Komentowana treść: MKVtoolnix 2.4.2
[#1] Re: MKVtoolnix 2.4.2
Bardzo fajny format. Pozwala on np na film (1 plik) z 2 ścieżkami audio (np. oryginalna i lektor/dubbing) i 2 ścieżkami substream (np. napisy PL i EN). Mam nawet jeden klip z 2 ścieżkami wideo w MKV (muzyka ta sama, tylko klipy różne).

A tak pozatym narzędzie to dostępne jest także pod MorphOS, nie wiem jednak w której wersji.


Ostatnia edycja: 23.02.09 20:06:04
[#2] Re: MKVtoolnix 2.4.2

@Solo Kazuki, post #1

Nie jest to jedyny format, który na to pozwala. Windows Media na przykład również.
[#3] Re: MKVtoolnix 2.4.2

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Bardziej popularne chyba jest MP4 (ISO). Z audio to nawet AVI umie.
[#4] Re: MKVtoolnix 2.4.2

@Grzegorz Kraszewski, post #2

albo OGM. Nigdzie nie pisałem że to jest jedyny taki format.
[#5] Re: MKVtoolnix 2.4.2

@SirLEO, post #3

> Z audio to nawet AVI umie.

AVI OFICJALNIE nawet nie może mieć audio w VBR. No, ale widziałem nawet AVI z substreamem...
[#6] Re: MKVtoolnix 2.4.2
Na ogm/mkv/mp4 Przyjęło się mówić kontener.

Tak się chciałem powymądrzać... ;P
[#7] Re: MKVtoolnix 2.4.2

@Solo Kazuki, post #1

Rekordowy MKV jaki dorwałem posiadał oprócz filmu (video) 8 ścieżek audio w stereo (lektorzy w różnych językach) i 12 plików napisów (także różne języki). :) Całkiem fajna i profesjonalna paczka, tylko zajmowała oczywiście nienaturalnie więcej niż większość filmów w podobnej jakości. ;)

Mam wrażenie, że Matroska pojawiła się w pewnym momencie prawie z nikąd i bardzo szybko się spopularyzowała. Teraz to jeden z częstszych formatów z jakimi mam do czynienia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem