Komentowana treść: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3
[#1] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3
A tak z czystej ciekawości: jak sprawia się Bochs na MorphOS ?
[#2] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@Dopuser, post #1

któż to wie ;)
tak na poważnie, to od dawna przymierzam się do instalacji tego programu, jednak odstraszają mnie opowieści o problemach z jego uruchomieniem. może przed Amizaduszkami się zmobilizuję? :)
[#3] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@wali7, post #2

Działać, działał, ale baaardzo wolno - no i niestety nie udało mi sie
po instalacji uruchomić w2000....
[#4] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@wali7, post #2

Ja zainstalowałem sobie Bochsa i po kilku próbach nie udało mi się go uruchomić (tzn. coś tam się udało, ale nie w pełni). Odczekam i znowu spróbuję, chyba że ktoś napisze artykulik jak to zrobić.
[#5] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@Dopuser, post #1

Szkoda życia na takie zabawy, chyba że ktoś ma dużo cierpliwości i czasu do zmarnowania. Kiedyś uruchomiłem, sprawdziłem jak działa, niestety prędkość jest wysoce niezadowalająca.
[#6] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@grxmrx, post #5

uruchomiłem, sprawdziłem jak działa, niestety prędkość jest wysoce niezadowalająca

W taki razie aż się prosi pytanie: a jak śmigają emulatory PCta w wersji 68k pod Morphos ?
[#7] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@Dopuser, post #6

http://www.ppa.pl/artykul-Emulacja.PC.na.MorphOSie-10_48_962.html
[#8] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@grxmrx, post #7

Czyli generalnie klapa, niestety... ale podrążę jeszcze co nieco: a jak się sprawuje MOL i macowe programy biurowe ?

I co w ogóle słychac n/t Papyrusa ?



[#9] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@Dopuser, post #8

Na temat Papyrusa będzie można przeczytać w nowym numerze TA PL obszerną recenzję (numer już niebawem). Ogólnie Papyrus Office X wymaga jeszcze wiele pracy, aby go nazwać porządnym :(
[#10] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@Dopuser, post #8

MacOnLinux działa znośnie, da się tego używać bo prędkość jest normalna. Programów biurowych nie testowałem, tylko graficzne 2D i działają dobrze. Najlepiej umów się z kimś kto ma Pegasosa z MacOnLinux i na żywo sprawdź.
[#11] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@Kaczus, post #3

Działać, działał, ale baaardzo wolno

Wiesz, ale przeciez emulator peceta, w ogole nie musi sluzyc do odpalania windowsa. Mozna za to odpalic pare fajnych gier w dosie. Szkoda ze Tomb Raider nie smiga...choc to dosowa gra :)
[#12] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@wali7, post #2

Dawno temu na bodajże pierwszej amimajówce pokazywałem Boscha w akcji ...
Ze swojej strony napisze że udało mi się na nim zainstalować Windows95 z pakietem Office97 i po odpowiednim skonfigurowaniu całość na Pegazie 1 G3/600 jest nawet dość użyteczna (z dozą cierpliwości), chodzi o Worda, "prawie" z powodzeniem można edytować dokumenty (bez obrazków). Myśle że jak Boschs się dorobi Jit'a to całość stanie się dość użyteczna ... no ale kiedy to nastąpi któż to wie (choć z tego co czytełem pewne kroki w tym kierunku zostały dawno temu podjęte).

tutaj Word + win95 w akcji : http://pingu.ii.uj.edu.pl/~armo/ppa/bochs_win95.png
[#13] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@Andrzej Drozd, post #11

Dla dosowych rzeczy wygodniejszy i szybszy jest dosbox.
[#14] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@Andrzej Drozd, post #11

TombRaider działa pod DOSBoxem, Pręskość uniemożliwią normalną grę, slideshow :).
[#15] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@Rafael/ARMO, post #12

Można gdybać bo fajnie by było gdyby i np. e-uae "dorobiło się" jit-a (i to dla ppc;), no ale tak się nie stanie bo nikt się tym nie zajmuje (podaj linka do tych "kroków", które zostały podjęte;).
Szybszym wynalazkiem (niestety dla MorphOS-a niedostępnym, ale działa na linuksie ppc) od Bochs jest qemu.
[#16] Re: FUSE 0.8.01 cvs 3069 i Bochs 2.3

@grxmrx, post #15

W miarę sensownie chodzi pod MOSem i G4 DosBox... w miarę, co oznacza,
że gdyby był szybszy, to i tak by to nie zaszkodziło.
Mi akurat na tym średnio zależy, bo Dig, na którym mi szczególnie
zależało, i który na DosBoxie chodzi z rwanym dzwiękiem, akurat
świetnie sprawuje się na Scumm :)
Reasumując - prędkość emulacji PC pod Pegiem jest znacząco szybsza niż
na klasyku. Ale weźmy pod uwagę, że i programy zazwyczaj oferują
więcej niż na klasyku, mają więc większe wymagania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem