Komentowana treść: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie
[#1] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie
No, 1.4.5 czasami nieźle potrafi się przymulić jak dzionek pochodzi przy otwartych wielu aplikacjach, jak u mnie np.: IBrowse, Sputnik, ShowGirls, FXScan, DirectoryOpus, Ced, każdy na własnym ekranie, a do tego AmiGG, SongPlayer i parę drobniejszych pierdółek na Ambiencie.
Jak TLSF sobie z tym radzi w MorphOS-ie 2 to po prostu miodzio ok, racja
[#2] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@R-Tea, post #1

Mnie pod MOS-em 1.4.x znacznie pomagał APooler Morgotha.
[#3] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@Kamul, post #2

I to bardzo :)
[#4] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@R-Tea, post #1

True, true. MorphOS 2.x potrafi non-stop "aktywnie" (czyli cały czas w czynnym użyciu) działać nawet do kilkudziesięciu godzin bez resetu.

Chociaż z drugiej strony potrafi się wieszać kilka razy na dzień.
[#5] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@Solo Kazuki, post #4

Bardziej wiechliwy od visty. Ale zło z tego morphosa.
[#6] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@Solo Kazuki, post #4

kilkadziesiat godzin ..rekord :D starenki windows 2000 dzialal u mnie 9 mcy bez restartu :D
[#7] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@DRACOX, post #6

I co w tym czasie robił ten komputer? Z doświadczenia wiem, że jak się UŻYWA komputera z Windows to po trzech dniach staje się naprawdę uciążliwy niezależnie od tego jakie moce drzemią w sprzęcie. No i wtedy "dobry reboot nie jest zły".
[#8] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@DRACOX, post #6

Jakby tak wiechał jak MOS to bys miał z tego jakieś 3 mc startowania
[#9] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@ede, post #8

A rekord ... w sumie to zależy od softu jakiego się używa . U mnie np ANR, LightWave3D, AmiGG spokojnie 5 dni i nocy działa i nie wiecha samo z siebie.
Dłużej nie próbowałem. Bo ile można ... a od 24/24 mam pc router na ubuntu :)
[#10] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@MDW, post #7

I co w tym czasie robił ten komputer? Z doświadczenia wiem, że jak się UŻYWA komputera z Windows to po trzech dniach staje się naprawdę uciążliwy niezależnie od tego jakie moce drzemią w sprzęcie.


U mnie prawie cale laboratorium stoi na maszynach z w2k. Uptime mierzony w miesiacach. Wszystkie komputery sa w tym czasie dosc mocno zajete. Uzycie CPU ponizej 50% to dla nich jak dobry urlop wypoczynkowy. :P

PS. Ty tez sie wlaczasz do owczego beczenia na windowsy, ot tak, dla zasady? Zawiodles mnie. ;)
[#11] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@MDW, post #7

W pracy mam WinXP.
Nie wyłączam komputera jak idę do domu tylko go hibernuję.
I tak od miesiąca - nie zamula.
3 miesiące temu zapuściłem mu program Odkurzacz - wyczyścił 8Gb śmieci.
Używam non stop bez wyłączania:
Opera (około 20 zakładek), Excel (otwarte ze 20 arkuszy w tym 2 po kilkanaście tysięcy lini), Mozilla ThunderBird (do poczty).
Do tego, przeglądanie różnych plików PDF, JPG itp, PDFCreator, Putty i nic nie siada.
Reset robiłem miesiąc temu, bo excel siadł i stwierdziłem, że warto resetować przy tej okazji bo aktualizacje czekają.
Uwaga! Nigdy nie miałem niebieskiego ekranu (od 3 lat)

Więc tak naprawdę nie wiem od czego to zależy.
Sorry, że nie na temat.
[#12] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@MDW, post #7

Z doświadczenia wiem, że jak się UŻYWA komputera z Windows to po trzech dniach staje się naprawdę uciążliwy niezależnie od tego jakie moce drzemią w sprzęcie.


Ależ wydumana bajka...

Twoje doświadczenie nie obrazuje całego zjawiska najwidoczniej. Mój laptop jest włączony od początku ferii, odkąd do domu przyjechałem i nic z tego co mówisz nie ma miejsca. Codziennie aktywnie używam. Zresztą on zawsze działa 24/7, jest tylko wyłączany na czas podróży do domu na weekend.

W pracy serwer na SBS działa gdzieś od września.
[#13] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@GumBoy, post #12

Na tym proponuję zakończyć dyskusję o stabilności Windows, ewentualnie kontynuować ją w odpowiednim dziale forum, na przykład Hyde Park.
[#14] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@DRACOX, post #6

Erm... po prostu u mnie działał aż do wyłączenia. Nigdy nie miałem potrzeby trzymać kompa dłużej włączonego niż kilka dni i to wyłącznie np przy ściaganiu z torrentów lub ed2k. Być może działałby wtedy znacznie dłużej, gdybym nie wyłączył kompa. Ale nie chodziło mi o to, żeby testować, tylko żeby z niego korzystać.

Edit: Ech, te niedomówienia...

Ostatnia edycja: 13.02.09 01:57:46
[#15] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@Santon, post #11

zapelnij dysk to zobaczysz jakie po dluzszym czasie dni tygodni zaczna sie szopki, a i jeszcze odpal dnetc jak wiesz co to jest to bedziesz widzal jak fajnie wydajnosc przeliczania spada, bo piszac o przegladaniu stronek pdf czy obrazkow i ze nic nie siada to lamersko wglada, normalnie nie na temat
[#16] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@MDW, post #7

Akurat chodzi o sytuację odwrotną - gdy jakaś otwarta aplikacja lub usługa jest uruchomiona ale przez jakiś czas nie używana a użytkownik pomimo faktu posiadania dużej ilości pamięci RAM nadal polega na pliku wymiany bo naczytał się porad pisanych na początku dekady...
Ale to jest akurat zjawisko dobrze udokumentowane - domyślnie plik wymiany w XP zawsze jest włączony po instalacji systemu, a jeśli użytkownik posiada 2 albo 3GB RAMu to ustawiany jest w dodatku na absurdalnym poziomie. Można mieć zajęte 30% z 2GB fizycznej pamięci, a system i tak będzie intensywnie korzystał z pliku wymiany. Przede wszystkim aplikacje "na javie", jak np. NetBeans czy Eclipse, nieużywane przez kilka godzin potrafią się całkowicie "zrzucić" na dysk i przełączenie się Alt+Tabem między JAKIMIKOLWIEK uruchomionymi aplikacjami czy wybór jakiejkolwiek opcji z menu trwa wtedy kilka sekund.
Rada jest prosta - minimum 2GB RAMu i całkowite wyłączenie pliku wymiany.
[#17] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@galu, post #16

Kolejna głupia porada.

Widzę, że prośby nie skutkują, dalsze próby omawiania tutaj systemu pamięci wirtualnej w Windows będą skutkowały usuwaniem postów i banami.

moderator
[#18] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@Dzban, post #17

Moze podalbys jakis argument popierajacy Twoje stwierdzenie?...
A co do TLSF to bardzo fajnie, ze i pod wzgledem fragmentowania pamieci cos sie dzieje w amigowych systemach. Aby tak dalej.
[#19] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@temp, post #18

Jak zauważyłeś po dopisku wyżej nie mogę ich podać bo dostanę bana.
[#20] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@Dzban, post #19

Możesz, lecz na forum.
[#21] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@mailman, post #20

W jakim wątku?
[#22] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@Dzban, post #21

Założyć nie możesz?
[#23] Re: Artykuł - nowy system alokacji pamięci w MorphOS-ie

@mailman, post #22

OK zrobiłem tu jest link --> temat
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem