Komentowana treść: Smart FileSystem 1.274
[#1] Re: Smart FileSystem 1.274
na stronie SFS i na amigans.net autor nie pisze nic o wspomnianym 2 GB, bo to zadna nowosc, SFS1 juz od dawna obsluguje pliki do granicy 4 GB. wprowadzony (nowy) SFS2 obsluguje pliki o rozmiarach powyzej 4 GB.
[#2] Re: Smart FileSystem 1.274

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

wprowadzony (nowy) SFS2 obsluguje pliki o rozmiarach powyzej 4 GB.

Z tego co mi wiadomo, te 4 GB z tego SFS2 niezbyt dobrze działają. Autor już dawno porzucił rozwój tej wersji. W wersji 1.273 autor wprowadził poprawną obsługę plików ponad 2 GB, lecz w wersji 1.274 zastosował nowy format obsługi takich plików.
[#3] Re: Smart FileSystem 1.274

@mailman, post #2

> Z tego co mi wiadomo, te 4 GB z tego SFS2 niezbyt dobrze działają.

uzywalem SFS2 w wersji 2.3 i calkiem dobrze dzialal z takimi duzymi plikami.

W wersji 1.273 autor wprowadził poprawną obsługę plików ponad 2 GB

gdzie tam, to na wszystkich duzych plikach i tylko przy zapisywaniu czasami objawial sie ten blad, ze sie system wieszal.

> lecz w wersji 1.274 zastosował nowy format obsługi takich plików.

w tej wersji 1.274 pod OS4 sa dwa rozne filesystemy w jednym, standardowy SFS i calkiem nowy SFS2.
[#4] Re: Smart FileSystem 1.274
Zapytałem samego autora. Jego odpowiedź.

Wnioski: w wiadomości powinno być 4 GB (poprawiłem). Co do SFS2. Skolman, nie wiem w jaki sposób go używałeś. Sam autor twierdzi, że obsługa plików większych niż 4 GB przy jego pomocy nie działała. Nie wiem też w jaki sposób masz dostęp do 64-bitowych funkcji dos.library. Masz OS4 czy w MOS PUP dos.library jest 64-bitowa?
[#5] Re: Smart FileSystem 1.274

@mailman, post #4

stary SFS2 ma zmieniona strukture - rozmiar plikow jest zapisany w 48-bitowej liczbie, czyli pliki o rozmiarze powyzej 4 GB maja inny rozmar podany przez dos.library niz w rzeczywistosci co nie przeszkadza w kopiowaniu czy edycji takich plikow pod systemem. stary SFS2 nie dziala pod MOS, bo ma ten sam blad jak wczesniejsze wersje SFS/0, ktory uniemozliwial wystartowanie systemu. przed odpaleniem MOS (nawet 0.4) w HTB musialem wylaczyc partycje w SFS/2. starego SFS2 pod OS3 mam na dysku, jakby ktos chcial sprawdzic u siebie to dac znac i podesle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem