Komentowana treść: Walker - recenzja
[#1] Re: Walker - recenzja
dobry opis, od siebie moge dodać że o ile pamietam warto bylo strzelać w spadochrony a nie bezpośrednie w typków
[#2] Re: Walker - recenzja
Kurcze ile ja sie naWalkorzylem kiedys - gralismy z kumplem we 2 - jeden klawa. drugi mysz :)
Tylko szkoda, ze dzialko tak szybko sie przegrzewa.
[#3] Re: Walker - recenzja

@11MASTEr, post #2

Może to i dobrze dla lewego przycisku myszki. Przez tę grę musiałem kilka razy reperować mysz (lewy przycisk) a nawet kupować nowe myszki ;)
[#4] Re: Walker - recenzja
W stu procentach zgadzam sie z opisem klimatu tej gry!

Nie mogliśmy sie oderwać, zwłaszcza w trakcie nocek. Odgłosy - "poezja pola bitwy", ileż to razy kończyło sie żywot z okrzykiem na ustach (bo działko sie przegrzewało...).
Bardzo podobało mi sie intro do gry, nie pamietam go teraz dokładnie ale było także niesamowicie klimatyczne.

Głosuje na Walkera - strzelanka stulecia!
[#5] Re: Walker - recenzja
Po tym artykule i komentarzach, az mi wstyd, ze nigdy w Walkera nie gralem. Trzeba to jakos naprawic. OK
[#6] Re: Walker - recenzja
Ech... Psygnosis i DMA Design...

Szkoda, że w pewnym momencie się odwrócili od Amigi, wielka szkoda...

A sam Walker, no cóż, to była gra, przy której się rękościsku na myszce dostawało i w zasadzie nikt nie potrafił powiedzieć czemu, ale myszkę każdemu było ciężko wyrwać z łapy, jakoś wszystkich kręciło to eksterminowanie tych "złych" kilku pikseli na krzyż... To była sztuka, w kilku pikselach przedstawić wroga i to do tego tak perfidnego (ludziki z wyciągarkami podczepiające bomby pod robotem) jak i masa innych pomysłów...

Gry DMA i Psygnosis pokazywały, że dobry pomysł potrafi ludzi przykuć do monitorów na lata (do tej pory ludzie grają w Lemmingi...)

A kto nie grał w Walkera, niech nadrabia zaległości czym prędzej... Tylko niech się przygotuje, że gra jednak zbyt łatwa nie jest i co nieco łapki mu się spocą...
[#7] Re: Walker - recenzja
Przyłączam się do pieśni pochwalnych moim przedmówców. Rzeczywiście "Walker" ma w sobie coś... coś... chyba po prostu grywalność. :) Jakość wykonania też jest w porządku. Chociaż jest coś co mnie w tej grze zawsze raziło. Ten kto robił grafikę w tle chyba zupełnie się nie kontaktował z twórcą reszty grafiki. :) Te statyczne obiekty w tle są nienaturalnie duże w stosunku do obiektów animowanych. Można to jeszcze jakoś sobie wytłumaczyć na początku gry. Jednak jak się w pewnym momencie dochodzi do miejsca w którym ludziki wyskakują z okien to po prostu aż razi. Okna są kilkakrotnie większe niż ludzie. Właściwie ludzie są wielkości klamki od tych okien. :D
[#8] Re: Walker - recenzja

@Skotos, post #4

Intro? Facet wybiega ze sklepu, a stojący przed nim Walker odpala w jego kierunku serię. Widok z kokpitu Walkera :)
[#9] Re: Walker - recenzja
Wiem, że jest patch, który się podmienia i można w grę grać bezpośrednio z HD bez potrzeby używania pakietu WHDLoad :) Pamiętam, że do gry miałem joya z autofire dzięki, któremu działko nie przegrzewało się i dość szybko strzelało.
[#10] Re: Walker - recenzja

@ZED^lM, post #9

Ty szczęściażu :) Ja grałem w tą grę króciutko na winuae - pamiętam że nie na każdej wersji gra się ładowała.
[#11] Re: Walker - recenzja

@ZigZag85, post #10

Grając z WHDLoad bezpieczniej jest rozpakować wszystkie pliki (podczas instalacji jest stosowna opcja lub można zrobić to ręcznie (bawiąc się szyfrowanym ProPackiem ;))
[#12] Re: Walker - recenzja
Echhh... "Walker" to była jedna z pierwszych gier, które uruchomiłem na świeżo zakupionej A1200 w 1993 r. Chyba czas zagrać ponownie!
[#13] Re: Walker - recenzja
Mnie zawsze denerwowały te małe gnojki, które zdradziecko zachodziły od tyłu, podczepiały się na linie i bodajże instalowały ładunki wybuchowe. :P Czasem chyba udawało się ich rozhuśtać żeby się odczepili. :) Grało się oj grało... tylko huczało z głośników!
[#14] Re: Walker - recenzja
Z tego co pamiętam były też plany nad kontynuacją tej gry. :)
[#15] Re: Walker - recenzja

@deez, post #14

A pamietasz jak razem w to gralismy - jeden klawa a drugi myszka?

[#16] Re: Walker - recenzja

@BuLa, post #15

Pamiętam coś przez mgłę. ;)
[#17] Re: Walker - recenzja

@mailman, post #8

A nie było tam czegoś podobnego do efektu z Hardwired z latającymi punkcikami składającymi sie w obiekty?

Istnieje pewna możliwość, że mi sie pozajączkowały gry i dema... :)
[#18] Re: Walker - recenzja

@Skotos, post #17

Były, podczas loadingów punkciki układały się w odpowiednie napisy.
[#19] Re: Walker - recenzja
Odnośnie wymagań to ECS nie jest konieczne. Wczoraj "testowałem" Walkera na A500 z OCS i Kickstartem 1.2 i działał świetnie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem