Komentowana treść: PortablE - odsłona trzecia
[#1] Re: PortablE - odsłona trzecia
Ktos w tym programuje? Pytam, bo zawsze mnie fascynował Amiga E. Dogonił nowe wersje kompilatorów C, C++, wersje w ogóle tych języków na nowe amisystemy?
[#2] Re: PortablE - odsłona trzecia

@ender, post #1

czy wogóle jest sens pisać w E, pewnie ze nie dogonił ale amigą rządzą przyzwyczajenia
[#3] Re: PortablE - odsłona trzecia

@rzookol, post #2

Jest taki sens, jak używanie amiplatform w ogóle.
[#4] Re: PortablE - odsłona trzecia

@MinisterQ, post #3

Jednak pisanie w C/C++ ma trochę większy sens, bo tak zdobyte umiejętności/wiedza mają szanse przydać się później przy programowaniu na wiodące systemy...
[#5] Re: PortablE - odsłona trzecia

@Marek Szyprowski, post #4

Wiem, że C++ jest bardziej przyszłościowe, bo uniwersalne, ale czy tylko dlatego odrzucić obecny Amiga E? Co jakiś czas pojawiają się informacje, że cos tam się z nim dzieje, może więc warto się nim zainteresować? Z tego co kojarze, to Amiga E umożliwiał "mieszanie" kodu asemblera z C. A jak jest w najnowszej wersji pozwala na używanie zamiast C języka C++? Może on jest niedoceniany, bo nieznany? Wiekszość psioczy na ten język, z tego co się czyta, ale jednak jest grono ludzi, którzy w nim programują. To co, oni nie zdają sobie sprawy w to, że ten język nie podbije innych systemów.? Wątpie. Dlatego chciałbym poznać opinie ludzi z naszego portalu, którzy mają lub mieli jakieś doświadczenia z nowymi wersjami Amiga E.
[#6] Re: PortablE - odsłona trzecia

@ender, post #5

Z tego co kojarze, to Amiga E umożliwiał "mieszanie" kodu asemblera z C. A jak jest w najnowszej wersji pozwala na używanie zamiast C języka C++?

Myślę że wątpię...
Jeśli już, to w E da się używać wstawek asemblerowych, tyle że to nie jest jakaś szczególna/unikalna właściwość - w C/C++ przecież jest to również możliwe.
A co do mieszania E z C, i na dodatek z C++ - pomieszanie z poplątaniem. Komu coś takiego było by potrzebne? (Zwłaszcza w obliczu słów "C++ considered Harmful (and why E is better) -> to ze strony PortablE).
E to odrębny język, powstały niejako ze "zmieszania" składni C, pascala, BASICa i paru innych, ale sam w sobie nie umożliwia kompilowania kodu C, ani tym bardziej C++.
To po prostu kolejny język, zaprojektowany pod kątem programowania systemowego (AmigaOS), nie mający ogólnie przed sobą większej przyszłości.
[#7] Re: PortablE - odsłona trzecia

@MinisterQ, post #6

Aha. Najwidoczniej nie doczytałem czegoś, albo źle zrozumiałem.
[#8] Re: PortablE - odsłona trzecia

@ender, post #7

Jesli chodzi o programowanie,to nie wazne w jakim sie jezyku pisze tylko co,amiga e jest ok i mysle ze jak sobie kupie samanthe to zaczne sie na powaznie nim bawic bo jest caly czas rozwijany.
[#9] Re: PortablE - odsłona trzecia
Silnie typowany język bez szablonów to według mnie zły pomysł. Autor PortablE planuje szablony ale widać, że nie do końca wie o co chodzi, zresztą w sprawie samego typowania też dziwne rzeczy pisze, musiałbym się przyjrzeć co dokładnie ma na myśli ale w tej chwili nie mam na to czasu. Ogólnie jeśli chodzi o imperatywne języki programowania to uważam, że słuszne jest obranie jednego z dwóch podejść czyli albo silne typowanie albo słabe a nie rozwiązania hybrydowego. Co do samego PortablE to nie mam nic przeciwko tworzeniu nowych języków ale muszą one coś wnosić, inna składnia to za mało. Sądzę, że lepiej skupić się na C++ które ma większe możliwości i dzięki silnemu systemowi typów, i szablonom łatwiej w nim systemowo eliminować błędy.
[#10] Re: PortablE - odsłona trzecia
Dodajmy jeszcze unikalny typ elist ktory ulatwia podawania argumentow typu TAGi etc.
[#11] Re: PortablE - odsłona trzecia

@AmiChris, post #10

Bez przesady, _va_list_ też ułatwia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem