Komentowana treść: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot
[#1] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot
wygląda całkiem całkiem, szkoda ze nie ukonczony
[#2] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot
Nawiasem mowiac, ciekawa strona jest teraz pod adresem: http://www.protracker.info/
[#3] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot
DigiBooster 3 będzie lepszy
[#4] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@Grzegorz Kraszewski, post #3

...A będzie??...
[#5] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@quantor, post #4

Na ostatnim PowerDev Meeeting #5 można było zobaczyć program w działaniu :)
[#6] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Jak bedzie to juz bedzie lepszy... bo bedzie ;)
[#7] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@quantor, post #4

A nie oglądałeś filmów z PowerDev?
[#8] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@MDW, post #7

Ha, ja obejrzałem dopiero wczoraj. Nawet przewinął się któryś moduł wujka Ijona na prezentacji, ale ponieważ ściągnąłem wersję lowres, nazwa była nie do odczytania. Chyba to "Symmetry" był. :)

Miło że nowy DBPro będzie - szkoda tylko, że co najmniej 6 lat za późno...
[#9] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@Ijon_Tichy, post #8

Wszystko co się dzieje w amigowym świecie (AmigaOS4, MorphOS2, nowe sprzęty, sensowne przeglądarki WWW) dzieje się o kilka lat za późno. Taki już nasz los. Zawsze będziemy bardzo mocno opóźnieni.
[#10] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@Grzegorz Kraszewski, post #3

A są już zaplanowane jakieś konkretne, nowe ficzersy?

W dawnych czasach miałem nawet przygotowaną listę konkretnych życzeń i zażaleń dla braci Piastów, ale niestety wysłać jej już nie zdążyłem, bo zwinęli interes. Coś tam jednak pamiętam:

1. DBPro2 niepoprawnie wgrywał sample stereo - robił im chyba upsampling x2 zamiast okroić jeden z kanałów. A mógł być requester przy wgrywaniu: select L/select R/mix down to mono.
2. Komenda volume slide (chyba to było Hxx) nie miała wersji fine - HFx/HxF
3. Wiele razy brakowało mi komendy volume slide dla pojedynczego kanału.
4. Enterem odgrywało się pozycję znajdującą się pod kursorem, ale nie działało to na nuty potraktowane komendą EDx.

Było tego chyba ze dwa razy więcej.

Ech, program znałem w 100% łącznie z klawiszologią, a teraz nie jestem pewien nawet poszczególnych komend...
[#11] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@MDW, post #9

Prawda i oczywista oczywistość. Ale dla mnie osobiście DBPro był tym czynnikiem, który czynił z Amigi "komputer główny", a nie stojący gdzieś w kącie komputer-ciekawostkę. Aż tyle dla mnie ten program znaczył. :)
[#12] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@Ijon_Tichy, post #11

To prawda. Było trochę takich osób dla których Amiga to był DigiBoosterPro. Niestety zatrzymany rozwój sprawił, że takich osób było coraz mniej i w końcu zostało coś około zero. :( Szkoda. Może dzięki nowej wersji i jej stałemu rozwojowi uda się odbudować chociaż 1% rzeszy fanatyków DBPro. Wszystko w rękach Stwórcy... czyli Krashana. :)
[#13] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@Ijon_Tichy, post #8

Nawet przewinął się któryś moduł wujka Ijona na prezentacji

Tak, to był "Symmetry". Twoje moduły służą mi do betatestowania nowego playera. Ulubione to "Symmetry", "Prey to the Ravens" i "Galactica X2". Ten ostatni np. służył do wyłapywania błędów w timingu, jako że ma zmianę zarówno długości trwania ticka jak i ilości ticków na pozycję. Swoją drogą - w tej chwili player dość zabawnie odtwarza bo ignoruje wszystkie komendy, oprócz komend sekwensera (Fxx, Dxx, Bxx, E6x, EEx)...

A że będzie 6 lat za późno - na to niestety nic nie mogę poradzić. Postaram się nadrobić jakością programu i wykorzystaniem nowych, mocnych maszyn jak Pegasos czy AmigaOne.
[#14] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@Ijon_Tichy, post #10

A są już zaplanowane jakieś konkretne, nowe ficzersy?

Owszem. Uchylę rąbka tajemnicy:

- cały interfejs jest zrobiony w MUI. Co oznacza takie miłe rzeczy jak odpalenie DigiBoostera w oknie na Workbenchu (oczywiście klasyczny fullscreen też jest), oraz skalowanie się do rozdzielczości. Stawiamy monitor powiedzmy 1600 x 1200 i (zakładając, że ktoś kocha czcionkę DigiBoosterEd/6) mamy na ekranie 16 tracków. Na szczęście można też ustawić inną czcionkę .

- player nie opiera się na AHI. Cała synteza (resampling, efekty, miksowanie) robiona jest przez program. AHI dostaje gotowy downmix 16-bit stereo do wydalenia na głośniki. Tak więc AHI można się łatwo pozbyć (np. replayer pod Windowsa, czy na klasycznych Amigach ominięcie AHI i uderzenie muzyką bezpośrednio w Paulę, coby cenną moc CPU zaoszczędzić...).

- oprócz wersji 68k natywne wersje PPC dla AmigaOS 4 i MorphOS-a
[#15] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@Ijon_Tichy, post #10

1. DBPro2 niepoprawnie wgrywał sample stereo - robił im chyba upsampling x2 zamiast okroić jeden z kanałów. A mógł być requester przy wgrywaniu: select L/select R/mix down to mono.

Proste i oczywiste. Na pewno będzie.

2. Komenda volume slide (chyba to było Hxx) nie miała wersji fine - HFx/HxF

Zakładając, że zakres parametru F0 do FF nie jest przydatny - do zrobienia w wersji 3.1, z tym, że to pewne niewielkie złamanie kompatybilności formatu...

3. Wiele razy brakowało mi komendy volume slide dla pojedynczego kanału.

Trochę wolnych literek jeszcze zostało... Technicznie prościutka do implementacji.

4. Enterem odgrywało się pozycję znajdującą się pod kursorem, ale nie działało to na nuty potraktowane komendą EDx.

Bo DBPro 2.x przy odgrywaniu enterem ignoruje wszystkie bodajże komendy, więc i tą... Trójeczka wszystko odtwarza z komendami przy ciskaniu entera. EDx oczywiście też jest brana pod uwagę.
[#16] Re: Protracker 5 - źródła na OS4 Depot

@Grzegorz Kraszewski, post #15

Krashan na prezydenta! Super wieści, jak fajnie, że DBPro się rozwija.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem