Komentowana treść: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach
[#1] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach
Szkoda, że nie Turbo C++ 2006 (Borlanda), pod którym często piszę...
[#2] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@maly_rawi, post #1

Albo delphi, ale to tez jest calkiem dobre.
[#3] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach
M$ VS 2005 = ZUO! diabeł
A do tego jeszcze Cygwin = MROK! ogień piekielny
;)
[#4] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@APC74, post #3

Przepraszam, APC, ale chyba nie wiesz o czym piszesz - Visual2k5 to najlepsze ide pod jakim dane było mi pracować, kompilator może ma swoje issuesy, ale i tak jest lepszy od giececa, linker nie robi takich cudów jak ten z gcca no i debugger, który ma każdy debugger pod sobą.

O paździach typu borland cpp/delphi - nie mówię - pod tym się pisze - jak już nie ma innej rady, albo ktoś usilnie forsuje vcl'a. Kompilator w borlandzie puszcza takie rzeczy, że włos na głowie się jeży.
[#5] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@baderman, post #4

Ale zauważyłeś, że to żart był? Wskazówka: uśmieszek ;) na końcu.
IMHO: MS Visual Studio 2008 jest lepsze.


BTW: Świat się kończy - wychwalamy produkty Microsoftu na amigowym portalu... Muszę zadać sobie jakąś pokutę... Wiem - do końca dnia będę używał wyłącznie Ubuntu. :P
[#6] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@APC74, post #5

Moj wykladowca od programowania mowil taka madra rzecz:
Programisci Microsoftu dziela sie na cztery grupy:
1) Najlepsi przygotowuja MS Visual Studio, jest to produkt rewelacyjny pod wieloma wzgledami.
2) Dobrzy przygotowuja MS Office. Jest to tez swietny pakiet biurowy, pomimo kilku niewygodnych rzeczy spisuje sie swietnie.
3) Slabi robia Windowsa, raz wyjdzie lepiej (XP) raz gorzej (98)
4) Najgorsi robia Internet Explorera

Oczywiscie to polzartem i troche w innym kontekscie bylo, ale fakt ze badz co badz rzeczowa osoba wyraza sie pochlebnie o Visual Studio cos (przynajmniej dla mnie) znaczy.

Ostatnia edycja: 10.06.08 13:11:33
[#7] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach
"(...)aby przy ich pomocy, pod systemem Windows, móc tworzyć programy przeznaczone dla AmigaOS 3.x i AmigaOS 4.0." pomysł Tak się zastanawiam, skoro można dla AOS 3.x i AOS 4.0, to czy nie można zrobić czegoś takiego dla MORPH OS-a 1.4.5 (później 2.0)? OK
[#8] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@ender, post #7

Można, tylko ktoś to musi zrobić. A zachwycając się środowiskiem (które owszem, niezłe jest), pamiętajmy, że np. debuger przy kompilowaniu dla AmigaOS nie przyda się nam na nic...
[#9] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@baderman, post #4

Wszystko pięknie, ladnie ;).Tylko co mi po tych najlepszych pod słońcem linkerach, kompilatorach skoro i tak z nich nie skorzystam w projektach tworzonych dla amigi???

Ostatnia edycja: 10.06.08 15:52:25
[#10] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@piteq, post #9

Chyba nie przeczytałeś newsa, przecież on jest właśnie o tym jak wykorzystać Visual Studio do programów tworzonych dla Amigi. Podobne rozwiązanie na bazie Dev C++ jest znane co najmniej od 2 lat. Oczywiście jest to krosskompilacja, ale używając WinUAE do testowania można sobie nieźle radzić. Zwłaszcza jeżeli alternatywą jest praca z natywnym GCC na OS 3.x pod emulatorem...
[#11] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Chodziło mi o to, że nie mając dostępu do Pegasosa i MORPHOS-a , możnaby na PC spróbować napisać coś pod ten system i podesłać jakiemuś życzliwemu człowiekowi, żeby skompilował żródła już na Pegasosie i sprawdził czy nie ma błedów. Może to utopia, ale tak to sobie wymyśliłem. Zaznaczam, że mam małe doświadczenie programistyczne ("raczkuję" w tych sprawach i stałem się fanem opisywanego wyżej systemu, stąd ten pomysł).
[#12] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@ender, post #11

Od dawna mając PC można pisać i kompilować programy pod MorphOSa, i nie trzeba dawać nikomu źródeł by je ktoś miał kompilować na Pegasosie. Ja tak robię od przynajmniej 3 lat. I nie dotyczy to tylko MorphOSa, ale wszystkich czterech systemów amigowych.
[#13] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@ender, post #11

możnaby na PC spróbować napisać coś pod ten system i podesłać jakiemuś życzliwemu człowiekowi

Oczywiście można teoretycznie napisać w ten sposób jakiś mały program, ale trwałoby to latami.
[#14] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@piteq, post #9

Tylko co mi po tych najlepszych pod słońcem linkerach, kompilatorach skoro i tak z nich nie skorzystam w projektach tworzonych dla amigi???

To nie jest do końca takie pewne. ;)
[#15] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@Grzegorz Kraszewski, post #13

Oczywiście można teoretycznie napisać w ten sposób jakiś mały program

AmiGG na początku było w ten sposób dostosowywane do natywnej pracy pod MorphOSem. Wbrew pozorom, jeśli program jest napisany w miarę poprawnie, i nie wymaga do życia żadnych cudów charakterystycznych dla danego amisystemu, to można go (na)pisać wykorzystując API 3.x, korzystając z WinUAE + AmiDevCPP, a następnie go po prostu skompilować dla MorphOSa. Przy trzymaniu się pewnych wytycznych jeśli chodzi o pisanie przenośnych ami-aplikacji, z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że ewentualne problemy w takim przypadku nie będą jakąś szczególną katastrofą, z którą trzeba będzie walczyć latami.
[#16] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@MinisterQ, post #15

No nie mów, że nie miałeś programu działającego pod AmigaOS 3.x, zanim się zabrałeś za MOS-a?
[#17] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@Grzegorz Kraszewski, post #16

Niczego takiego nie napisałem.
[#18] Re: Microsoft Visual Studio w amigowych zastosowaniach

@Grzegorz Kraszewski, post #10

Oczywiście jest to krosskompilacja

I to właśnie miałem na myśli!Co mi po wspaniałym kompilatorze jaki jest w Visual Studio skoro to nie on "produkuje" binarke dla AOS tylko GCC?Nigdzie nie napisałem że cały VS nie nadaje się do tworzenia programów dla amisystemów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem