Komentowana treść: Filmy z PowerDev Meeting #5
[#1] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5
Napewno je jak to możliwe najszybciej zassam i obejrzę!!!
[#2] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5
Dzięki wielkie za filmy. OK
Uwagi: Nie polewajcie następnym razem kamerzyście, strasznie mu się ręka trzęsła podczas kręcenia. :P
Grzegorz: Niezły stół roboczy do składania efiki. Czy właściciel stołu do bilarda nie miał później pretensji? :P
[#3] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5
Niby PowerDev, niby promocja MOSa a reklamę OS4 i tak puścili (i to na Efice, pod MOS2.1).

EDIT: Chcę tą reklamę! Gdzie ją można ściągnąć? :D

Ostatnia edycja: 10.09.08 16:38:24
[#4] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@Leon, post #2

Właśnie na odwrót. Kamerzyście trzeba polać w pierwszej kolejności, żeby mu się ręka nie trzęsła. Alkohol to środek dopingujący u strzelców olimpijskich..
[#5] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5
Bardzo nieoficjalne mirrory z wersjami RMVB i z usuniętym przeplotem. :)

MorphOS na Efice – startowanie i instalacja (640*480, 177MB)
Czarny domek Efiki (640*480, 56.3MB)
Blender w akcji na Efice (640*480, 108MB)
Efika – gry i programy dla MorphOS-a (640*480, 117MB)
[#6] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@Leon, post #2

Właściciel został powiadominy o wszystkim co będzie się działo na stole wcześniej :)
[#7] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@APC74, post #5

RMVB grób
[#8] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

Dlaczego?
[#9] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@APC74, post #8

to odpal na amipochodnym sprzęcie
[#10] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@rzookol, post #9

Ach, sprzęt "amipochodny"... No cóż, nie o tym myślałem, gdy przerabiałem te filmy.
[#11] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5
No niestety te gierki, a w szczególności ta formuła1, trącą myszką. Są wyraźnie czerstwiejące. Taka epoka P90-P120.. No ale to jak rozumiem dopiero poczatki..
[#12] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@APC74, post #8

dlatego ze w tym formacie w tle wszystko wyglada jakby plywalo ala ham z blurem. zeby mniej zajmowalo i wygladalo to trza bylo zrobic divxa z h264 najlepiej z oryginalu.
[#13] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Czyli, że nie oglądałeś tych filmów, ale i tak swoje wiesz?
[#14] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@APC74, post #13

obraz wyraznie wydac ze jest rozmazany "smooth" jak w jpg
http://img118.imageshack.us/my.php?image=rmvbzo0.png
[#15] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

To akurat to efekt uboczny filtra, który zastosowałem, a nie efekt uboczny enkodowania obrazu do RMVB.
Na tym zrzucie pokazałem film w wersji oryginalnej, film po zastosowaniu filtra (taka surówka przed kompresją do RMVB) i film już po skompresowaniu do RMVB. Jak widać surówka po filtrze i film wynikowy praktycznie niczym się nie różnią. A filtr zastosowałem po to, by zminimalizować takie błędy, jednocześnie nie rozmazując napisów na ekranach.
Gdy zaczniesz używać porządnego odtwarzacza do tego formatu, a nie niedorobionego badziewia, które kombinuje coś przy filmie to zrozumiesz o czym piszę.


[#16] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@APC74, post #15

jesli ten filtr to deinterlace to nie przypominam sobie, zeby ffmpeg robil taki efekt uboczny. sprzetowe dekodery mpeg4 np w stacjonarnych DVD poprawiaja to w locie. przy okazji wyczytalem, ze RMVB korzysta tez z h264, ale zeby zachowac wiernosc oryginaly przy rodzielczosci 640x480 w mpeg4v10 czyli h.264 to bitrate musi byc ustawione na conajmniej 800kbps. co do porzadnego odtwarzacza to ten format przeciez jest od autorow tego realplayera to po co go promowac jak mozna mencoderem zrobic .mp4 z najnowszym h264, ktore mozna odpalic wszedzie gdzie dziala mplayer. zrobilem jeszcze raz graby, bo wtedy przewijalem film i widocznie jeszcze nie doczytal czasu i jak widac na odtwarzaczach nie da sie tak latwo wcelowac w ta sama klatke z 25 w sekundzie tego filmu.

http://img206.imageshack.us/my.php?image=rmvb2cz9.png
http://img502.imageshack.us/my.php?image=rmvb3mx5.png
[#17] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5
Kto przedstawia proces instalacji MorphOS 2.1 na Efice? Nie mam uwag. Chcę tylko sobie jakoś skojarzyć nicka z twarzą. :)
[#18] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@MDW, post #17

W kolejności gadania: Drako i Krashan
[#19] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@APC74, post #18

Dzięki za info!

Krashana poznałbym nawet gdybym został wyrwany z najgłębszego snu w środku nocy po nieprzespanym tygodniu. No a teraz wiem jak wygląda Drako. Pozdrawiam!

I tak przy okazji - następnym razem jadęn a PowerDev. Nie ma bata. Jakbym się próbował wykręcić to proszę mi przypomnieć tę wypowiedź. ;) :)
[#20] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

Ten filtr to nie do końca jest deinterlace. Robiąc go, chciałem uzyskać śledzenie i uśrednianie "wektorów ruchu" linii a następnie efekt blend fields (taka programowa stabilizacja obrazu połączona z deinterlace ;) ). Pomysł na filtr bezczelnie ukradłem z XviDa - z tym, ze XviD śledzi makrobloki a nie linie.
Filmy były kodowane z max bitrate = 900kbps, średni bitrate = 450kbps.
Wiem, że RMVB został stworzony przez RealNetworks tak jak RelaPlayer, co nie znaczy, że RealPlayer jest automatycznie najlepszym odtwarzaczem do RMVB.

...mozna mencoderem zrobic .mp4 z najnowszym h264...
Pewnie, że można - tylko plik wynikowy, przy tej samej jakości co RMVB wyszedł mi większy. No i ten czas kodowania... 25 klatek/s (8x8 transform; 4x4, 8x8 Intra search; 4x4, 4x8, 8x4, 8x8, 8x16, 16x8 P-frame search; 8x8, 8x16, 16x8 B-frame search; max bitrate = 900kbps) to ponad moją cierpliwość jest (RMVB - 100 klatek/s).
[#21] Re: Filmy z PowerDev Meeting #5

@MDW, post #19

Do trzech razy sztuka. :) Mam nadzieję, że tym razem i mnie uda się dojechać - ostatnia próba skończyła się w szpitalu. :) Wprawdzie szybko mnie wypuścili ale jakoś nie miałem siły, żeby tłuc się przez cały kraj pociągami, zresztą nie chciałbym straszyć ludzi poobijaną mordą i plastrami w różnych dziwnych miejscach. :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem