom na rozbudowanie go do najnowszej wersji. :(
W dodatku nadal powstają gry na tym staruszku, np. "Harry Potter"...
Jedyne wyjście to wykupić licencję na ten silnik. Może jakieś małe bounty? :D
[#28] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@APC74, post #27

Na pocieszenie dodam, że przyjdzie kiedyś czas UNREALa na Amigę.
Cieszmy się tym co już jest i co będzie.
http://proostsoftware.com/
http://proostsoftware.com/zombies/index.html
Ps. Lubię świeży chleb, lubię świeże pączki a najbardziej świeży soft :P
[#29] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Leon, post #28

Dostępny jest nowy filmik z gry Zombie na YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=c7GBcNkxg10
[#30] Re: ACube System wspiera projekt Phoenix

@Leon, post #29

wyglada jak q1 a chodzi jakby to byl doom5 ...moze z 10 fps w porywach .ekhhm
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem