Komentowana treść: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON
[#1] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON
Ech, i znowu pokazują jakieś fatamorganowe nie istniejące systemy. :P
[#2] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON
Film z napisami - nie boicie się policji? ;)
Z tego co widzę, MorphOS przewija się przez cała prezentację :D Zresztą co się dziwić ludziom, że pytają o MOSa - Efika + Linux to jakieś nieporozumienie. Za cenę Efiki można mieć równie cichy i jednocześnie wydajniejszy sprzęt pod Linuxa.

BTW: Nie mieli problemów z prądem?
[#3] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON
Właściwie to nic nie pokazali. Najpierw Linux się wlókł niemiłosiernie, a jak odpalili MOSa (który chodził szybciutko, niesamowity kontrast z Linuksem) to prowadzący stwierdził, że nie ma nic na dysku, pokazał przeźroczyste okienka, Amirca i preferencje sieci bez sieci ... i to właściwie tyle.

Mam nadzieję, że uda nam się zrobić lepszą prezentację Efiki z MOSem na Riverwash.
[#4] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@APC74, post #2

Film z napisami - nie boicie się policji? ;)

Napisy mogą ściągać tylko członkowie rodziny albo ludzie pozostający w "ścisłym związku towarzyskim" z osobami udostępniającymi napisy. Tak jak wszyscy na http://napisy24.pl :D ;)
[#5] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@MDW, post #4

Wiem :D Też jestem w "ścisłym związku" ;)
[#6] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@Fei, post #3

Mam nadziejć, że uda nam sić zrobić lepszą prezentacjć Efiki z MOSem na Riverwash.

Kusisz :), a nie mam obecnie ani wolnego czasu, ani zbednej gotówki. Prosze w takim razie o film, tylko lepszy, z dubbingiem :)
[#7] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON
na video.google.pl jest ten film w trzech formatach i z napisami juz w filmie.
[#8] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@APC74, post #2

> Za cenę Efiki można mieć równie cichy i jednocześnie wydajniejszy sprzęt pod Linuxa.

szukalem za cene Efiki to kupisz stara / uzywana Epie 17x17 oblepiona radiatorami
[#9] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

szukalem za cene Efiki to kupisz stara / uzywana Epie 17x17 oblepiona radiatorami

No co ty, popatrz TU jest nowa, i tańsza od efiki ;) Na dodatek ma jedną dużą zalete, możesz sobie dowolnie rozszerzyć pamięć, i jedną mniejszą, dwa gniazda sata, czyli oprócz dysku podepne też napęd dvd ;)
[#10] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@Olo, post #9

popatrz TU jest nowa

Gdzie? To tylko test, nie ma linka do sklepu.

tańsza od efiki

Dwa razy droższa...

Na dodatek ma jedną dużą zalete

Ma też jedną dużą wadę dla tej grupy zainteresowanych - nie działa na niej MOS. Kolejna spora wada - chłodzenie aktywne. Jeszcze jedna - tak z 5 razy droższa od prostej płyty do peceta z lepszymi osiągami. Trudno powiedzieć co na tym zainstalować - ani Linux nie będzie śmigał, ani Windows. No ale oprócz tego to same zalety...

Ostatnia edycja: 13.07.07 09:16:32
[#11] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@Olo, post #9

heh wchodze tam na forum poczytac komentarze i ladnie Efike widze
[#12] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@Fei, post #10

Np:

VIA Epia PD 10000 (229,00zł)

VIA Epia ME 6000 (277,00zł)

VIA Epia ML 8000 (423,00zł)

VIA Epia M 10000 (534,00zł)

Najciekawsza jest pierwsza.
EDIT: A najciekawsza dlatego, że można obniżyć taktowanie procesora (obniżyć taktowanie szyny FSB ze 133MHz na 100MHz), pozbyć się wiatraka i mieć równie cichą i wydajniejszą płytę pod linuksa od Efiki.

Ostatnia edycja: 13.07.07 09:39:57
[#13] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@APC74, post #12

Czegos takiego szukalem. Mysle, ze pierwsza pozycja bedzie sie dobrze nadawala na router z racji obecnosci dwoch sieciowek.

Skad wziac do tego obudowe i zasilacz?
[#14] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@mcbarlo, post #13

To zależy ile chcesz poświęcić na to kasy - specjalne obudowy mini-ITX są dość drogie

patrz np. Allegro

ale płytę możesz również włożyć do zwykłej obudowy ATX. Z zasilaczem większego problemu nie będzie, bo gniazdo zasilania jest takie samo jak w zwykłych płytach PC (20 pinowe)

Ostatnia edycja: 13.07.07 10:41:02
[#15] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@APC74, post #14

Można przecież w pudełko po butach
[#16] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@Fei, post #15

Albo przykręcić do ściany... :D
[#17] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@APC74, post #16

[#18] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@Fei, post #17

[#19] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@APC74, post #18

[#20] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@SirLEO, post #19

Ewentualnie jest jeszcze taka opcja. :P
[#21] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@APC74, post #18

Nie chce mi się wierzyć, że taka obudowa spełnia wymogi EMC. ;)
[#22] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@Fei, post #15

Ja przez pewien czas trzymalem plyte w pudle po butach, ale srednio sie miescilo bo mialem 2 dyski ;)
[#23] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@APC74, post #5

[Wiem :D Też jestem w "ścisłym związku"]

Taaa... Ciekawe kto to kupi ;)

Ta ich "akcja" przypomina mi informacje podawane na różnych stronkach, że "oferuję kopie zapasowe filmów dla ludzi, którzy nie potrafią takich kopii wykonać samemu" ;) Coś w tym guście: wszak wszyscy wiedzą o co chodzi ale udają, że jest tak: OK
[#24] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON

@Grzegorz_Piaskowski, post #23

Taaa... Ciekawe kto to kupi

Nikt "kupować" nie musi - takie postępowanie jest w 100% zgodne z obowiązującym w Polsce prawem dot. dozwolonego użytku osobistego. Dotyczy to również filmów, muzyki (ale już nie oprogramowania). My tylko przestrzegamy obowiązującego prawa... :D
A, że jest dziurawe... - to już nie nasz problem, prawda?
[#25] Re: Prezentacja Efiki i MorphOS-a 2.0 na SceneCON
Ciekawy film :D, ale ten linux chodzi, pozal sie boze.
U mnie na P2 233 Mhz chodzilo to szybciej.
Sorry to jakas porazka, lub tez komus sterownikow braklo :D.
Taki komfort pracy to ja dziekuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem