Komentowana treść: Transkompilator języka Amiga E
[#1] Re: Transkompilator języka Amiga E
Według dokumentacji PortablE to coś wiecej niż prosty transkompilator - w kodzie E można używać notacji C i C++. Przydatne np. w liczbach zmiennoprzecinkowych.

Z jednej strony to fajnie, że coś takiego wyszło (GCC wygeneruje kod pod dowolny procesor) ale z drugiej E było szybsze i generowało naprawde mniejsze pliki wykonywalne niż C/C++. Odpada kilka zalet w zamian za wiekszą przenośność.
[#2] Re: Transkompilator języka Amiga E

@Skotos, post #1

Było szybsze, ale pod jakim względem? Kompilacji?
Co do wielkości plików wykonywalnych - czy to jest tak naprawdę dużą zaletą w dzisiejszych czasach? Zwłaszcza w sytuacji gdy nawet GCC potrafi tworzyć pliki o różnych objętościach, w zależności od tego jak ustawi się opcje/optymalizację podczas kompilacji/linkowaniu.
[#3] Re: Transkompilator języka Amiga E

@Skotos, post #1

Myślę, że jestem w stanie przy pomocy GCC pobić kompilator E (ten stary) pod względem rozmiaru kodu wynikowego.
[#4] Re: Transkompilator języka Amiga E

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Myślć, że jestem w stanie przy pomocy GCC pobić kompilator E (ten stary) pod wzglćdem rozmiaru kodu wynikowego.

Z własnym czy standardowym nagłówkiem?

Było szybsze, ale pod jakim wzglćdem? Kompilacji?

Tak, w tym także :) Bardziej chodziło mi o to, że programy liczące, zwłaszcza bez zmiennoprzecinkowych były/są szybsze. Mam taki programik, który obrabia tablicć z 3 giga elementów i po kompilacji za pomocą E i VBCC ten pierwszy daje wyniki prawie 10 min. wcześniej.

Co do wielkości plików wykonywalnych - czy to jest tak naprawdć dużą zaletą w dzisiejszych czasach? Zwłaszcza w sytuacji gdy nawet GCC potrafi tworzyć pliki o różnych objćtościach, w zależności od tego jak ustawi sić opcje/optymalizacjć podczas kompilacji/linkowaniu.

Wierzć na słowo, samodzielnie nie testowałem. Czy zaleta - w sumie obecnie nie ale poprawia samopoczucie :) Choć z drugiej strony pamietaj, że E został stworzony przez człowieka wyznającego filozofie asemblera. Orginalny kompilator jest sam w sobie transkompilatorem, ponieważ można użyć mnemoników.

Wspomne także o obiektach - są prostsze w użyciu. Moim zdaniem zdecydowanie sensowniej rozwiązano ich obsługe. Ma to wpływ na wielkość.

--
Mówicie o tej dla mnie ciągle mitycznej wersji GCC4. Używam AmigaOS3 na A1200 z Blizzem, UAE coś mi nie podchodzi, wypowiedzi opieram na pracy w takim środowisku.
[#5] Re: Transkompilator języka Amiga E

@Skotos, post #4

Z własnym czy standardowym nagłówkiem?

Oczywiście, że z własnym. Amiga E też przecież ma własny nagłówek.
[#6] Re: Transkompilator języka Amiga E

@Skotos, post #4

no to do 68k masz gcc3.4 chyba
[#7] Re: Transkompilator języka Amiga E

@rzookol, post #6

Pod AmiDevCPP jest gcc 3.4 dla m68k.
[#8] Re: Transkompilator języka Amiga E

@Skotos, post #4

Tak, w tym także usmiech Bardziej chodziło mi o to, że programy liczące, zwłaszcza bez zmiennoprzecinkowych były/są szybsze. Mam taki programik, który obrabia tablicć z 3 giga elementów i po kompilacji za pomocą E i VBCC ten pierwszy daje wyniki prawie 10 min. wcześniej.


VBCC ma gorszy optymalizator niz gcc. Co wiecej, vbcc ma najwyrazniej gorszy optymalizator niz stary kompilator E :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem