Komentowana treść: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem
[#1] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem
"zamieścili listę 25 gier wszech czasów, z których wiele powstało później w wersji na Amigę"

Żle napisane. W czasach świetności Amigi, prawie wszystkie gry najpierw powstawały na nią.
[#2] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@Pinto, post #1

Mylisz się - najpierw powstawały na automaty wrzutowe, później ewentualnie były konwertowane na Amigę. Prym wiodły w tym firmy japońskie takie jak SEGA, CAPCOM, TAITO stąd taka a nie inna kolejność. ok, racja

I tak zostało do dziś - najpierw automaty, potem inne platformy.

Ostatnia edycja: 10.08.08 11:17:07
[#3] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem
Zdumiewającym jest, jak długo długo można odgrzewać kotlety, ciągle spotykając się z jakimś zainteresowaniem...
[#4] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@Daclaw, post #3

Stare gry mają zwyczajnie coś, czego w większości nie mają nowe - niesamowitą grywalność i oryginalny pomysł, a wtedy oprawa ma znaczenie drugorzędne. Sam ze zdziwieniem odkrywam coraz to ciekawsze motywy w starych gierkach, chociaż wydawało mi się, że znam je na wylot. Poza tym fajnie się czyta wspomnienia ludzi, którzy pisali te gry: z jakimi ograniczeniami sprzętowymi musieli "walczyć" w tamtych czasach, dlaczego dane rozwiązania były przełomowe itp. Pozwala to inaczej spojrzeć na grę. Jak dla mnie jest to ciekawsze niż najnowsze produkcje typu Crysis czy MGS4 (raz uruchomiłem i grę oddałem kumplowi...). No, ale ja już "stary" jestem i może nie łapię się na "odgrzewane kotlety" typu nowy Unreal, Quake, jakieś pseudostrategie typu RTS...
[#5] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@Deftronic/..., post #4

Kurcze z checia poczytalbym o tym jak tworzyli Cannon Fodder. Juz od jakiegos czasu korci mnie napisanie swojego CFa :D
[#6] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@Deftronic/..., post #2

I tak zostało do dziś - najpierw automaty, potem inne platformy.


Czyżby? Automaty do gier odchodzą do lamusa i już niewiele gier automatowych powstaje (w porównaniu z tym co było kiedyś).
[#7] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@PopoCop, post #6

Do lamusa? Chyba w Polsce :). A tak na poważnie - moim zdaniem nie masz racji. Gry Arcade (a o nich mowa) wciąż wychodzą najpierw na automaty, które bynajmniej nie odchodzą do lamusa (patrz Japonia, największy rynek czy też USA). Jako przykład niech posłużą chociażby ostatni Teeken, SC IV czy Time Crisis IV. Czy jest ich mniej? W ogóle nie sądzę, natomiast proporcjonalnie ich udział na rynku się zmniejszył, wszak pojawiło się wiele nowych gatunków, które nie bardzo pasują do salonów gier... Ale... spoko. :D Każdy ma prawo do własnego zdania. :D
[#8] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@Deftronic/..., post #7

Fajne automaty widziałem - przerobione z amig 1200 i 500, ładną duza obudowa, monitorek i joystick podpięty pod dolna deskę i tak ładnie obudowana i grali tam w cannon fodera :P - jakieś 12 lat temu
( a może i więcej )na osiedlu w malej że tak powiem spelunce z automatami.

Ale zabawę mieli... ;)
[#9] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@(V)(I)mothe(P), post #8

Dla mnie gry "retro" jak najbardziej są esencją rozrywki. Dzięki mojemu GP2X mogę mieć większość gier z automatów w kieszeni
[#10] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@Deftronic/..., post #7

Moją opinię oparłem na dyskusji z jednego (nie polskiego) forum, która to z kolei dotyczyła artykułu w jakiejś zachodniej gazecie o grach.
Temat wspomnianego artykułu i dyskusji to właśnie "śmierć automatów do gier". Na forum pojawiały się m.in opinie, że typowych automatów arcade już prawie się nie spotyka w Europie, a tzw. salony gier to w większości "video pokery" itp. maszyny rodem z kasyna.

Tu jest link do forum:
http://www.worldofspectrum.org/forums/showthread.php?t=20972&highlight=death+arcade

Ostatnia edycja: 18.08.08 15:43:21
[#11] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@(V)(I)mothe(P), post #8

Joystickiem grali w Cannon Fodera? Tym celowniczkiem sterowali przy pomocy joysticka? Rety...
[#12] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@PopoCop, post #10

Dzięki za linka. O Europę kłócić się nie będę. :) W UK, wydzielone pomieszczenia z automatami do gier można np. spotkać na każdym "serwisie" przy autostradzie. W zależności od ich wielkości (przykładowo - oprócz stacji benzynowej i kafejki, także centrum handlowe) jest tych pomieszczeń na ogół więcej niż jedno i zawierają automaty z nowymi grami jak i trochę starszymi. Podobnie ma się sprawa z centrami handlowymi. Jednak jak wspomniałem wcześniej - automaty to domena Japonii i USA. Czytuję różne pisma poświęcone grom (angielskie i amerykańskie, a także jak mam okazję polskie), zaglądam na portale im poświęcone i na tym opieram swoją opinię.
[#13] Re: Retro Gamer 54 z silnym amigowym akcentem

@MDW, post #11

Chyba nie widziałeś wersji na Segę w takim razie ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem