Komentowana treść: Dekoder SunRaster dla Reggae
[#1] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae
jak zawsze proszę o bugreport jeśli będą jakieś błędy w działaniu
[#2] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@rzookol, post #1

Brawo, już nie długo reggae będzie obsługiwać wszystkie ważniejsze formaty graficzne. ok, racja OK
[#3] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@rzookol, post #1

OOoo dzięki! Normalnie "mówisz - masz". Słowo ciałem się stało.
Kto by pomyślał, że jakaś tam uwaga na forum może tak szybko
zaowocować czymś takim. Jeszcze raz dzięki!

A tak swoją drogą to nawet nie wiedziałem, że ten format może mieć
kompresję. Używałem go, bo jest diabelnie prosty w odczycie i w
przeciwieństwie np. do BMP może przechowywać kanał alpha.
[#4] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@MDW, post #3

w Gimpie możesz zapisywać z RLE, jak plik jest duży to nawet lepiej zapisać z kompresją to się szybciej wczyta, szczególnie jak korzystamy z wolniejszych urządzeń (pendrive, cedek, czy wolniejsze dyski)
[#5] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@rzookol, post #1

Dzięki rzookol za prace nad nowymi klasami do reggae :)
[#6] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@Torn, post #2

A nic nie będzie obsługiwać Reggae ;)
[#7] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@MinisterQ, post #6

sketch obsługuje, poza tym multiview z mosa2.0 - nie mów, że nie korzystasz na codzień z tego softu

w sumie do Uri ambienta można by było dodać obsługę http przez http.stream

Ostatnia edycja: 26.12.07 14:39:27
[#8] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@rzookol, post #7

No kajam się, faktycznie, codziennie rano i wieczorem używam multiviewa z mosa 2.0 i sketcha.
[#9] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae
Matko... Wszystko tylko nie reggae.... :/
[#10] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@MinisterQ, post #6

Jestem nawet w stanie zrozumieć ten punkt widzenia. Faktycznie dzisiaj Raggae oferuje chyba niewiele więcej niż system klasycznych amigowych datatypów. No a datatypy są obsługiwane przez każdy szanujący się amigowy i amigopodobny program. Trudno coś wymyślić nowego w dziedzinie odczytu statycznych obrazków. Ale nie znaczy to, że Raggae nie jest potrzebne. Myślę, że jego zalety docenimy dopiero gdy dojdą kodeki do różnego rodzaju formatów animowanych. Datatypy tutaj już (podobno) wysiadają. Zacznie się powolna przesiadka na Raggae. No a przecież głupio byłoby żeby tak zaawansowany system datatypów jak Raggae był gorszy od klasycznych datatypów. :) Wtedy to co dzisiaj robi między innymi rzookol będzie jak znalazł. Pewnym problemem jest tylko to, że po użyciu Raggae autor dodaje sobie kolejny problem przy ewentualnym portowaniu programu na AmigaOS 3, 4 i AROS.

Tak uważam. :D Jak plotę bzdury to niech mnie ktoś poprawi. Chętnie poczytam mądrzejszych. :)
[#11] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@MDW, post #10

Faktycznie dzisiaj Raggae oferuje chyba niewiele więcej niż system klasycznych amigowych datatypów.

Z mojego punktu Reggae ma jedna bardzo fajna rzecz ktorej nie da sie zrobic przy wykorzystaniu datatypes - progresywne dekodowanie obrazka. Jak tylko Reggae dorobi sie ostatniego brakujacego formatu i Sputnik bedzie mogl zaczac z niego korzystac to na pewno ucieszy to bardzo wiele osob .
[#12] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@marcik, post #11

A ten ostatni brakujący format to... flash? ;)
[#13] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@grxmrx, post #12

raczej PNG :)
[#14] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@marcik, post #11

no i jeszcze svg ;) na stronach tez svg zaczyna sie pojawiac. Chodza pogloski ze maja byc stosowane rowniez wersje animowane - co moze stanowic konkurencje dla flasha.

Poza tym marzy mi sie przeglądarka svg ktora by renderowala wektory do bitmapy w zalezności od tego jakie masz aktualne powiekszenie (pewnie przydalaby sie wtedy mozliwosc renderowania fragmentu svg - po co wyliczac calosc jak mozna tylko widoczny fragment)

Ostatnia edycja: 27.12.07 11:41:34
[#15] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@nelson, post #14

SVG to jednak zupełnie inna para kaloszy, przede wszystkim rasteryzator dobry jest potrzebny.
[#16] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@Grzegorz Kraszewski, post #15

Na aminecie lezy port SVGTools na mosa, razem ze zrodlami, moze daloby sie latwo z tego skorzystac.

W ambiencie zrobilem sobie z niego przegladarke svg. Konwertuje do pnga i pokazuje przez showgirls ;)

Ostatnia edycja: 27.12.07 12:02:05
[#17] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@marcik, post #11

hmmm, widze, że musze to jednak potestować :)

zwykle będą działać na pewno (im więcej danych tym więcej linii) tylko nie wiem jak z progresywnymi nie bawiłem się w dekodowanie pośrednich postaci obrazka
[#18] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae
png.decoder już działa, za tydzien release
[#19] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@rzookol, post #18

no proszę, Marcik może sie brać do roboty ;)
[#20] Re: Dekoder SunRaster dla Reggae

@rzookol, post #18

działająca beta, na razie bez obsługi progresywnego trybu pokazywania (progresywne obrazki oczywiscie chodzą)

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/png_beta.lha

(nie działa na mosie 2.0)

Ostatnia edycja: 07.01.08 18:16:18
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem