Komentowana treść: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna
[#1] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna
Super. Oby jak najszybciej i jak najtaniej ok, racja
[#2] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna
Szkoda ze nie dali i tak juz leciwego AGP.Wez szukaj teraz do tego jakiejs "padliny" tz karty Gfx pod PCI."PRAWIE" fajne ,prawie robi roznice.
[#3] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna
No jak na sprzet przemysłowy to specyfikacja nawet fajna :) OK
[#4] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@Drako^lM, post #3

Fajnie. Ta maszyna ma przynajmniej trochę RAM-u. Tylko czy my tych swoich ami-maszyn używamy w fabrykach żeby one były przemysłowe? Co za ironia losu. Systemy ewidentnie domowo-hobbystyczne, a sprzęt przemysłowy. Bez sensu. :(
[#5] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@MDW, post #4

Dzięki temu acube jeszcze istnieje bo maja zbyt na sprzęt
[#6] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@Drako^lM, post #5

Fajnie. Tylko co nas to obchodzi? :) Przemysłowe maszyny to nie jest to czego namn trzeba. My potrzebujemy domowego komputera. Zawsze byłem przeciwnikiem używania ami-systemów na komputerach ze złomowiska. Ale jak tak mają wyglądać nowe maszyny to ja się podpisuję obiema rękami MorphOS-em dla MacaMini. :)
[#7] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@MDW, post #6

lepszy w miare nowoczesny sprzet przemyslowy , niz 20 letnia kanapka z przydrogimi ,wolnymi i przegrzewajacymi sie blizardami, poprzypinanymi do reszty za pomoca tasiemek zaciskowych i izolacji.


nie oszukujmy sie,zaden producent nie umoczy w sprzet dla amigowcow,acube produkujac plytke przemyslowa z opcja amigi ,dalo mozliwosc zaistnienia wogole jakiegokolwiek nowego,dostepnego sprzetu dla amigi....sam440ep przynajmniej jest w pelni uzywalna, i gdyby nie cena to nikt by nie narzekal na moc ..bo ostatnio moda na takie plytki na rynku pctowym, ot np plytki z intel atom.cpu potezniejszy..ale grafika?90% tych plyt ma zinetgrowanego intela i jeden (1) slot pci.

na pewno lepsze to niz efiki ktore ludzie kupowali na "hurra" ,czekali lata na system, a jak wyszlo to sie okazalo ..." fajnie ,ale to nie to,za malo ramu za malo cpu, kombinowanie z napedami,dlugosciami tasm ATA"
[#8] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@staiger, post #2

Niedwano widiałem geforca 8400 na PCi jak poszukasz to znajdziesz. A inna sprawa że szyna i tak zabije całą "wydajnośc' tej karty.

A co do sprzętów PCtowych w mini itx to jest dużo fajny konstrukcji w tym takie z normalnymi złączami procesorów desktopowych. Dużo USB, 4 sata całkiem wydajne intergy lub nawet sloty pcie x1 czy x16.
Do tego komplet złącz do grafiki z hdmi i sloty normalne na DDR2 w wersji normalnej lub so-dimm.
[#9] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@MDW, post #6

Dlatego uważam, że decyzja o porcie MorphOS-a na MacaMini była bardzo dobra. Mimo narzekania, że "portuje się system na nieprodukowany sprzęt do kupienia tylko z drugiej ręki". Jest to jednak sprzęt dopracowany i wyprodukowany w milionach sztuk, poza tym jest znacznie mocniejszy od dotychczasowych dokonań ACube, czy Genesi.
[#10] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@DRACOX, post #7

W Efice się nic nie kombinuje z napędami i taśmami. Złącze ATA na płycie jest przeznaczone do bezpośredniego dołączenia dysku 2.5" lub analogicznego urządzenia (np. adapter CF). Jest na to przygotowane mocowanie na płytce. Jak ktoś kombinuje z napędami i taśmami, ma problemy na własne życzenie.
[#11] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@MDW, post #6

A jakież to straszne "niedogodności" płyt przemysłowych uniemożliwiają
używanie płyt ich jako desktopowych?
[#12] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@eastone, post #11

no szybkość i wydajność :)
[#13] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@staiger, post #2

A co różnica czy dostajesz 66 megahercowe złącze PCI czy AGP x1 jak w Pegu 2, prędkość jest ta sama, a karty na PCI w dalszym ciągu są na rynku, np. Radeon HD serii 2xxx czy 3xxx.
[#14] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@Drako^lM, post #12

Mamy taki sprzęt do wyboru jaki mamy.Na nowoczesny sprzęt pod amigowe systemy nie stać ani firm, ani nas, więc....
[#15] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@eastone, post #11

Żadnych ale niektórzy wszystko teraz będą porównywać do 1GHz G4 w Peg2 i na wszystko co jest choć trochę słabsze będą kręcić nosem, to nic, że pewnie raptem 5-10% oprogramowania robi użytek z tego procesora jeśli by go porównać do np. G4 600MHz, ale cóż w miarę jedzenia apetyt rośnie.
[#16] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@Chaos, post #15

Zgadza się.
[#17] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@Chaos, post #15

Więcej oprogramowania korzysta już obecnie z Altiveca np większa część MorphOS-a
[#18] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@Drako^lM, post #17

Ale Flex nie jest dla MOSa.
[#19] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna
No na prawdć jesteście moimi idolami, jest sprzćt źle (bo za mały, bo za wolny, bo przemysłowy, bo w ciapki i w paletki), nie było sprzćtu to też marudziliście. Pozdrawiam.

Ps. Ostatnio sprezentowałem komputer dzieciom ludzi, których naprawdć nie stać na godne życie od pierwszego do pierwszego i oni jakoś nie marudzili.
[#20] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@Werner, post #19

może nie rozumiesz do czego służy komentowanie: ktoś ma swoje zdanie to je tutaj pisze, ma negatywne to pisze negatywnie ma pozytywne to pisze pozytywnie, czego się spodziewaleś po komentarzach

poza tym na ppa się dużo zmieniło, bo raczej pyskówek oraz zbytniego trollowania nie ma
[#21] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@rzookol, post #20

poza tym na ppa się dużo zmieniło, bo raczej pyskówek oraz zbytniego trollowania nie ma

Sorry, jestem ostatnio trochę zajęty
[#22] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@DRACOX, post #7

mam Efike i jest spoko tylko MorphOS na nia i w ogole jest za drogi.
[#23] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@eastone, post #11

A jakież to straszne "niedogodności" płyt przemysłowych uniemożliwiają używanie płyt ich jako desktopowych?

Prędkość procesora i ilość pamięci. Przecież 128 MB RAM-u to stanowczo za mało żeby móc się w pełni cieszyć możliwościami MorphOS-a 2.x i programów dla niego przeznaczonych. Trzeba nieźle kombinować żeby sobie radzić na takiej ilości pamięci. Prędkość procesora też robi głupie ograniczenia. MPlayer wcale nie działa już z zapasem prędkości tylko przy wielu filmach zwyczajnie nie wyrabia. :(
[#24] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@Werner, post #19

No na prawdć jesteście moimi idolami, jest sprzćt źle (bo za mały, bo za wolny, bo przemysłowy, bo w ciapki i w paletki), nie było sprzćtu to też marudziliście.

Nie marudziłem tylko kupiłem Pegasosa 1 G3, a potem wymieniłem go na Pegasosa 2 G4. To jest marudzenie? Ja marudzę jak widzę cofanie się w rozwoju. Dla mnie naturalna koleją rzeczy jest to, że po Pegasosie 2 G4 wychodzi przynajmniej tak samo szybki sprzęt jak on, a nie wolniejszy. Tak samo zresztą jak w po wszelkich typach AmigiOne (uA1) nie powinna wyjść Samantha. Po prostu uważam, że twórcy amigowych systemów nie powinni być zainteresowani tego typu maszynami. W przemyśle się MorphOS-a i AmigaOS-a i tak nie wykorzysta, a takie urządzenia raczej uniemożliwiają domowe użytkowanie tych systemów.
[#25] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@MDW, post #23

Post nr 18

Ostatnia edycja: 05.01.09 09:31:34
[#26] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

Wystarczyło kupic jak była zniżka ... :)
Teraz pewnie będzie znowu po release MorphOS-a na Mac Mini
[#27] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@MDW, post #24

Nie powinni byc zaintresowani . Ale jeżeli dostają sprzęt + kase za port to czego nie :)
[#28] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

debiana polecam
[#29] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@Malin, post #28

linux i 128 MB RAM (do tego na PPC) - toż byle archaiczny K6-2 z linuxem przegoni Efikę w cuglach
a jak ktoś musi mieć malucha, to niech poszuka coś np. z VIA EPIA (pierwszy z brzegu link http://www.allegro.pl/item520700242_plyta_glowna_via_epia_vb7001g_mini_itx_gw_fv.html - akurat podobnie jak za Efi)
Jeśli Efika, to tylko MOS, albo jakiś mało wydajny serwer, bo dekstop pod Linuksem na PPC 400 MHz i 128 MB to na pewno pomyłka.


Ostatnia edycja: 05.01.09 18:13:51
[#30] Re: Sam440ep-flex - specyfikacja techniczna

@wali7, post #29

xubuntu 7.10 na 192 mb ramu jakoś u mnie sie kulało, no ale miałem durona 1,1 :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem