Komentowana treść: MemOptimizer 3.062
[#1] Re: MemOptimizer 3.062
Jakoś nie wierzę w takie programy. W najlepszym przypadku to i tak tylko odwlekanie nieuniknionego.
[#2] Re: MemOptimizer 3.062
Ciekawe ile ten program sam pożera pamięci i zasobów systemowych .


Benedykt
[#3] Re: MemOptimizer 3.062

@APC74, post #1

Moglbys sie zdziwic... sam, gdy moja Ami byla w pelni sprawna korzystalem z PoolMem. Nie zdazylem przetestowac MemOptymizera, ale uwazam ze taki soft ma racje bytu na kasycznym sprzecie, a w szczegolnosci takim, ktory ma na pokladzie wiecej niz 64MB pamieci (mam w BPPC 128MB). Po za tym, zastanawiam sie jak wygladaloby polaczeni obu programow.

Ostatnia edycja: 10.09.07 12:01:05
[#4] Re: MemOptimizer 3.062

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Przy mojej konfiguracji (a jak! burzujstwo ma byc ... ;) ) jak te pare razy odpalilm jakas poprzednia wersje nie odczulem niczego w dzialaniu systemu. Po za tym, program jest chyba realizowany na poziomie assemblera wiec nie powinny to byc duze spowolnienia. Najlepiej odpalic Cinema4D i probowac... . :)
[#5] Re: MemOptimizer 3.062

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Programy tego typu nie powinny spowalniac systemu w odczuwalny sposob. Ale zmniejszaja ilosc dostepnej pamieci. Ile? Zalezy od tego jak jest pofragmentowana, bo jedynym celem tego programu jest wlasnie zjadanie pamieci.
[#6] Re: MemOptimizer 3.062
Jak znajdę troszkę czasu to muszę go sprawdzić... U mnie w AOS 3.9 po otwarciu jednego okna z 200 ikonkami i jego zamknięciu system pokazuje mi standardowe 1,5MB wolnego chipu. Jednak Visage nie odpali żadnego pliku graficznego... Więc chyba mam pofragmentowaną pamięć...
[#7] Re: MemOptimizer 3.062

@Lokaty, post #3

Moglbys sie zdziwic...

Wątpię - używałem przez długi czas PoolMema. Poprawy w zarządzaniu pamięcią jakoś nie zauważyłem. Najistotniejszy parametr, czyli największy ciągły blok pamięci zmniejszał się w trakcie pracy z różnymi aplikacjami TFU! programami, w takim samym tempie z PoolMem jak i bez niego.
To ja już wolę zresetować sobie Ami raz na kilka(naście) godzin i nie obciążać sobie komputera takimi programami (nawet, jeżeli mają znikomy apetyt na pamięć/czas pracy procesora).

Ostatnia edycja: 10.09.07 13:02:20
[#8] Re: MemOptimizer 3.062

@Radek, post #6

Program ten nie sprawi ze zacznie Ci dzialac. On tylko i wylacznie zmniejszy fragmentacje w celu przyspieszenia dzialania systemu a nie uzyskania wiekszych wolnych blokow - tego sie nie da wykonac na aosie.
[#9] Re: MemOptimizer 3.062

@APC74, post #7

nie wiem jak na amidze bo nei testowalem zeadnych takich programow pod tym sprzetem (wlasnie bede probowal), ale na pc u mnie przy 1gb ram nawet duzo daje taka opcja, najplpierw odpale inny program ktory usunie nie potrzebne rzeczy z pamieci, pozniej zdefragmetuje pamiec i system duzo lepiej pracuje.
[#10] Re: MemOptimizer 3.062

@marcik, post #8

Czyli krótko mówiąc... Lipa? Co mi tam na prędkości... Mi chip znika, chociaż górna belka wskazuje, że mam full... Ale cokolwiek będę chciał odpalić, czy to PPaint czy DOpus - nie ruszy bo uważa, że nie ma dla niego pamięci. Co może być powodem takiego stanu? Sam AOS + FBlit? Więcej nakładek nie używam. Myślałem, że jeśli pamięć po tych ikonkach jest zabałaganiona to defragmentacja usunie nieużywane bloki... Więc jak to jest?
[#11] Re: MemOptimizer 3.062

@Radek, post #10

Rozwiązanie jest proste - nie używać ikonek. ;)
[#12] Re: MemOptimizer 3.062

@Radek, post #6

U mnie coś takiego nie występuje (w kontekście "żadnego pliku graficznego"). Masz poprawnie skonfigurowanego FBlita?
[#13] Re: MemOptimizer 3.062

@Radek, post #10

Mi chip znika, chociaż górna belka wskazuje, że mam full...

???

Ale cokolwiek będę chciał odpalić, czy to PPaint czy DOpus - nie ruszy bo uważa, że nie ma dla niego pamięci.

A masz w FBlit przekierowania tych programów do Fast?

W weekend coś sobie dłubałem w grafice. Dopus x2 (szkoda, że ten program nie ma paneli), ArtEffect, PPaint, ImageStudio, w tle FLAC przerabiał się na AIFF-a. Wszystko pięknie na 32 MB Fastu chodzi. Chipu miałem jeszcze niecałe 1 MB wolnego, Fastu, niecałe 2 MB.

A, nie używam tych wynalazków typu PoolMem, czy MemOptimizer.
[#14] Re: MemOptimizer 3.062

@mailman, post #13

Dobra... Jeszcze raz:
Otwieram okienko z np. 200 ikonkami (dzieje się to tylko w przypadku ikonek! - też mogę sobie uruchomić 10 programów i nic się złego nie stanie, ale jeśli odpalę choćby jeden katalog z dużą ilością ikon...). Pamięć chip wychodzi na jakieś 60kB wolnego. Po zamknięciu okna z tymi ikonkami górna belka wskazuje, że z powrotem mam 1,5MB chipu. Podejrzewam, że pamięć jest posiekana. Każdy program, który próbuję uruchomić uważa, że nie mam wolnej pamięci chip. Pomaga tylko restart...
Też mam 32MB Fastu, a czy FBlita mam skonfigurowanego... W sumie nie pamiętam bo instalowałem go ze 3 lata temu ;)
Ale pamiętam, że jak go zainstalowałem to szły niezłe wałki typu kaszana na ekranie a wszystko przez to, że w preferencjach "Workbench" ustawiłem, że ikonki mają korzystać z pamięci fast. Wtedy też pomogło mi forum ppa i wszyscy kazali mi wyłączyć tę opcję i podziałało. Tylko, że wtedy jeszcze nie miałem szuflad z tak dużą ilością pliczków

Ale to tak na marginesie tutaj się z tym wlepiłem, bo nie jest to aż tak znowu dokuczliwe i z reguły zdarza mi się tak z dwa-trzy razy w miesiącu... Tylko tak ciekaw jestem czy ten memoptimizer by mi pomógł, ale skoro nie... ;)
[#15] Re: MemOptimizer 3.062

@Radek, post #14

Pomoglby prawdopodobnie, ale nie w tym wypadku poniewaz masz zle skonfigurowanego FBlita. Gdyby byl poprawnie skonfigurowany ikony "lecialyby" do fastu. Jak siegam pamiecia w odlegle czasy tak powinno byc... . Jedynie co moge polecic to dokumentacje do FBlita - naprawde dobrze napisana i do tego po polsku! Wiec zachecam do sprawdzenia "co siedzi w fblicie". Powodzenia! OK :D

Ostatnia edycja: 10.09.07 16:10:37
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem