Komentowana treść: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe
[#1] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe
tylko skad ja wezme ppc do mojej amisi ??? :(
[#2] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@PrzemasIII, post #1

alledrogo.pl ?
[#3] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe
Cóż. OS4 na Mediatorze sie odpali, ale zapomnijmy o Realteku 8139 czy jakiejkolwiek karcie dźwiękowej...
[#4] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe
Hmm, sprzet jest... a zegar tyka dalej. Jeszcze troszke. Moze.
[#5] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@MinisterQ, post #3

moze elbox jakos rozwiaze ta sprawe ...
[#6] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@MinisterQ, post #3

Czyli jednak moja Toccata pozostanie w Zorro. Ciekaw jeszcze jestem co z VLabMotion? VLab działa, jednak to nie kompatybilne katry. No i co ze Spiderem? Elbox musi poprawić sterownik aby zadziałał w DMA.
[#7] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe
Jak dobrze pamiętam to z chwilą premiery os 4.0 na klasyku, ElBox miał wkońcu sprzedawać SharkPPC czy coś się zmieniło?
[#8] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@krismiszcz, post #7

Tia już to widze
[#9] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@Drako^lM, post #8

na razie to sobie zobacz mosa na efice u siebie :P
[#10] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@rzookol, post #9

Moja Efika nie była brana pod Mos-a wiec mi to lotto :) . A że jak
będzie działać przy okazji to się nie obraże :)
[#11] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe
Dziwi mnie że nie działa wbudowane na płycie A3000/A4000T SCSI.
[#12] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@amigafan, post #11

mnie nie. to juz bylo wiadomo od dawna.
zreszta napis na plytce mowi wszytsko:
"os4 for amiga classic - the [CENZURA] edition"
[#13] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@amigafan, post #11

Powiedz mi tylko, po co korzystać z SCSI znajdującego się na płycie głównej, skoro lepszy jest na katcie CSPPC?
[#14] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@kmilota, post #13

Mysle, ze to w miare podstawa..tak samo jak siecowki na realteku i 3com:(((
[#15] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@kmilota, post #13

Chociażby gdy ma się CD 50pin.
Nie ma co spowalniać całego łańcucha na CSPPC (dysk 68pin) przez podłączanie CD w SCSI-II. Do tego idealnie nadaje się kontroler na płycie głównej przy którym napęd i tak działa z pełną prędkością.
[#16] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@Valwit, post #12

Czy możesz to poprzeć jakimś linkiem czy tak po prostu szukasz zaczepki?
[#17] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@amigafan, post #16

przepraszam bardzo, ale co mam poprzec linkiem?
[#18] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@Valwit, post #12

O proszę... Jak widać każdy w końcu się może bana dorobić. Tym razem za wulgaryzmy (w języku obcym, ale jednak) ostrzegawcze 12 godzin.
[#19] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe
A co ze Spiderem?
[#20] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe
jednak mam nadzieje ze elbox cos wypusci... w koncu byliby jedynymi na swiecie a klientow na pewno bylo by sporo (bo np. divx na ami bylby naprawde fajna sprawa)
[#21] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@amigafan, post #15

Urzadzenie 50pin podpięte do łańcucha 68pin (przez przejściówkę) nie spowalnia UWSCSI na CSPPC. Ja tak mam i nie widzę różnicy.
[#22] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@sordan, post #19

Elbox musi napisać nowy sterownik spider.device, który umożliwi bezpośredni dostep przez PCI do pamięci. A nie tak jak teraz przez pamięć karty graficznej.
[#23] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@kmilota, post #22

A jak niby mają to zrobić, jeśli dajmy na to hardware na to nie pozwala?
[#24] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@kmilota, post #22

Myślć że bardziej realna jet łata na pci.library z OS 4.0, żeby sterowniki widziały kawałek pamićci karty graficznej.
Najgorsze jest to że Elbox milczy.

Ostatnia edycja: 18.11.07 22:41:22
[#25] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@kmilota, post #21

Poza tym do zewnętrznego wyjścia wbudowanego SCSI niektórzy (w tym ja) maja podłączony skaner, którego obsługę w nowym AOS będzie można włożyć między bajki.
Dodatkowo u osób posiadających te Amigi bardzo popularne było posiadanie zewnętrznego napędu ZIP100 SCSI (podłączanego również przez to zewnętrzne wyjście) do łatwej i szybkiej wymiany danych z pecetem, który w tym wypadku również stanie się bezużyteczny - jak wiadomo karta CSPPC nie ma zewnętrznego wyjścia SCSI (dobrze, że ja akurat mam ZIP250 na IDE).
Po prostu niesmak przez brak obsługi podstawowego (budowanego w płytę główną) sprzętu pozostaje.
Czy naprawdę tak trudno było wyciągnąć z ROMu tych Amig scsi.device i ewentualnie przepisać te kilka KB na PPC? Chyba że zmuszenie tych wbudowanych kontrolerów do działania to jakaś inna "wielka filozofia" o której nie wiem.

Ostatnia edycja: 19.11.07 00:41:27
[#26] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@amigafan, post #25

Czy naprawdę tak trudno było wyciągnąć z ROMu tych Amig scsi.device i ewentualnie przepisać te kilka KB na PPC?

A może to wynika z zupełnie innego faktu. Tak jak w przypadku MorphOS-a tak i OS4 - sprzęt klasyczny nie jest traktowany jako platforma docelowa, tylko jako przejściowa. Po co więc tracić czas na ożywianie i kombinowanie z klasykowym hardware (scsii na A4000 czy obsługa DMA mediatora...)
Proste - chcesz mieć pełny wypas - kup nowy hardware wraz z nowym os-em.
[#27] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@MaaG^dA, post #26

Wiadomo dlaczego Mos na classicu nie obsługuje Mediatora, więc nie ma co się na ten temat rozpisywać, to samo tyczy się obsługi Grexa w OS4. Natomiast co do DMA, to w Grexie działa, to samo tyczy się obsługi SCSI w A4000T. I żeby nie było, to mam nowy hardware a nawet dwa, czekam tylko na nowy OS
[#28] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@amigafan, post #25

Autorom się "nie chce"? W tych wszystkich SCSI (łącznie z tym z BlizzardaPPC) nie ma nic tajnego - jako wzorcowe można przyjąć sterowniki Linuksowe - pod APUSem działają one wszystkie.
[#29] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe

@amigafan, post #25

widzisz, a w morphosie to działa i to za darmo

dla mnie to jest troche smiech na sali jesli w komercyjnym płatnym systemie, który miał dostęp do źródeł poprzednich wersji działa mniej rzeczy niż w systemie budowanym od podstaw. Jeszcze bym zrozumiał jakby był sprzedawany po niskiej cenie, bo wtedy nie można byłoby mieć wymagań ale skoro jest to pełna komercja to współczuje hyperionowi przyszłych lamentów od użytkowników

dla mnie dyskwalifikującą sprawą jest niedziałanie sterowników dla 3coma pcmcia, amiga bez sieci obecnie traci bardzo wiele

Ostatnia edycja: 19.11.07 10:18:41
[#30] Re: AmigaOS 4.0 Classic - obsługiwane konfiguracje sprzętowe
Taki mały off topic. Zachodnie offce pozbywają się G-Rexów. Można kupić jak ktoś reflektuje.

Ostatnia edycja: 19.11.07 10:18:15
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem