Komentowana treść: Assembly 2008 zakończone
[#1] Re: Assembly 2008 zakończone
Hmmm, szkoda że TBL coś ostatnio milczą. Od genialnego "Starstruck" minęły już 2 lata...
[#2] Re: Assembly 2008 zakończone

@PopoCop, post #1

Szkoda że Encore i Madwizards zamilkły :(
[#3] Re: Assembly 2008 zakończone

@pekdar, post #2

Gdyby nie dodatkowa robota jakiej się podjąłem to bardzo możliwe, że zdążyłbym dorobić to co mi tam brakuje do mojego miniaturowego nowego silniczka i coś by się wypuściło. Niestety na razie tak musi być. :( Ale jeszcze się pojawimy! :)
[#4] Re: Assembly 2008 zakończone

@pekdar, post #2

nie wiem czy mawi cokolwiek jeszcze wyda. czesc czlonkow utworzyla nowa grupe i teraz pod szyldem elude wydaja (pierwsza produkcja na bp08). nie przewidujemy akcelerowanych (ppc) produkcji bo ich tworzenie nie ma sensu.
[#5] Re: Assembly 2008 zakończone

@kiero, post #4

Wydaj lepiej jakiś fajny port .
[#6] Re: Assembly 2008 zakończone

@Korni, post #5

Razem ze statkiem. :)
[#7] Re: Assembly 2008 zakończone

@MinisterQ, post #6

Kosmicznym oczywiście :).
[#8] Re: Assembly 2008 zakończone

@kiero, post #4

A dlaczego nie ma sensu?
[#9] Re: Assembly 2008 zakończone

@skipp, post #8

A dlaczego nie ma sensu?

Za dobrze by wyglądało jak na produkcje scenowe. Prawdziwy scenowy hardcore musi nie mieć filtracji tekstur, musi być lowres. Taki klimat. ;)

A tak na serio to uważam, że na wszystko można robić dema. Jeżeli lodówka ma wyświetlacz to i na nią. Każda maszyna ma ograniczenia i na każdej można pokazać coś oryginalnego. Są jeszcze do zrobienia takie rzeczy z którymi nie dałyby rady żadne maszyny świata. :) Akcelerator bez shaderów trochę ogranicza ale i tak można z nim pogłówkować. Poza tym demo to nie tylko rendering obrazu. Pozostaje ręczna zabawa z geometrią, fizyką. Jeżeli fizyką to dlaczego nie np. chemią? Są dziedziny nietknięte przez scenę. :)
[#10] Re: Assembly 2008 zakończone

@skipp, post #8

bo na parties gdzie cokolwiek wystawiamy nie przewiduja takiego sprzetu. kiedys mozna bylo miec nadzieje, ze wiecej grup podchwyci ppc/akcelerowane3d. niestety tak sie nie stalo.

Ostatnia edycja: 05.08.08 09:10:22
[#11] Re: Assembly 2008 zakończone

@kiero, post #10

Aaa to prawda. To faktycznie jest dzisiaj problem. :( Myslalem, ze podasz inny powod z ktorym bym sie nie zgodzil. Z tym powodem moge sie prawie zgodzic. Smutne. :(
[#12] Re: Assembly 2008 zakończone

@kiero, post #10

Fakt. Robienie czegoś dla garstki ludzi mija się z celem, ale wydaje mi się, że na Amidze nie ma sensu "gonić" PC. Można wciąż chyba zrobić ciekawe, fajne, czy klimatyczne demko na klasyczny konfig. Horizontal Cool/CNCD czy Monotype/Byterapers są jednymi z wielu, przykładami na to, że można do sprawy podejść inaczej, a efekt końcowy jest super. Domyślam się, że wymaga to dużo więcej pracy, no ale tak było zawsze z pisaniem dem - były pracochłonne.

Wczoraj z racji dotarcia do mnie nowego sprzętu, pierwszy raz odpaliłem ostatniego 3D Marka i ze smutkiem stwierdziłem, że większość efektów tam pokazanych widziałem, dawno, dawno temu na Amidze. Jasne, że w niskiej rozdzielczości i mniejszej liczbie kolorów. Pewnie, że przerenderowane, często mocno uproszczone. Jednak to co widziałem na ekranie było bardzo podobne. Dzisiaj odpaliłem demka pod Ageia PhysicX i... znowu wrażenie deja vu. Że w realtime i 1600x1050? Dziwne, gdyby po parunastu latach było inaczej.

Parę dem, które widziałem na AOne, to w większości porty z PC, przez co wrażenie "kalki" jest jeszcze silniejsze. Inspiracje, dobre wzorce - kumam. Jak chociażby Radio Napalm na C64, które ewidentnie było inspirowane produkcjami z Amigi. Odwalenie szybkiej (?) konwersji z PC na AOne mija się - moim zdaniem - z celem. Oryginalne dema na Atari, klasyczną Amigę, C64 wciąż sobie oglądam. Na AOne - nie, bo i po co? Skoro na PC są identyczne, tylko lepsze.

[#13] Re: Assembly 2008 zakończone

@kiero, post #10

yep jedynie wild/console. czyli nisza nisz.
[#14] Re: Assembly 2008 zakończone

@Deftronic/..., post #12

Robienie czegoś dla garstki ludzi mija się z celem


to akurat bajki, bo bardzo wiele osob oglada dema zgrabowane do avi, glownie z dwoch powodow:

1) nie maja danej platformy, nie chce im sie bawic w emulatory

2) jak odpalisz sobie cos rok po zakupie peca tez bedziesz wolal wersje stream niz slideshow [...] albo kolejne $$$ na upgrade
[#15] Re: Assembly 2008 zakończone

@smackme, post #14

W punkcie pierwszym, masz rację (nietypowe platformy, lub też jej brak). Problemem jest na ogół jakość tych filmów, chociaż to powoli się zmienia na korzyść. Wcześniej bywało z tym słabo. Przykład z naszego podwórka - intro Planet Potion/Potion nagrane kamerą. Dobre i to, bo pewnie w ogóle bym tej produkcji nie zobaczył. Pytanie, czy dane mi będzie kiedyś zobaczyć to intro w sensownej jakości? "Pytanie zostanie. Nie ma odpowiedzi na nie".

Natomiast z tym rokiem to trochę przesada. Niestety ładowanie kasy w sprzęt jest w dzisiejszych czasach nieuniknione, dla osób intereujących się sceną. Nie oznacza to jednak, że co rok trzeba wymieniać kartę, czy procesor - bez przesady. Wiadomo, są ludzie, którzy robią upgrade nawet częściej, jeśli mają taką ochotę i możliwości. Na szczęście ceny sprzętu jeśli chodzi o rynek PC spadają z miesiąca na miesiąc, co zawsze jest plusem.
[#16] Re: Assembly 2008 zakończone

@MDW, post #9

[#17] Re: Assembly 2008 zakończone

@MDW, post #3

3mam Cię za słowo. Mam nadzieję że cokolwiek będzie to ze wsparciem kart kraficznych. O PPC tylko marzę...

Ostatnia edycja: 05.08.08 13:25:44
[#18] Re: Assembly 2008 zakończone

@kiero, post #4

Rozumiem niechęć do PPC a przewidujecie wsparcie dla kart graficznych? Niestety TV do AGAtki podłączonego nie mam i raczej mieć nie będę a tak bardzo chciałbym zobaczyć coś nowego bez konieczności cofania się do AGAty.
[#19] Re: Assembly 2008 zakończone

@kiero, post #10

hmm... może moją kulawą a4k z ppc i gfx zabiorę? ;)
[#20] Re: Assembly 2008 zakończone

@pekdar, post #17

produkcja z BP (w wersji finalnej) dziala na kartach graficznych oraz wie co to ahi.
[#21] Re: Assembly 2008 zakończone

@PopoCop, post #1

Ja za to jestem zdziwiony bardzo małą ilością produkcji na tegorocznym assembly. Na peceta tylko 6 demek + 1 dosowe oldskool demo!!! Czyż by w końcu upadek największej imprezy scenowej, tak jak to było z The Party?

a samo demo Hardknee Lotus jest wypas, i to w dodatku na lekko rozbudowaną a500 :).
[#22] Re: Assembly 2008 zakończone

@Deftronic/..., post #12

to co jest na AmigęOne to trudo nazwac demami, to raczej takie kompilacje efektów
[#23] Re: Assembly 2008 zakończone

@kiero, post #20

Odpaliłem przed chwilą i niestety ale u mnie nie działa :(
Słychać muzykę, na WB w oknie shella leci jakiś log/debug, przełącza się na ekran własny i pozostaje on czarny. Kombinacją LA+m przełączam na WB i system normalnie pracuje a demo dalej leci. Po ponownym przełączeniu na ekran dema, nadal jest czarny.
Czy ta produkcja była może testowana na a4k+Voodoo5+mediator ? Jeśli nie to teraz jest i można by to poprawić? ;)
[#24] Re: Assembly 2008 zakończone

@pekdar, post #23

Jesli chodzi o ostatnie demo Elude to osobiscie testowalem i u mnie smiga na voodoo3 bez problemu.
[#25] Re: Assembly 2008 zakończone

@Phibrizzo, post #24

Gratuluję ale u mnie nie śmiga
Do pełni szczęścia brakuje obrazu. Śmigają inne dema różnych grup które chodziły na mojej a1k2+PPC+Voodoo3.
A to nie chce.
[#26] Re: Assembly 2008 zakończone

@pekdar, post #25

Na moim BPPC+BV pod MOS 1.4.5 i na OS3.9 (CGX badz AGA) rowniez nie chcialo dzialac. Jakies sugestie?
[#27] Re: Assembly 2008 zakończone

@Deftronic/..., post #15

...intro Planet Potion/Potion nagrane kamerą (...) czy dane mi będzie kiedyś zobaczyć to intro w sensownej jakości?...

A wersję z YouTube oglądałeś?
[#28] Re: Assembly 2008 zakończone

@Lokaty, post #26

sprawdz ta wersje:

demo

Demo odpala sie w rozdzielczosci 320x240x8
[#29] Re: Assembly 2008 zakończone

@Deftronic/..., post #15

Pytanie, czy dane mi będzie kiedyś zobaczyć to intro w sensownej jakości?


no coz, to juz swego rodzaju smaczek :> ja widzialem na swojej lata temu...
[#30] Re: Assembly 2008 zakończone

@APC74, post #27

Ooo! Dzięki! Tak dużo lepiej...

Kiedyś zobaczę w oryginale - spoko - kwestia gfx.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem