Komentowana treść: Transmission 0.72
[#1] Re: Transmission 0.72
Czy ktoś może wie jak szybko to chodzi?
Na piecu nie używam protokołu BitTorrent bo jest za wolny (parę kb/s) jak to wygląda na Amidze?
[#2] Re: Transmission 0.72

@Leon, post #1

Prędkość pobierania danych przez protokół BT jest niezależna od platformy, lecz ilości aktywnych seedów. Jeżeli ciągniesz od seeda, który ma słabe łącze i jest tylko jeden to nawet mając super szybkiego peceta/Amigę i super wyczesane łącze nie sprawisz, że pobieranie będzie szybkie.

Poczytaj o działaniu BT.
[#3] Re: Transmission 0.72

@mailman, post #2

Wiele razy próbowałem coś ściągnąć przez BT nawet liczba seedów przekraczała sto i dalej było wolno. Na programie LimeWire wystarczy, że mam parę źródeł a transfer mam powyżej 50kb/s-100Kb/s na plik. Dlatego trochę mnie dziwi, że BT jest taki wolny poczytam o BT może znajdę odpowiedź.
[#4] Re: Transmission 0.72

@Leon, post #3

nawet liczba seedów przekraczała sto

Aktywnych w danej chwili, czy po prostu istniejących zgodnie z ostatnio zaktualizowaną DHT?

Na programie LimeWire wystarczy, że mam parę źródeł a transfer mam powyżej 50kb/s-100Kb/s na plik.

No wiesz, ja pobierając filmy z Breakpoint przy aktywnych ośmiu seedach miałem transfer 250-300 kB/s ;)
[#5] Re: Transmission 0.72

@mailman, post #4

Ja mam łącze 2Mb/s (256Kb/s) tak, że więcej nie wyduszę :)
Gdy pobieram 2,3 filmy jednocześnie to te 256Kb/s dzieli mi na ilość pobieranych plików.
Jestem zadowolony bo lepiej mieć nie będę, no chyba, że dopłacę do neta :D
[#6] Re: Transmission 0.72

@mailman, post #4

LimeWire jest super chciałbym go kiedyś zobaczyć na Amidze.
Jest szybki, szybko szuka plików, łączy i pobiera. Fajnie działa podgląd plików i inne tam.
Wadę ma tylko jedną strasznie zamula komputer.
Gdy coś pobieram to lepiej za dużo nie bawić się na komputerze.
Chyba jest pamięcio-żerny :)
Jak to wygląda na Amidze podczas pobierania dużych plików (filmów)? :)
[#7] Re: Transmission 0.72

@Leon, post #3

1. Zmień klienta BT.
2. Sprawdź czy masz zewnętrzne IP.
3. Upewnij się że żaden "cudny" firewall nie blokuje.
[#8] Re: Transmission 0.72

@alpine, post #7

Dałem sobie spokój z BT i używam tylko LimeWire.
Chciałbym zobaczyć w akcji BT na Amidze.
Próbowałeś może na Amidze pobierać filmy?
Czy duże jest zużycie procesora podczas korzystania z BT na Amidze?
[#9] Re: Transmission 0.72

@Leon, post #5

> Ja mam łącze 2Mb/s (256Kb/s)

2Mb/s to nie jest 256kB/s i odwrotnie.

http://test.4web.pl
[#10] Re: Transmission 0.72

@Leon, post #8

> Chciałbym zobaczyć w akcji BT na Amidze.

cTorrent 8)



> Czy duże jest zużycie procesora podczas korzystania z BT na Amidze?

nie wiem jak tam na programie BT, ale na cTorrent obciazenie procka jest znikome.
[#11] Re: Transmission 0.72

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

A ile to według Ciebie jest? Twój test na moim łączu podał: 2,18 Mbit = pobieranie 278.88 kB/s. Więc 2 Mbit w przybliżeniu to jest 256 kB/s.
[#12] Re: Transmission 0.72

@Leon, post #8

Czy duże jest zużycie procesora podczas korzystania z BT na Amidze?

Nie.
[#13] Re: Transmission 0.72

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Sprawdziłem Twojego linka:

Obecnie szybkość Twojego łącza mierzona od serwera TEST.4WEB.PL wynosi: 1.82 Mbps możesz ściągać z szybkością 232.63 KB/sec. z naszych serwerów.
Nie mam pełnych 2Mbps teraz bo mam załączone 3 kompy w sieci.
Czyli nie myliłem się. Mam neta 2Mbity to mogę pobierać dane z prędkością nie przekraczającą 256Kb/s bo 1Bajt to 8bitów.
Tylko jedna rzecz mnie dziwi, płacę za 2Mbity (256Kb/s) a wiele razy przy pobieraniu plików miałem transfer ponad 320Kb/s jak to możliwe?


Ostatnia edycja: 20.05.07 16:31:50
[#14] Re: Transmission 0.72

@mailman, post #11

nie bo on nie napisal 2Mbps czy "2Mbit" tylko 2Mb/s

ja mam teraz na radiowym tylko 256kbps czyli 32kB/s
[#15] Re: Transmission 0.72

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Aleź sobie wymyślił ;)

"b" to oznaczenie jednostki "bitu" - http://pl.wikipedia.org/wiki/Bit, więc kolega Leon pisząc 2 Mb nie pomylił się.
[#16] Re: Transmission 0.72

@Leon, post #13

Tylko jedna rzecz mnie dziwi, płacę za 2Mbity (256Kb/s) a wiele razy przy pobieraniu plików miałem transfer ponad 320Kb/s jak to możliwe?

Topologia lacz jest organizowana czesto z zapasem, wiec, aby umowiony minimalny transfer zawsze byl na oczekiwanym poziomie, uslugodawca najczesciej swoje lacza (a raczej ich przepustowosc) swiadomie ziweksza o nie wielki procent.
[#17] Re: Transmission 0.72

@mailman, post #15

transfer lacza 2Mb. (skrot) bez /s, a on napisal 2Mb/s. ponizej jak sie poprawnie pisze:

"http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html"

widze nawet TPSA zrobila byka, ale juz w przeliczeniu z Mb-it (bps) na KB!

www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/internet/now_prom/603256/?_p=603261

i tym samym wprowadzaja "specjalnie" w blad klientow - "1 Mb (do 1024 kb/s)" ROTFL


aha i zeby nie bylo to ja tego nie wymyslilem 8)

http://en.wikipedia.org/wiki/Bits_per_second
[#18] Re: Transmission 0.72

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

Czepiasz się. Każdy i tak wie o co chodzi.
[#19] Re: Transmission 0.72
Ciekawe kiedy będzie wersja MOSowa? Pewnie nie prędko, o ile w ogóle. :( Fab się obija. ;)

Ostatnia edycja: 20.05.07 22:26:11
[#20] Re: Transmission 0.72

@Leon, post #13

masz ntl-a?powinno ci smigac wrecz.
3 kompy z routerem.Wiesz ze te standardowe routery tna na stale tzn.
2mbit / 3 komputery = 0,66 mbit ?
Dopiero jak masz bezposrednio to bedziesz miec transfer 2mbit.Ntl jest o tyle fajny ze nie limituje predkosci lacza lecz ilosc sciagnietych danych.tak do 1gb/dzien jest ok.potem potrafia sie burzyc;)
[#21] Re: Transmission 0.72

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

Czepiacie się jakiś literek "s", a nie zauważyliście rzeczy ważniejszej: "2Mb/s (256Kb/s)" to tak, jakby napisał 2km=2000km. Leon przeliczył Mega-bity na kilo-bity, a powinien na kilo-bajty. Błąd to oczywiście napisanie kb zamiast kB. Prawidłowo powinno być: 2Mb/s=2048kb/s=256kB/s.
Co do TP to nic źle nie przeliczyli, jedyny błąd to brak tego "s".
[#22] Re: Transmission 0.72

@MikeN, post #21

Znalazłem trochę czasu, bo poczytać podany w komentarzu 17 link do Wiki. Do dziś sądziłem, że kilo w informatyce oznacza 1024, a tu zonk wtf!? Czyli teraz dyskietka 3.5" ma rzeczywiście 1,44 MB, a nie, jak kiedyś (po dokładnym przeliczeniu), 1,4 Wściekły
[#23] Re: Transmission 0.72

@MikeN, post #21

"2Mb/s (256Kb/s)"

a to moze oznaczac - download / upload

> Co do TP to nic źle nie przeliczyli

lacze 1Mbit to 128kb/s, a oni na stronie napisali 1024kb/s to nie jest zle, no tak chyba ze tam sprzedaja np karty pamieci to sorry TPSA rulz ;)
[#24] Re: Transmission 0.72

@AmiChris, post #20

Witam kolegę!
Mam NTLa 2Mbps (limit 16GBajtów) po przekroczeniu limitu powinni mi wziąść kolejny raz pieniądze za następny pakiet 16Gb i doliczyć do następnego rachunku.
Najlepsze jest to, że przekraczam limit parę razy w miesiącu i nigdy nie dopłacałem do rachunku. Swoją drogą nie wiem jak sprawdzić limit (powinna być jakaś strona).
Moim zdaniem mają bałagan i tyle (nie wspomnę o braku umowy na piśmie wszystko było załatwiane przez telefon).
Na przychodzących rachunkach pisze kwota do zapłacenia (ciągle ta sama) i w razie zerwania umowy kara chyba 50e.
Niewiem czy limity w NTLu to nie pic na wodę, żeby odstraszyć potencjalnych odbiorców od ciągłego pobierania danych.

Odnośnie podłączenia do nata używam takiego switcha http://www.pcsmart.ie/product.php?intProductID=673
W praktyce wygląda to tak:
Transfer dzieli się prawie po równo na ilość komputerów pobierających dane w tym samym czasie z neta.
Gdy tylko 1 komputer pobiera dane mimo, że w tym samym czasie na innych jest dostępny internet to komputer dostaje prawie cały transfer.
[#25] Re: Transmission 0.72

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #23

W komentarzu 15 napisałeś:
w przeliczeniu z Mb-it (bps) na KB
, a w 21:
1Mbit to 128kb/s
.

Nie zwracasz uwagi na wielkość litery b. Małe b oznacza bity (a więc b/s = bit/s = bps), natomiast wielkie B oznacza bajty. Tak więc (pomijając zmiany, jakie - nie wiadomo kiedy - wprowadzono za pomocą kikibitów i innych cudów - info na podanej wcześniej stronie Wiki), 1Mb=1024kb=128kB (i analogicznie będzie z podanymi wielkościami przypadającymi na sekundę - 1Mb/s=1MBit/s=1Mbps=1024kb/s=1024kbit/s=1024kbps=128kB/s). Tak więc błąd TP polega na napisaniu 1Mb zamiast 1Mb/s lub 1Mbit/s czy 1Mbps, a nie na błędnym liczeniu.

A co do
to moze oznaczac - download / upload
to zwróć uwagę na następną linijkę wypowiedzi Leona:
Gdy pobieram 2,3 filmy jednocześnie to te 256Kb/s dzieli mi na ilość pobieranych plików
.
Jemu chodziło o download, który dobrze obliczył, ale źle zapisał jednostki.

Ale w świetle wiadomości z Wiki i tak wszyscy jesteśmy blednie nauczeni/przyzwyczajeni szok! Nie pozostaje nam nic innego jak RTFM! czyta książkę
[#26] Re: Transmission 0.72

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Zainteresowani mogą sobie testować połączenia z naszym serwerem.
http://ppa.pl/ppa-hosting-testy/initialmeter.php

Wersja testowa, bo czemuś jeszcze ponowny test czasami sypie krzakami, ale przechodzi dalej.
[#27] Re: Transmission 0.72

@SirLEO, post #26

Wynik uzyskałem podobny 1.91 Mbps 244.29 kB/s
Testowanie połączenia działa bez uwag.
Fajna sprawa zrobić sobie taki teścik. :D
Będę teraz zawsze wiedział jak obciążona jest sieć (tzn. Czy kolega co jest w mojej sieci coś ściąga) :D
[#28] Re: Transmission 0.72

@Leon, post #27

Hmm ogolnie nie sa restrykcyjni,jednak znam przypadek ze zadzwoniono i powiedziano ze za duzo sciaga.Jest to pierwsza osoba na 50 jakie znam z NTL-em,ktora miala taka sytuacje :)

Pozdrawiam rowniez,ziom :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem