Komentowana treść: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona
[#1] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona
Próbował to ktoś zrzucać na pendrive?
[#2] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@Hareton, post #1

Próbował, ale to nie zadziała. Na razie musisz z CD odpalać...

Nawet próbowałem z pendrive'a sformatowanego pod SFS, ale jak na razie nie odpala sie do konca... Jak będę miał kabel USB-Serial to zobacze, jakie informacje debug wywala.

Ostatnia edycja: 27.01.09 22:35:48
[#3] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona
czy nie lepiej byłoby poświęcić czas i skupić siły programistów na sprzęcie, z myślą o którym, AROS został stworzony? Czy nie szkoda tych skromnych zasobów ludzkich rozpraszać na projekty tak ektremalnie niszowe jak Efika zważywszy, że AROS na x86 nie jest jakoś szczególnie dopieszczony zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i dla obecnych i potencjalnych programistów?
[#4] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@R-Tea, post #3

No na bounty AROS-a na efike jest ładna kasa od Genesi :)

btw : brawo szuler :)
[#5] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@Drako^lM, post #4

Ale po co Genesi AROS na Efice?
[#6] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@R-Tea, post #5

A MorphOS po co?
[#7] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@R-Tea, post #3

Pecetowcy olewaja AROSa, natomiast Amigowcy nie chca uzywac AROSa na pececie. I tym samym system sie po prostu marnuje i lezy odlogiem.
Natomiast na sprzetach amigowych i okoloamigowych to moze byc ciekawa i niezla zabawa, a kto wie - moze nawet cos wiecej. :)
[#8] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@Andrzej Drozd, post #7

Pecetowcy nie wiedzą nawet co to AROS, ja sam się dowiedziałem niedawno z ppa.pl.. Nawet jak się dowiedzą - sprawdzą co to i zobaczą, że w tym momencie są problemy z obsługą kart graficznych czy dźwięku i odpuszczą.

Wg mnie AROS powinien być dobrą alternatywą właśnie na piecach, przecież sprzęty Amigowe i około amigoweg mają swoje systemy, a AROS to tak jakby dublowanie tego co już jest..
[#9] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@R-Tea, post #3

na sprzęcie, z myślą o którym, AROS został stworzony?


AROS nie byl tworzony z mysla tylko o x86. Pierwsze wersje AROS-a byly uruchamiane pod m68k jako duza latka podobna do C:SetPatch.

Czy nie szkoda tych skromnych zasobów ludzkich rozpraszać na projekty tak ektremalnie niszowe jak Efika zważywszy, że AROS na x86 nie jest jakoś szczególnie dopieszczony zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i dla obecnych i potencjalnych programistów?


Rozwijajac AROS-a tylko pod x86 amigowe owce krzycza, ze to paranoja, ze nie ma wersji na m68k, na efike, na sam440, na pegaza, na amigaone....

Rozwijajac nareszcie AROS-a dla platformy PPC (efika, sam440) amigowe owce krzycza, ze ludzkie zasoby sie marnuja i trzeba by wspierac tylko x86. :)

Paranoja! Ludzie, podejmijcie w koncu decyzje ;)
[#10] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@pampers, post #8

Wg mnie AROS powinien być dobrą alternatywą właśnie na piecach

No to wytlumacz to Amigowcom, zmus ich do uzywania AROSa na pececie. ;)
Ja sam odpalilem WinAROSa pare razy i...jakos czesciej i tak uzywam WinUAE.
Idea dobra, ale dla kogo? Amigowcy i tak siedza przy amigowych sprzetach (klasykach, Samantach, Efikach, AONe, Pegazach). Wiec chyba pomysl jest trafiony, aby AROS dzialal na ktoryms z wymienionych sprzetow.

A co to za problem miec na HD oba systemy?

Ostatnia edycja: 28.01.09 00:42:05
[#11] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona
mnie tam jakos aros nie przekonuje, wole winuae + aos3.9.
[#12] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@szuler, post #9

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że owce krzyczały za Arosem na PPC. Ja mam Pegaza z MOS-em i nie czuję potrzeby uzuwania innego amigopodobnego systemu na moim Pegazie, natomiast gdybym miał laptopa, to wiem że brakowałoby mi na nim amigowego feelingu bez windowsa czy linucha pod spodem. Bo amigowy feeling to też szybkość :)

Ale rozumiem tych którzy wolą UAE niż AROS-a bo nie odpalają im na Arosie programy 68k. Ja mam w MorphOS-e genialną emulację 68k to obrosłem w piórka :) Nie mógłbym bez niej żyć na dzień dzisiejszy.
[#13] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona
Mi tam ta inicjatywa się podoba. Gdybym posiadał efikę (było blisko, ale szansa jeszcze jest :] ) to nie omieszkał bym spróbować na niej AROSa, jeżeli działało by to przyzwoicie, zostawił bym sobie na niej ten system jako główny, a obok jeszcze może debiana. Może kiedyś kupił bym MOSA dla takowej efiki, ale na pewno nie od razu, zatem takowy AROS z pewnością by mnie na tej efice ucieszył, tak jak innych MOS.

Podziw i respekt za ciężką pracę dla Michała. Doceniam!
[#14] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@Bagheera, post #13

Podziw i respekt za ciężką pracę dla Michała. Doceniam!


Najciezsza praca to sluchanie amigowych owieczek, ktore duzo lepiej ode mnie wiedza, jak powinienem spedzac swoj czas wolny ;)
[#15] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona
Smutne jest to, że kariera Efiki się kończy. :(

A tak przy okazji małych urządzeń z ami-systemami. Czy są jakieś przeciwskazania do używania AROS-a na tych micro-pecetach typu EeePC (czy jego mocniejszych konkurentach)? Nie ma problemów ze sterownikami do dźwięku i grafiki?
[#16] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@MDW, post #15

A tak przy okazji małych urządzeń z ami-systemami. Czy są jakieś przeciwskazania do używania AROS-a na tych micro-pecetach typu EeePC (czy jego mocniejszych konkurentach)? Nie ma problemów ze sterownikami do dźwięku i grafiki?


Nie wiem, ktos musialby sie temu przyjrzec :)

Z mojej strony zaoferowalem stos USB, klase HID i klase MassStorage - calosc powinna na tych miniaturkach byc dosc przydatna.
[#17] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@MDW, post #15

Smutne jest to, że kariera Efiki się kończy.

Znaczy co - nagle Ci jest jej żal? ;) A jeszcze nie tak dawno jechałeś po niej ile wlazło. ;)
[#18] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@MinisterQ, post #17

Smutne jest to, ze włożono tyle pracy w port na coś co nie będzie rozwijane. :(
[#19] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@MDW, post #18

Pegaz tez jest skonczony i rozwijany nie bedzie, macki ppc sa juz dawno skonczone i tez juz zadnego nie bedzie. Po prostu za czas jakis "nie bedzie niczego" :).
[#20] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@MDW, post #18

Smutne jest to, ze włożono tyle pracy w port na coś co nie będzie rozwijane.


MOS na Efike - Efika juz nie jest rozwijana. MOS na pegaza - pegaz juz nie jest rozwijany. MOS na MacMini PPC - MacMini PPC juz nie jest rozwijany. MOS na PowerBook - PowerBook na PPC odszedl juz dawno do przeszlosci.

Fakt, smutne jest to, ze włożono tyle pracy w port na coś co nie będzie rozwijane.

Ostatnia edycja: 28.01.09 12:03:45
[#21] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@szuler, post #20

Fazior, Szuler:
Właściwie racja. :) Zdaje się, że wszystkie gałęzie ami-świata są w podobnej sytuacji. Wyjątkiem jest tylko SAM z AmigaOS4. Chociaż diabli wiedzą czy kolejna wyjdzie.
[#22] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@szuler, post #20

Ja tu dostrzegam pewną zależność:
Czego się nie dotkną ci cholerni mosiści, to od razu zdycha!
[#23] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@MinisterQ, post #22

W takim razie postuluję żeby mosiści zaczęli interesować się platformami na których działa AmigaOS 4.x. ;) :D Następnie można byłoby zrobić MorphOS-a na Intela. Zdechłby w ciągu roku. :D

Ostatnia edycja: 28.01.09 12:12:16
[#24] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@MDW, post #23

Szuler, znasz moje zdanie, niech sobie beeeczą owce.

Ja się cieszę jak dziecko, kiedy mogę na mojej Efi coś świeżego odpalić. Tak trzymaj! Respect, big up!
[#25] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona
A tak w ogóle, to proponuję, żeby Ofce nie posiadające Efiki w ogóle się w tym temacie nie wypowiadały, skoro ich nie dotyczy...


[#26] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@skipp, post #25

Popieram :)
[#27] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@MDW, post #15

@ szuler
@ MDW
A tak przy okazji małych urządzeń z ami-systemami. Czy są jakieś przeciwskazania do używania AROS-a na tych micro-pecetach typu EeePC...

Może jest gdzieś jakaś baza sprzętu przetestowanego już pod AROS-em?
[#28] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona

@R-Tea, post #27

Ostatnio dzięki po długiej walce udało się odpalić i zainstalować AROSA na moim laptopie (Toshiba A215). Wprawdzie jest jeszcze trochę do zrobienia.. niemniej pusta do tej pory partycja na dysku - w końcu została zapełniona...
[#29] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona
Dostępna jest nowa wersja obrazu ISO. Szczegóły na blogu Michała Schulza.
[#30] Re: AROS dla Efiki - pierwsza odsłona
Nowy obraz ISO z kolejną poprawką błędu uniemożliwiającego uruchamianie systemu z pendrive'a.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem