Komentowana treść: Zdjęcia z Codex Alpe Adria
[#1] Re: Zdjęcia z Codex Alpe Adria
To ja zadam takie jedno wredne pytanie - w autobusie niby nie było prądu, by podłączyć SAM do prądu. A ludziska na zdjęciach gadają do mikrofonów - znaczy się do nagłośnienia prąd był, czy też mieli mikrofony na dynamo?
[#2] Re: Zdjęcia z Codex Alpe Adria

@APC74, post #1

wpadles na to ze w autokarach mikrofon jest czescia wyposarzenia autokaru i podlaczony jest do zasilania z akumlatora oraz do reszty zestawu audio bedacego czescia tegoz busa?...?
[#3] Re: Zdjęcia z Codex Alpe Adria

@DRACOX, post #2

Imaginuj sobie, że tak. :D
Czytając poprzednią relację, w której to wspomniane było, że w autobusie nie można było przeprowadzić pokazu ze względu na brak prądu wyobraziłem sobie zdezelowanego wraka na kołkach a nie taki wypasiony autobus jak ten na zdjęciach. Bo skoro auto jest "na chodzie" to wytwarza prąd. A skoro wytwarza prąd to można w nim wykorzystać urządzenie o nazwie przetwornica napięcia, które to w "magiczny" sposób przetwarza napięcie stałe na przemienne 230V (w linku przetwornica 100W - powinno wystarczyć). Po prostu w głowie mi się nie mieści, że włosi na to nie wpadli. No chyba, że taką wypasioną firmę nie było stać na wydatek tych paru euro (wcale nie musieli kupować takiej drogiej, jak ta z linka) - a może był inny powód?

EDIT: Chociaż po bardziej szczegółowym obejrzeniu tych zdjęć doszedłem do wniosku, iż możliwe, że zakup przetwornicy był zbędny - autobus wyposażony był w telewizor, czyli przetwornica była "na pokładzie". Prawdopodobnie było w nim również typowe gniazdko - wiele autobusów turystycznych ma takie gniazdka.

Ostatnia edycja: 20.07.07 18:15:03
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem