Komentowana treść: RAID i AmigaOS 4.0
[#1] Re: RAID i AmigaOS 4.0
Mowa o RAID gdzie 2 dyski są widziane przez system jako jeden? Pomijając udziwnienia ludzi którzy nie lubią partycji (są tacy?) to dla mnie RAID jest tylko ciekawostką.
[#2] Re: RAID i AmigaOS 4.0

@alpine, post #1

Nie tylko.... Proponuje trochę poczytać na ten temat.
[#3] Re: RAID i AmigaOS 4.0

@alpine, post #1

gdybys sobie zdawal sprawe z korzysci plynących poprzez stosowanie RAID "modów" to nie pisałbys takich glupot tutaj...
[#4] Re: RAID i AmigaOS 4.0

@alpine, post #1

Ciekawostką Wieeesz, najprostrzy przykład, dwa dyski w trybie RAID 0 osiągają u mnie prędkość ok 180-200 MB/s, to raczej nie mało ;) Istnieją też inne zastosowania trybu RAID. Co jak co, ale ale tryb RAID w OS4 to dobra wiadomość, jeżeli okaże się że to działa .
[#5] Re: RAID i AmigaOS 4.0

@Olo, post #4

Primo, tu chodzi o softwareowy RAID, więc aż tak szybko nie będzie.
Secundo, nie wiem czemu na AOS 4 miałoby nie działać, skoro da się na
AOS 3.x i MOS.
[#6] Re: RAID i AmigaOS 4.0
MOZE TAK OFFTOPICOWO
ale jest blad w kalendarium powinno byc chyba Entertainment.
[#7] Re: RAID i AmigaOS 4.0

@Torn, post #5

Ale jak mi wiadomo warto zauwazyc iz nie ma supportu dla narzedzi systemowaych (tu mysle o URD)... to oczywiscie w przyszlosci w przeciwienstwie dla OS4 moze np. "umilic" odzyskiwanie danych z takich softwarowych macierzy, a URD nie bardzo... .

EDIT:
Oczywiscie spekuluje - zeby mi ktos klamstw nie zarzucil. ;)

Ostatnia edycja: 01.11.07 23:29:46
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem