Komentowana treść: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0
[#1] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0
A jednak to zrobił i uzyskał jedną sekundę przy starcie jak do tego sprzętu to strata kasy. Poza tym system jest lekki i dużo nie musi wczytywać przy załadowaniu.
[#2] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0
eee 74GB na SATA to malutki, juz sa po 1TB ;)

btw. do A1200 mam podlaczony wiekszy dysk i juz zapchany.
[#3] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

74GB na SATA to malutki, juz sa po 1TB


ale nie raptory
[#4] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@szuler, post #3

zeby to na scsi to jeszcze
[#5] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0
Raptor do amigi po co Przecież ten komputer nie jest wstanie wykorzystać możliwości tego dysku. Co za różnica czy system wczyta się w 12 czy w 11 sekund. Szkoda kasy na takie coś, no chyba że chodzi tu o "prestiż", zawsze można powiedzieć, mam raptora w Amidze więc mój komputer jest "kuuul" . ;) ;)
[#6] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@Olo, post #5

Zgadzam się z Olem, np. do Efiki kupiłem dysk Hitachi, 4200 rpm i 2 MB cache. Bo po co lepszy wkładać? Żeby napisać szpanerski artykuł? Z drugiej jednak strony - miał autor artukułu fantazję i pieniądze, to sobie kupił. Więc jeździć po nim też nie ma sensu. Poza tym wszyscy się skupili nad tą jedną sekundą, tymczasem zauważcie, że odczyt z dużego pliku był na poziomie 130 MB/s. W Pegasosie 2 mam jakąś jedną trzecią tego (kontroler zintegrowany + jakiś Samsung 30 GB), więc jednak coś ten Raptor + kontroler SATA daje...
[#7] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Z drugiej jednak strony - miał autor artukułu fantazję i pieniądze, to sobie kupił. Więc jeździć po nim też nie ma sensu.

Ależ oczywiście, artykuł bardzo fajnie się czytało, 130 MB/s robi wrażenie :).

więc jednak coś ten Raptor + kontroler SATA daje...

Może nie tyle SATA co raptor, jednak 10000rpm i duży "kesz" musi pozytywnie wpłynąć na osiągi. Raptorki zawsze miały wspaniałe transfery :) .

A osobiście to wolałbym kupić dwa dyski 250 GB niż jednego raptora 74 GB, mimo jego wspaniałych osiągów ;)
[#8] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@Olo, post #7

Tak czytam komentarz #5 i #7 i mam wrazenie jakby pisaly go dwie rozne osoby... ;)
[#9] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@reactor, post #8

Pisała jedna i ta sama ;) . Uważam że raptor do amigi to strata kasy, to raz. A że sam w sobie raptor jest fajny to moge chyba napisać, a że bydle jest drogie i w cenie raptora 74 gb mam dwa dyski 250 gb to chyba jego największa wada :)
[#10] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0
A ja do A1200 z FastATA, mam podlaczonego Western Digitala o pojemnosci 256 GB :D

Classic RULEZ!
[#11] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@Olo, post #9

Zawsze mozna zrobic RAID i juz masz 130MB/s na tanich dyskach. :)
[#12] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@mcbarlo, post #11

RAID i Amiga?
[#13] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@reactor, post #12

Kolega chyba mówił o złomakach i pecetach ;).
[#14] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@reactor, post #12

A nie? Nie wiem jak to dziala, ale teoretyczna mozliwosc jest:

http://www.ppa.pl/index.php?p=3361&c=1
[#15] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@mcbarlo, post #14

Nie zapominaj, że dla niektórych Pegasos i Classic to nie Amiga. :D
[#16] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@mcbarlo, post #14

Interesujace. Ciekawe czy juz ktos sie odwazyl przetestowac URD.
[#17] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@reactor, post #16

Moglbym sie odwazyc, ale co oprocz sterownika jeszcze potrzebuje?
[#18] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #17

Na pewno dwoch identycznych dyskow.
[#19] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@reactor, post #18

Niekoniecznie, ten większy zostanie "obcięty" by się dopasować. Najlepiej by dyski były bez danych, bo i tak z dymem pójdą. :)
[#20] Re: WD Raptor 74 GB i AmigaOS 4.0

@mcbarlo, post #14

a jak działa to URD? potrzebny jest jakiś sprzęt?
pozatym strona z linku z newsa o URD jest martwa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem