Komentowana treść: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...
[#1] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...
premiera Sam440EP

a jaki to ma związek z amigą ?
[#2] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@rzookol, post #1

Ty, Pękalski to się w ogóle o Amidze nie odzywaj .
[#3] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@rzookol, post #1

Taki jak efika z MOS'em....
[#4] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@szumekjac, post #3

Biorąc pod uwagę, że na jednej z moich Efik jedynym systemem operacyjnym jest MorphOS... Wszyscy to widzieli i słyszeli (he he he, że pozwolę sobie na cytat z klasyka portalu) na AmiZaduszkach. Twoja analogia nie wydaje się więc być zbyt trafna.
[#5] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Gdzie mogę kupić ten zestaw (efika+MOS)?
[#6] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@szumekjac, post #5

MOSa to pewnie u krewnych królika. ;)
[#7] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...
Właśnie -przełomowych- całkiem dobre określenie :)
[#8] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@szumekjac, post #3

to news o amidze wiec nie dyskutuje tutaj o mosie, bedzie news o mosie to będe o nim dyskutować

to, że jakaś firma związana z amigą zrobiła płytę główną nie oznacza czegoś przełomowego bo nie jest związane z amigą. Jesli w jakis sposób będzie (news dotyczący podpisania umowy o licencji na ten sprzęt lub news o rozpoczęciu portowania) to oczywiście można a raczej powinno się napisać o tym.
[#9] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@rzookol, post #8

Rozumiem Twoją analogię, bo równie dobrze możemy dać newsa o tym, że ta sama firma zrobiła zajefajne alufelgi do traktora...
Jednakże, docelowo na tym sprzęcie ma być działający amigowy system.

Zauważyłem też, że niektórzy nadal nie widzą różnic między tym, że na jednym sprzęcie coś już jest i działa, a na drugim dopiero ma być.
[#10] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@szumekjac, post #5

Gdzie mozna kupic zestaw "jakakolwiek Amiga" + OS4?
[#11] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@SirLEO, post #9

Ja w słowach rzookola wyczuwam pewną ironie :)
[#12] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@Kaczus, post #11

nie do konca, jak np. Genesi zacznie produkowac handheldy na ARMach to wcale nie bede oczekiwał pojawienia się newsa na ppa (chyba ze jako ciekawostka)

[#13] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@SirLEO, post #9

Jednakże, docelowo na tym sprzęcie ma być działający amigowy system.

zostało to gdzies podane oficjalnie ?
[#14] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@rzookol, post #13

Gdy w marcu 2006 roku informowaliśmy po raz pierwszy o Efice i wyraźnie pisaliśmy, że MorphOS-a na nią nie będzie, to nikt nie był przeciwko takim informacjom.

Pytasz o oficjalne informacje związane z SAM. Oczywiście, że nikt Ci teraz tego oficjalnie nie poda, bo prawnicy McEwena tylko czekają, aby wykorzystać to jako argument w procesie. Jednakże od momentu pojawienia się jakichkolwiek informacji o SAM wiadomo było, że jest to sprzęt robiony z myślą o OS4 (choć nie głównie o nim).
[#15] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@_arti, post #10

nigdzie, podobnie jak efika+MOS....
[#16] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@rzookol, post #8

mos widze dalej dla odszczepiencow. czyli co, podyskutujmy moze znow o a1200 + blizzppc, na ktore moge odpalic aos4, tak?
[#17] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...
A tak to w czym problem tu jest , bo nie wiem...

Czy aż tak trzeba sie czepiać tego co jest co, czy to mos czy aos, czy efika czy sam ?

[#18] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@(V)(I)mothe(P), post #17

Niektórzy się czepiają...
[#19] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@_arti, post #10

sprzęt kupisz np. na allegro czy ebayu,
OS4.. jest też parę sklepów gdzie można kupić.. więc ?
[#20] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@MaaG^dA, post #19

Mówimy o nowym sprzęcie..., tak myślę...
Nigdzie nie kupi się nowego, produkowanego sprzętu + MOS bądź AOS...
Tyle... Smutne.... :(
[#21] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@SirLEO, post #9

Jednakże, docelowo na tym sprzęcie ma być działający amigowy system.

Obiecujesz?
[#22] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@MaaG^dA, post #19

Dobra, juz mam AmigaOne. Pech chcial, ze poprzedni wlasciciel uzywal na niej Linuksa. W ktorym sklepie moge wiec kupic do niej OS4? Slyszalem, ze juz rok temu wyszedl.

Ostatnia edycja: 06.12.07 16:37:33
[#23] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@_arti, post #22

Do A1 byl dodawany OS4. Zglos sie do poprzedniego wlasciciela.
[#24] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@_arti, post #22

Albo do hyperionu.
[#25] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@reactor, post #23

Nie ma, wyrzucil, popsul. Zreszta nie istotne. Skoro system wyszedl, jak szumnie oglaszal jeden portal, juz ponad roku temu, to mniemam, ze OS4 jest w kazdym, szanujacym sie, amigowym sklepie internetowym. Nie? No to wyszedl czy nie wyszedl ten OS4? A moze sie schowal gdzies?

Ostatnia edycja: 06.12.07 17:13:27

Ostatnia edycja: 06.12.07 17:13:45
[#26] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@_arti, post #25

OS4 był wliczony w cenę każdej A1, więc zgłoś się do hyperionu, podasz serial płyty... i pewnie dostaniesz login do serwera aby zassać iso płyty z os4...
No chyba że się mylę. A o pudelkowej wersji OS4 dla innych niż klasykowa nie słyszałem...
[#27] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@MinisterQ, post #21

No nie, tego to już sobie nie wyobrażałem, kto jak kto, ale Ty powinieneś doskonale rozróżniać "ma być" od "będzie". Wstydź się, Marcinie Kielesiński. :P
[#28] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@MaaG^dA, post #26

Hmm..Hipotetyczna sytuacja - Udaje mi się gdzieś zakupić płytkę Teron np. model CX,flashuje ją tzw."AmigaOne Firmware" ze strony Hyperionu i chce na tym zainstalować OS4..skąd mam wziąć system ?
[#29] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@waldiamiga, post #28

Uwazaj, zaczynasz zadawac juz zbyt niewygodne pytania ;) OS4 wyszedl rok temu. Nikt nie wie, gdzie poszedl, ale trzymajmy sie tej wersji.
[#30] Re: W cieniu procesów, Amiga nadal żyje...

@_arti, post #29

Przeczytaj jeszcze raz odpowiedz Maaga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem