Komentowana treść: Retroblogi magazynu Chip
[#1] Re: Retroblogi magazynu Chip
Bardzo fajnie się to czyta. Od razu widać, że artykuł pisał wieloletni aktywny fan Amigi a nie jakiś pismak, który jednego dnia pisze o kremach do twarzy, drugiego dnia o ślubie Cichopek, trzeciego dnia o Amidze i czwartego o tym jak zorganizować tanie wakacje w Egipcie. :) Skrótowo, ciekawie, rzeczowo. Brawo V0yager!

W artykule jest zdjęcia CZARNEJ Amigi 500. Pierwszy raz coś takiego widzę. Typową Amigą 500 bym tego nie nazwał. :) A500 w takim kolorze obudowy były sprzedawane? Gdzie? Kiedy?

Ostatnia edycja: 16.01.09 19:32:48
[#2] Re: Retroblogi magazynu Chip

@MDW, post #1

widziałem taką ostatnio na Allegro. Malowana była chyba pampersem ;)
[#3] Re: Retroblogi magazynu Chip

@Mawashi, post #2

V0yager cały czas jest fanem Amigi i C-64. I chwała mu za to :) W CDA też jest taki jeden, co nosi ksywkę Smuggler, a tak naprawdę to nikt inny jak Lifter - pewnie większości z Was mówi coś ta ksywa. I on się też nie wypiera, że działał aktywnie na scenie amigowej, mało tego, co jakiś czas wtrąca jakieś teksty o Ami. Cenię ludzi, którzy mimo tego, że pracują na PC, wcale się nie wypierają swojej przeszłości i nie wstydzą tego...bo takich mało...Sporo dawnych amigowców pozapominało już, że zaczynali na Ami :(

Ostatnia edycja: 17.01.09 01:29:40
[#4] Re: Retroblogi magazynu Chip

@MDW, post #1

MDW, Mawashi: rzeczywiscie NIGDY nie bylo czarnej A500. Z tego co wiem byly jescze jeden wariant kolorystyczny (w pileczki), niemniej w czerni A500 nigdy nie wystepowala. To dokladnei ten model z Allegro, sprawnie i ladnie przemalowany, z klawiatura od CDTV (z reszta o niebo lepsza od piecsetkowej).

Potraktujcie to jako mrugniecie okiem do uwaznego czytelnika.
[#5] Re: Retroblogi magazynu Chip

@voyager, post #4

Byla jeszcze leopardzia A500 LINK
[#6] Re: Retroblogi magazynu Chip

@Fazior, post #5

"Byla jeszcze leopardzia A500"

Czyli A500 z zainstalowanym MacOS X Leopard ;)

Swoją drogą to dziwne, że nie było wtedy mody na sprzęt w kolorze czarnym. Jak pierwszy raz zobaczyłem w Tombie CDTV to wyglądała wg. mnie przekozacko.
[#7] Re: Retroblogi magazynu Chip

@Jaszczur, post #6

Jak ja zobaczylem cdtv po raz pierwszy to kupilem:)
[#8] Re: Retroblogi magazynu Chip
Fajnie to się czyta. O ile sam artykuł jest ciekawy, o tyle pismo już nie bardzo. Ech, do dziś pamiętam te niekończące się sprzeczki z moim kuzynem który system lepszy, moja A1200 4 MB Fast i HD 120 MB i OS 3.0 + NewIcons i MagicWB, czy jego 486dx50 8 MB Ram i, win 3.11 :) . To były czasy :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem