Komentowana treść: MorphOS - OWB 1.1
[#1] Re: MorphOS - OWB 1.1
Niestety polscy użytkownicy Efiki zostali tym razem lekko wyślizgani, bo wersja pełna mi na 75 MB wolnej pamięci nie rusza (program jest skompresowany, dekompresja wymaga pamięci w ilości 2 x rozmiar programu rozpakowanego), natomiast wersja lite nie jest skompresowana i zajmuje tylko 17 MB, zatem na Efice startuje bez problemu, ale... nie ma obsługi ISO-2. Postaram się zainterweniować w tej sprawie.
[#2] Re: MorphOS - OWB 1.1

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Na A4000 pod Mosem 1.4.5 wersja Lite chodzi ładnie. Niestety wersja skompresowana podobnie jak na Efice, niestety nie działa.
[#3] Re: MorphOS - OWB 1.1

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Jutro ma być specjalna wersja bez SVG, ale z polskimi znakami i nieskompresowana. Docelowo Fab chce się pozbyć biblioteki libicu, przy jej użyciu obsługa kodowań 8-bitowych kosztuje 9 MB kodu wynikowego.
[#4] Re: MorphOS - OWB 1.1
No bardzo ładnie to działa. A zeżarło 50MB ramu na starcie ale co mi tam mam 1GB Gratulacje dla autora.
[#5] Re: MorphOS - OWB 1.1
Ja tam do jutra poczekam. :)
[#6] Re: MorphOS - OWB 1.1
Cóż mogę powiedzieć... Życzę nam wszystkim żeby tak wyglądała druga wersja każdego programu dla MorphOS/AmigaOS. OWB zostaje dopisane do listy programów przy których za każdym razem będę piał z zachwytu. :) Nie sądziłem, że dożyję dnia w którym będę miał przeglądarkę www pod amigowym systemem...

No ale RAM to teraz do Pegasosa już muszę dokupić. :)

Ostatnia edycja: 23.02.09 06:15:24
[#7] Re: MorphOS - OWB 1.1
Niestety nie mogę wejść do ustawień rutera ani access pointa, a na pocztę przez www można wejść tylko bez ssl-a. A no i czasem zdarzają mu się jakieś dziwne nie wyjaśnione zwiechy. To taka informacja po krótkim czasie testowania. Ale ogólnie jest na plus
[#8] Re: MorphOS - OWB 1.1

@Arbuz, post #7

Ja zdążyłem rano przed pracą wejść na dosłownie kilka stron i wszystko było ok. Zwiechy nie zaliczyłem. Nie wiem czy tak jest ale odniosłem wrażenie, że chodzi jakby trochę szybciej. Dobrze, że jest ten pasek postępu podczas mielenia fontów przy pierwszym uruchomieniu. Generalnie według mnie same plusy oprócz tego zwiększonego zużycia pamięci zauważyłem. :) No ale to jest nieuniknione chyba przy OWB. Trudno - trzeba skoczyć do sklepu po kostkę 1GB. Przynajmniej jest okazja żeby się zmobilizować. :)
[#9] Re: MorphOS - OWB 1.1

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Wielkie dzięki Grzegorzu. OK
[#10] Re: MorphOS - OWB 1.1

@Leon, post #9

Dziękować trzeba Fabowi, ja jestem tylko pośrednikiem...
[#11] Re: MorphOS - OWB 1.1

@Arbuz, post #7

@Arbuz:

Nie ma jeszcze zaimplementowanego okna login/password (przynajmniej nie było w wersji pierwszej, tej jeszcze nie miałem okazji sprawdzić). Ale jest i na to sposób: wchodź na swój router w ten sposób:

http://user:pass@192.168.1.1/

U mnie ten sposób działa (hint bezpośrednio od Faba ;))
[#12] Re: MorphOS - OWB 1.1

@skipp, post #11

Dzięki działa.
[#13] Re: MorphOS - OWB 1.1

@skipp, post #11

http://user:pass@192.168.1.1/
U mnie ten sposób działa (hint bezpośrednio od Faba )

Przecież to najzwyklejszy sposób logowania np. do katalogów na hasło, na FTP i takie tam. Nic specjalnego.
[#14] Re: MorphOS - OWB 1.1

@SirLEO, post #13

Zgadza się. W dodatku pisze o tym w dokumentacji do OWB.

Odnośnie samego OWB - sporo pozytywnych zmian. Niestety na szybkości nie zyskał jakoś zauważalnie - na G3 np. skroling pozostawia pod tym względem wiele do życzenia. Przy okazji na dzień dobry ze dwa razy mi się wywiesił, starsza wersja tak się u mnie nie zachowywała. Czyżby przypadek?
[#15] Re: MorphOS - OWB 1.1

@Kamul, post #14

Jest już ona całkiem znośna. Fakt, faktem, że wykazuje większy apetyt na pamięć. Generalnie zaskoczyła mnie pozytywnie. Dzięki niej udało mi się wejść i w pełni obsługiwać strone Ery (pełne korzystanie z serwisu Ery). Generalnie nie ma co marudzić, na samą przeglądarkę tylko trzymać kciuki by autorwi portu dalej chciało się go roziwjać. Dobrze się stało, że w końcu mamy 2 przeglądarki www w miarę funkcjonalne, bo zawsze istnieje szansa, że jak coś nie pójdzie na jednej to pójdzie na drugiej. Przede wszystkim należą się duże ukłony w stronę autora portu przeglądarki. Wielkie Dzięki!!!
[#16] Re: MorphOS - OWB 1.1

@Kamul, post #14

Na G4 prędkość jest przyzwoita. Scroll jest ok. :) Ale bardziej martwią/dziwią mnie te zwisy. Mi się jeszcze OWB nie powiesiło (MOS 2.2). Dużo go nie używałem ale wszedłem na kilka niedostępnych dla IBrowse/Sputnika stron i wszystko działało fajnie. Prędkość i stabilność na pewno jest lepsza niż Sputnika. No i jest antialias fontów. :)
[#17] Re: MorphOS - OWB 1.1

@MDW, post #16

U mnie na G4 scrolling OWB jest zdecydowanie wolniejszy niż w Sputniku, tak się zastanawiam czy jest to kwestaja 1.45/2.2 czy może tego mojego nieszczęsnego 'Voodoo 3 1000' z 8 MB ...
[#18] Re: MorphOS - OWB 1.1

@ede, post #17

U mnie działa ślicznie (P2 G4, R8500, MOS2.2).

Wielkie brawa dla faba :)
Przeglądajac jego strone z projektami warto zwrócic uwagę ile niezłego softu fab przeniósł na nasza platformę (dziesięciokrotne brawa za Stellarium).
[#19] Re: MorphOS - OWB 1.1

@SirLEO, post #13

Ja o tym wiem, ale jak widać nie wszyscy to wiedzieli... Chciałem tylko być pomocny.
[#20] Re: MorphOS - OWB 1.1

@skipp, post #19

Byłeś pomocny super
[#21] Re: MorphOS - OWB 1.1

@Arbuz, post #20

tu byl test ogonkowy


Ostatnia edycja: 26.02.09 14:46:27
[#22] Re: MorphOS - OWB 1.1

@ede, post #21

ąęśćźńół
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem