Komentowana treść: Nowe formaty w Reggae
[#1] Re: Nowe formaty w Reggae
Dodam jeszcze, że rzookol się nie pochwalił, że sam jest autorem tych klas, a więc są to pierwsze klasy Reggae nie napisane przeze mnie . A zapewne nie ostatnie w wykonaniu rzookola OK.
[#2] Re: Nowe formaty w Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Brawo ok, racja
[#3] Re: Nowe formaty w Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #1

O prosze, super! A Krashan, jerzeli Ty to juz teraz masz funkcjonojacy setup to moze w koncu przekompilujesz te Reggae na kotka ? ;)

Ostatnia edycja: 21.11.07 11:22:33
[#4] Re: Nowe formaty w Reggae

@craid-hjb, post #3

Wszystko się da, kwestia tylko za ile.
[#5] Re: Nowe formaty w Reggae
w przygotowaniu jest pcx (względnie wszystko już działa, trzeba tylko dopracowac), moze potem sie zajme tiffem
jak ktoś ma jakieś problemy z tymi klasami to prosze pisac (chociaż na razie te klasy są przydatne tylko dla betawersji Sketcha bo żaden inny program z nie korzysta z reggae). W porównaniu do mosowych datatypów działa ehb, ham6, ham8 oraz 32 bitowy format z imagefx (format 32 bitowy z arteffecta nie działa)
[#6] Re: Nowe formaty w Reggae

@rzookol, post #5

jpg i png ?
[#7] Re: Nowe formaty w Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Za ile.. za ile czasu czy za ile kasy? A kto taraz płaci? Na TA aktualnie istnieją dwie bounty dla systemów zamknietych, suma tych dwóch wynosi dokładnie.. 84$ !
[#8] Re: Nowe formaty w Reggae

@craid-hjb, post #7

No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
[#9] Re: Nowe formaty w Reggae

@MaaG^dA, post #6

jpg i png by sie dało przyspieszyć AVeciem. Jako że mam G3 i 603e nie za bardzo mam możliwość wgryzienia się w temat. Z drugiej strony Krashan na razie nie ma na to czasu więc można by było pomyśleć nad szybkim dostosowaniem libpng do reggae.

więc nie licząc formatów pod Aliveca (szczególnie jpg/mp3) jak ktoś ma jakieś sugestie to mogę według potrzeby coś napisać

Ostatnia edycja: 21.11.07 17:26:34
[#10] Re: Nowe formaty w Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Uh? Były to dwa pytania, i ani jedno czy drugie zostało odpowiedziane:

> Za ile.. za ile czasu czy za ile kasy?
> A kto taraz płaci ?
[#11] Re: Nowe formaty w Reggae

@rzookol, post #9

a w czym przeszkadza brak/obecność altiveca ? jeżeli jest..będzie po prostu szybciej... ważne aby reggae "kumało" te dwa raczej dość podstawowe w obecnym czasie formaty...
[#12] Re: Nowe formaty w Reggae

@MaaG^dA, post #11

w tym przeszkadza, że prędzej czy poźniej Krashan (mam nadzieje) się weźmie za te formaty i będzie je chcial zaimplementować po swojemu od początku (na pewno z obslugą AV). Ja natomiast bym dostosował kod libjpeg i libpng do reggae (ilbm i deep byly pisane od podstaw ale z nimi było mniej roboty). Poza tym, wiem czy jest sens robić to samo dwa razy.

Ostatnia edycja: 21.11.07 18:16:24
[#13] Re: Nowe formaty w Reggae

@rzookol, post #12

Hmmmm a może jako rozwiązanie tymczasowe przydałaby się klasa Reggae, która by korzystała... z DataTypów? Tylko po to, aby zapewnić jakąś sensowną kompatybilność na początku.
[#14] Re: Nowe formaty w Reggae

@Marek Szyprowski, post #13

bajer dotyczący reggae polega na tym, że masz przetwarzanie strumieniowe czyli dane możesz pobierac po kawałku (np. obrazki linijka po linijce) przetwarzać, znów pobierać etc. Korzystanie z datatypów by troche napsuło w tej teorii :) (chyba ze by buforować cały obrazek). Z drugiej strony można by było stworzyć datatypa opierającego się o reggae.

Ostatnia edycja: 21.11.07 19:12:28
[#15] Re: Nowe formaty w Reggae

@rzookol, post #14

Z tym ze tworzenie datatypa opierajacego sie o reggae mija sie z celem bo reggae jak narazie nie oferuje wiekszej ilosci formatow. Zas w druga strone, nawet gdyby takie reggae korzystajace z datatypes traciloby czesc featuresow to i tak wplyneloby to na bardzo duzy wzrost uzywalnosci reggae, jego popularnosci a w konsekwencji mozliwe tez ze dodanie nowych formatow przez osoby trzecie. Bo jak narazie implementacja obslugi reggae w programach to wiekszosci wypadkow sztuka dla sztuki (no, pomiajac np. dekodowanie faviconek ).
[#16] Re: Nowe formaty w Reggae

@marcik, post #15

pomijając dekodery ciekawszą rzeczą były by systemowe enkodery bo co jak co ale systemowy, niezależny od programu system zapisu plików by sie przydał a jak na razie w żadnym amigowym systemie takiego czegoś nie ma
[#17] Re: Nowe formaty w Reggae

@craid-hjb, post #10

> Za ile.. za ile czasu czy za ile kasy?

Kasy.

> A kto taraz płaci?

Jak wyjdzie MOS 2.0 to jego nabywcy.
[#18] Re: Nowe formaty w Reggae
Brawo OK
[#19] Re: Nowe formaty w Reggae

@rzookol, post #16

ciekawszą rzeczą były by systemowe enkodery bo co jak co ale systemowy, niezależny od programu system zapisu plików by sie przydał a jak na razie w żadnym amigowym systemie takiego czegoś nie ma


Zarowno AROS-owa jak i MOS-owa datatypes.library (byla jeszcze datatypes.library na Aminecie ktora tez taka sztuczke umozliwiala) dopuszczaja podanie Taga DTA_BaseName przy wywolaniu NewDTObject. Robisz na przyklad tak:

DTImage = NewDTObject((APTR)NULL,
DTA_SourceType, DTST_RAM,
DTA_BaseName, (IPTR)"png",
PDTA_DestMode, PMODE_V43,
TAG_DONE);

Potem rysujesz sobie po obrazku, uzywajac na przyklad metody PDTM_WRITEPIXELARRAY... A na koniec wywolujesz metode DTM_WRITE na rzecz tego obiektu.

Efektem jest obrazek zapisany za pomoca datatypow (w tym skromnym przykladzie w formacie PNG).

Jedyne czego brakuje to datatypy implementujace metode DTM_WRITE (na AROS-ie DTM_WRITE zaimplementowana jest tylko w jpg.datatype i png.datatype - z tego ostatniego korzysta systemowy screengrabber).


Tak wiec nie marudz. Ujednolicony wieloplatformowy system zapisu plikow jest. :P
[#20] Re: Nowe formaty w Reggae

@szuler, post #19

w mosie umie takie cos tylko iff:)
[#21] Re: Nowe formaty w Reggae

@szuler, post #19

wiem o tym bo czytalem kiedys na aros-exec, ale chodzi o to zeby reggae poszlo krok dalej bo oprócz samego fizycznego zapisu danych na dysk dodatkowo realizowane by bylo ustawianie parametrów tego zapisu. Inaczej mówiąc do każdego enkodera dodatkowo byłaby jakaś klasa mcc dla programów w mui (ew. boopsi)lub jakis system zapytań do enkodera jakie parametry można w nim ustawić dla programów nie-guiowych
[#22] Re: Nowe formaty w Reggae

@rzookol, post #21

Z tym jest właśnie mały problem, bo nie wiem jak to najlepiej zrobić.
[#23] Re: Nowe formaty w Reggae

@MaaG^dA, post #6

mówisz - masz :)

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/jpeg.jpg



Ostatnia edycja: 27.11.07 00:14:08

oczywiscie to, że sie wyswietla jpg to jakieś 1/3 pracy ale ogólnie dekoder już działa

Ostatnia edycja: 27.11.07 00:16:09
[#24] Re: Nowe formaty w Reggae

@rzookol, post #23

Nice :) OK OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem