Komentowana treść: KGB - recenzja
[#1] Re: KGB - recenzja
Pamiętam jak w dawnych czasach grałem w KGB. Świetna przygodówka, moim zdaniem jedna z najlepszych amigowych.
Pamiętam, że jescze wtedy byłem we wczesnej podstawówce i nie znając tak dobrze angielskiego korzystałem z opisu przejścia gry w Comuter Studio.
Jak dla mnie na owe czasy była to dosyć trudna gra bo w przeciwieństwie do przygodówek "dla dzieci" typu Monkey Island tu wszystko zależy nie tyle od znalezionych przedmiotów i użycia ich w pokrętny sposób a od przebiegu dialogów (co inne postacie powiedzą i co uda się od nich dowiedzieć) a także konieczności bycia w określonych miejscach w określonym czasie.
Po za tym ta fabuła niczym w filmie sensacyjnym "dla dorosłych" - morderstwa, ukrywanie ciał, podsłuchiwanie, przesłuchiwanie i zastraszanie ;)
Mnie akurat muzykaw tej grze się podobała.
Ciekaw jestem czy powstały jeszcze jakieś inne przygodówki (nie tylko na Amigę) tego pokroju bo dziś wydanie czegoś tak "niepoprawnego politycznie" jest niemożliwe.

Ostatnia edycja: 10.07.07 23:35:47
[#2] Re: KGB - recenzja
Wywiad radziecki to chyba raczej GRU, bo z tekstu wynika, że to ZSRR... ;)
[#3] Re: KGB - recenzja

@Hugen, post #2

Tu znajdziesz wyjasnienie

http://pl.wikipedia.org/wiki/KGB
http://pl.wikipedia.org/wiki/GRU

[#4] Re: KGB - recenzja

@amigafan, post #1

Hehe. Mialem podobnie;) Tez gralem w te gre nie znajac angielskiego i bedac dzieciakiem. Tylko ze w moim przypadku nie bylem uparty i okraszylem dyskietki notka "glupia gra";) Pozniej nagralem na nie cos innego.

Ostatnia edycja: 11.07.07 12:31:37
[#5] Re: KGB - recenzja
Dzięki mailman, właśnie dostałem solidny powód by autentycznie (lub chociaż postarać się ;)) ukończyć tę grę. :)
Miło byłoby także zobaczyć tu jakąś solucję, czy coś...
[#6] Re: KGB - recenzja
He0,j u mnie caly news jest italikiem; tak ma byc?
[#7] Re: KGB - recenzja

@11MASTEr, post #6

U mnie tez, procz ostatniego zdania. Jest tak chyba dlatego, ze jest to cytat z recenzji.
[#8] Re: KGB - recenzja

@11MASTEr, post #6

Bo mailman idzie na łatwiznę - to chyba przez te wakacje.
Myśli, że jak napisał wyrąbistą recenzję do gry OK to w wiadomości wystarczy wstawić cytat z niej i po kłopocie...
[#9] Re: KGB - recenzja
Aż muszę w to zagrać i nadrobić zaległości :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem