Komentowana treść: AmiParty & PowerDev Meeting
[#1] Re: AmiParty & PowerDev Meeting
moge wziąc kogoś w lublinie bo będą wolne miejsca w wozie

Ostatnia edycja: 28.03.08 17:58:21
[#2] Re: AmiParty & PowerDev Meeting
Mnie nie będzie. Nie zgadniecie dlaczego.
[#3] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Kokos, post #2

Bo za daleko :)
[#4] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Drako^lM, post #3

No właśnie, że ten problem już przezwyciężyłem. O!
[#5] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Kokos, post #4

Nie jesteś już amigowcem?
[#6] Re: AmiParty & PowerDev Meeting
no i mnie nie będzie :(
[#7] Re: AmiParty & PowerDev Meeting
Pozdrowienia z AmiParty :D
[#8] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Drako^lM, post #7

!na_drzewo
[#9] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Drako^lM, post #7

A może by tak coś się udzielić na #ppa? Strona ChaL nie działa, webcama nie ma, to może chociaż coś opisać "dla tych, co ni możu"?
[#10] Re: AmiParty & PowerDev Meeting
Life is brutal. Barbarzyńców i fanow golonki z Białegostoku nie będzie... No cóż postaram się następnym razem. Pozdrawiam was świątecznym: Allah Akbar!

PS materiały lub nagrania z pokazu mam nadzieję że będą do ściągnięcia ....
[#11] Re: AmiParty & PowerDev Meeting
Łał Pałer Dew miting, jejku pokażą system którego nie ma. Wydarzenie medialne buhahaha.
[#12] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Fazior, post #11

A niby którego systemu nie ma ?
O ile się orientuję, to PowerDev meeting dotyczy ludzi chcących aktywnie wspierać platformy bazujące na procesorach PowerPC. Więc ?
[#13] Re: AmiParty & PowerDev Meeting
rzookol widział mosa 2.0 i mówi lipa i że dwa tygodnie czekania to stracony czas
[#14] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@rzookol, post #13

Dobrze że mam klasyka i 040.
[#15] Re: AmiParty & PowerDev Meeting
Pierwsze fotki http://www.chal.ppa.pl/zlot5/party/index.html OK
[#16] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Drako^lM, post #15

Czy tylko u mnie ta strona nie działa?
[#17] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Drako^lM, post #15

Jestem rozczarowany Waszą postawą i sennością podczas ciekawego wykładu Po Waszych minach można zobaczyc że prezentacja była bardzo interesująca
[#18] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@recedent, post #16

Trudno się wypowiadać za innych (u mnie działa), spróbuj wejść z jakiegoś proxy.
[#19] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@grxmrx, post #18

Albo użyć innego serwera DNS.

U mnie nazwa też nierozwiązywalna.
[#20] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Kokos, post #19

U mnie fotki smigaja pieknie :)
Jakie sprzety, systemy operacyjne byly prezentowane na spotkaniu? Jakies nowosci, z softu i ze sprzetu :>?
[#21] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Blotniaks, post #20

OS4 w dzialaniu na classicu :) . Oczywiscie główna częsścią imprezy było seminarium :)
[#22] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Blotniaks, post #20

była amiga z os4 i mosem
pare pegazów oraz efika Krashana z mosem2.0.
Dodatkowo była a600 a także amiga1200 z os3.x kartą gfx oraz c64.

Jesli chodzi o soft to prezentacja dotyczyła mosa2.0 oraz wstępnych alfawersji DigiBoostera3.0 (nowa wersja w mui pod wszystkie amisystemy (prócz mojego ulubionego arosa)). Co do prezenacji to sie nie bede wypowiadać, lepiej poczekac na video i samemu obejrzeć bo warto. Poźną nocą były puszczane demka na rzutniku.

Jesli chodzi o amigaos4 to mogę powiedzieć tylko, że zrobił na mnie negatywne wrażenie (biorąc pod uwagę jego cene). Grafika działała dużo wolniej niz na mosie uruchomionym na tej samej maszynie poza tym pulpit jest nieużywalny. Sam system na pierwszy rzut oka baaaaardzo przypomina os3.9 z dodatkami. Preferencje oraz część programików się prawie nie zmieniło. Widać za to duży profesjonalizm włożony w przygotowanie całego systemu. Fajnie zrealizowane preferencje dla sieci natomiast blankery są na poziomie wczesnego c64 i ja bym wstydził się takie dawać do systemu. Sprawdzilismy także directoryopusa, który się uruchomił ale zaraz zawiesił. Zawieszenie generuje okienko z błędem więc często gęsto nie tracimy systemu tak jak to jest na mosie. Fajną sprawą jest też dość nieźle napisana dokumentacja (zmian i systemowa). Shell jest wyraźnie gorszy od muicona stworzonego dla mosa przez Jace ale da sie korzystac i działa (w gorszy sposób ale jednak) autouzupełnianie.
Bardzo niemiłą rzeczą jesli chodzi o os4 jest zapotrzebowanie na pamięć. Praktycznie bez 96 mb nie ma co kupować systemu bo zaraz spada pamięc do 10 mb i leżymy (Hyperion zdrowo przesadził szczególnie że a4000 nie moze miec wiecej niz 128 mb na Cyberppc)


[#23] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@rzookol, post #22

Co wiecej A600 byla z Kickiem 3.1 i Apollo 020 i 8MB Ramu, dodatkowo byla A1200 w desktopie na ktorej non stop grano w Lotusa II

Chcialbym bardzo wszystkim podziekowac za przybycie na Party, tj.
Widelcowi, Virago i jego zonie, Marxowi,Pyzowi (i jego rodzinie ;)) Zedowi, Rzookolowi, Taurusowi i Mlodemu, Drako, Sharowi, Kokosowi, Flea oraz Kraszanowi.

Dziekuje za atmosfere jedyna i niepowtarzalna.
Serdecznie zapraszamy na nastepna impreze w ostatnim tygodniu sierpnia. :P

Sir_Lucas

Ostatnia edycja: 30.03.08 17:18:50
[#24] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@recedent, post #16

fotki sa dostpne jeszcze pod tym adresem :
http://brain.umcs.lublin.pl/~ftpuser/PowerDev_Meeting/
[#25] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@Drako^lM, post #24

xD

http://brain.umcs.lublin.pl/~ftpuser/PowerDev_Meeting/pic/PICT5821.JPG.html

Wymiękłem. :) Świetne! Takie sympatyczne. :)

W końcu byłem! :] A nikt nie wierzył.. :]
[#26] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@krismiszcz, post #17

http://brain.umcs.lublin.pl/~ftpuser/PowerDev_Meeting/pic/PICT5798.JPG.html

? ;)
[#27] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@flea, post #23

I znowu te szarpidruty były... ;)

A na następne chełmy to może własnym transportem już pojadę. ;)
[#28] Re: AmiParty & PowerDev Meeting
uffff w końcu doszłam do siebie po piątej edycji AmiParty, aż żal że już się skończyło i na następną imprezę trzeba czekać aż do wakacji...
Podziękowania dla tych którzy jak zwykle nie zawiedli i przybyli w stałym składzie : Kraszan, Marx, Zed, Shar z obstawą :D, Rzookol, Virago. Podziękowania dla tych którzy przybyli pierwszy raz : Wdelec i jego kolega, Pyzo i jego sympatyczna żona i maleńka Amicóreczka,Kokos(bardzo grzeczny i miły człowiek- jestem bardzo pozytywnie zaskoczona)

Ogromne brawa dla organizatorów czyli: Sir_Lucas, Drako i Taurus( z młodym, który zaskoczył mnie wytrwałością i zacięciem :D). Atmosfera była naprawdę FAN-TA-STYCZ-NA i oby tak dalej. Do samego rana dobrze się bawiłam, z przyjemnością obejrzałam dema (dzięki Zedowi :), filmy (dzięki Drako) pojadłam, popiłam, i naładowałam się pozytywnie do następnej imprezy. Najfajniejsze jest to , że na imprezę może przyjść każdy i organizatorzy nie kiszą sie we własnym towarzystwie, mile widziane są nowe twarze czy to związane ze światem Amigi czy nie.

Tegoroczne AmiPaty wzbogacone zostało wspaniałym wykładem Kraszana. Seminarium było baaaardzo ciekawe, wykład spójny i zrozumiały nawet dla laika, Kraszan dzielnie i rzeczowo odpowiadał na wszystkie pytania. Wielkie dzięki za przygotowanie tak dobrej prezentacji.

Już z niecierpliwością oczekuję kolejnego AmiParty

pozdrowienia dla wszystkich !!!
[#29] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@MinisterQ, post #27

i nie wstyd Ci MinisterQ, że szarpidruty ZNOWU były a ty nie?? Chociaż te szarpidruty nie mają nic wspólnego z Amigą to potrafiły przyść i dobrze się bawić do rana. ;)
[#30] Re: AmiParty & PowerDev Meeting

@flea, post #29

No pewnie że nie wstyd. :P Jak pomyślałem że znów trzeba będzie się tłuc tymi drogami, z których rolnicy zbierają asfalt kombajnami, to wolałem siedzieć w domu. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem