Komentowana treść: Stos FireWire dla MorphOS-a
[#1] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a
dobra wiadomosc :)
czy to jest krok w strone Macow?
[#2] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@temp, post #1

raczej w drugą stronę - aby używać firewire nie potrzeba już MacOS - Morphos wystarczy :)
[#3] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a
Nareszcie, zaraz sprawdzę jak działają moje urządzenia z tym stosem.
[#4] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@AS, post #3

pewnie nijak bo nie ma sterowników :)
[#5] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@rzookol, post #4

No własnie, sam jestem ciekaw, czy na tym etapie prac ten stos już jest użyteczny.
Inna sprawa, że nawet jesli nie, to i tak i tak samo powstanie stosu pozwala mieć nadzieję, że napisanie sterowników do sprzętu pozostanie kwestią czasu (pamiętam, że jeszcze nie tak dawno wszyscy orientujący się w temacie twierdzili, że powstanie stosu firewire dla MOSa graniczy z niemożliwością... czyli juz jest spory postęp :) ).

Ostatnia edycja: 27.01.09 11:22:54
[#6] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@rzookol, post #4

Dysk twardy mógłby zadziałać no i FWInspect pokazał, że coś wczytuje/rozpoznaje. Tylko nie bardzo łapię ten opis w instrukcji co trzeba zrobić z tym nadaniem ID i ROMem.
[#7] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a
No to teraz znamy powód dla którego nie wychodzą nowe wersje Blendera. :(
[#8] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@MDW, post #7

No o pracach nad Helios-em bylo wiadomo od początku grudnia :)
Wiem też ze w sprawie nowego Blendera też coś się dzieje :)
[#9] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@Drako^lM, post #8

Wiem też ze w sprawie nowego Blendera też coś się dzieje

Dzięki za informację. Ja już zacząłem wątpić, a ciągle nie mam czasu żeby zapytać u źródła. Cieszę się bardzo. :)
[#10] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@AS, post #6

mi się wydaje, żę w chwili obecnej funkcjonalność Heliosa ogranicza się do monitorowania stanu magistrali FireWire
[#11] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@wali7, post #10

Jak podłączyłem twardy dysk do portu to FWInspect pokazał, że coś jest podłączone. A więc "monitorowanie" działa. Tylko nie rozumiem co mam zrobić z tym ID i ROMem. Może pobiera z romu urządzenia jego opis i je uruchamia? Tylko nie bardzo wiem jak to uruchomić, przycisk ROM w FWInspect jest nieaktywny.
[#12] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@AS, post #11

A tak z ciekawości - jak się sprawują urządzenia typu twardy dysk podpiete przez FireWire? Mam w laptopie to złącze i zastanawiam się, czy zewnętrzny dysk będzie pracował zauważalnie szybciej - obecnie pod USB2.0 wyciąga kilkanaście MB/s. Warto sprawić sobie obudowę z interface Fire Wire, czy nie warto (zważywszy na sporo wyższą cenę od urządzeń pod USB)?
[#13] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@wali7, post #12

Jeżeli dysk jest przystosowany, będzie pracował zdecydowanie szybciej (od kilkunastu do nawet 100MB/s dla FireWire 800)

http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire

Swoją drogą, jest to kolejny dowód na to, że gorszy standard (USB) jest popularniejszy niż lepszy (FireWire).


Ostatnia edycja: 28.01.09 10:23:55
[#14] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@wali7, post #12

Ja mam dysk twardy przygotowany do pracy FireWire przez producenta, pracuje bardzo szybko. Tu w porównaniu do USB jest jedna ważna rzecz. FireWire ma prędkość 400 Mb/s (a FireWire2 nawet 800), a USB teoretycznie ma podobną. Lecz FireWire utrzymuje swoją prękość niezależnie od obciążenia, a USB potrafi spaść nawet do 20% swojej wydajności i praktycznie nigdy nie pracuje z maksymalną prędkością.
[#15] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a
http://youtube.com/watch?v=xP5aLoRozt8
[#16] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a
http://roschmyr.gmxhome.de/FireWire_JVC.png
[#17] Re: Stos FireWire dla MorphOS-a

@Drako^lM, post #16

No i git, super. Postęp jest, oby dalej się rozwijał.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem