Komentowana treść: Gramy na czas
[#1] Re: Gramy na czas
Aby porównać trzeba mieć taki sam program do AOS 4...
[#2] Re: Gramy na czas

@Pero, post #1

Ale po co? I tak kazdy system jest najlepszy a jeden lepszy od drugiego (kolejnosc systemu dowolna). :P
[#3] Re: Gramy na czas

@Andrzej Drozd, post #2

Pomijając sprawę ostatniej "międzysystemowej konkurencji" takie narzędzie może się przydać np. przy optymalizacji oprogramowania.
[#4] Re: Gramy na czas

@Andrzej Drozd, post #2

I tak wiadomo, że mój jest najlepszy.... :D
[#5] Re: Gramy na czas

@Pero, post #4

Oczywiscie panie Gates. Panski system jest chyba najlepszy. No a jezeli nie najlepszy to na pewno najpopularniejszy. :)
[#6] Re: Gramy na czas

@MDW, post #5

Ha! Ha! Ha! Panie MDW...Ten z obecną datą i godziną nie jest mój!!! To jest coś czego używam w pracy zawodowej... Mój PRAWDZIWY jest THE BEST
Tylko wieczorkami :(
[#7] Re: Gramy na czas

@Pero, post #1

A po co?
W shellu jest możliwość ustawienia takiego właśnie znaku zachęty.
Prompt "%E>" i już mierzy czas ostatnio wykonanego programu.
[#8] Re: Gramy na czas

@Piotr Zadora, post #7

A po to, że %E działa tylko w AmigaOS 4 to raz, po drugie 'time' możesz użyć w skrypcie, %E nie bardzo. Po trzecie sprawdzę jutro, czy %E działa również spod KingCON-a, bo standardowy shell jest słabo używalny do programowania, ze względu na brak bufora i możliwości skrolowania do tyłu.

Przy okazji - będzie podsumowanie tygodnia?
[#9] Re: Gramy na czas

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Skoro już posługujemy się logiką podczas pisania tekstów to przypominam, że odpowiadałem na wpis #1, który brzmi:
"Aby porównać trzeba mieć taki sam program do AOS 4..."
i dlatego zapytałem "a po co ?". Zapytałem tak ponieważ w shellu AmigaOS 4 jest możliwość ustawienia znaku zachęty, który daje efekt pomiaru czasu.

Jeszcze coś trzeba wyjaśnić? Jeśli tak, służę uprzejmie.
A co do podsumowania tygodnia to nie muszę go robić, bo wystarczy wejść na aminet i zobaczyć ile programów pojawia się dla AmigaOS 4 a ile dla MorphOS'a.

Zachęcam tym samym programistów MOS'owych do wzmożenia wysiłków bo coś cieniutko ostatnio.
Ale mnie to akurat cieszy.
[#10] Re: Gramy na czas

@Piotr Zadora, post #9

wystarczy wejść na aminet i zobaczyć ile programów pojawia się dla AmigaOS 4 a ile dla MorphOS'a.

Lubisz masówki? Dużo siana? Ja szczerze wolę mniej, a konkretniej. Dobrych rzeczy się w kilka chwil nie zrobi, a różne bzdety czy aktualizacje starych programów, bibliotek etc, to może praktycznie każdy kto coś programował w kilka dni narobić.
Może jednak pokusisz się i zrobisz takie podsumowanie rzeczy z Aminetu? Z krótkim opisem, komentarzem. Nie widzę przeszkód w stworzeniu gdzieś jakiegoś kącika dla Ciebie na takie coś. Szczerze.
[#11] Re: Gramy na czas

@SirLEO, post #10

Dzięki za propozycję, ale nie skorzystam.
Wolę się zająć innymi bardziej dla mnie interesującymi rzeczami.
[#12] Re: Gramy na czas

@Piotr Zadora, post #9

A co do podsumowania tygodnia to nie muszę go robić, bo wystarczy wejść na aminet i zobaczyć ile programów pojawia się dla AmigaOS 4 a ile dla MorphOS'a.


Tak jakby Aminet był jedynym miejscem do hostowania projektów...

10 lat temu może tak było, dzisiaj jest tyle możliwości, że wielu autorów oprogramowania po prostu nie korzysta z Aminetu i hostuje swoje projekty gdzie indziej. Ilość oprogramowania na nim pojawiającego się nie jest żadnym wyznacznikiem ogółu żadnej z amiplatform.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem