Komentowana treść: iMica one
[#1] Re: iMica one
Ładny sprzęcik... VmwAROS też niczego sobie. Z nowoczesną przeglądarką, programem pocztowym, komunikatorem, odtwarzaczem multimedialnym i technologią AmiBridge umożliwiającą uruchamianie programów 68k w postaci oddzielnych instancji UAE bezpośrednio z ich ikon stał się sensowną alternatywą dla użytkowników klasycznych Amig, Amithlona i WinUAE.
Czyż nie?
[#2] Re: iMica one

@FOrest, post #1

A to zależy od tego kto co robi na komputerze. Na pewno tego typu platformy są wyzwaniem dla programistów. :) Dla użytkownika też może to być fajna zabawka pod warunkiem, że taki użytkownik nie ma zbyt wielkich wymagań i np. nie rysuje, nie tworzy muzyki, nie grzebie w 3D, nie zajmuje się DTP... po prostu nic nie robi tylko chodzi po stronach, wysyła/odbiera maile, ogląda filmy i używa jakiegoś komunikatora. :) No i gra w SuperFroga (pod UAE).
[#3] Re: iMica one
"The page cannot be displayed
There are too many people accessing the Web site at this time."

I skończyło się przeglądanie strony...
[#4] Re: iMica one

@APC74, post #3

odświeżyłem i znowu widzę :)
[#5] Re: iMica one

@APC74, post #3

Ja miałem to samo wczoraj, lecz dzisiaj mi się udało. Ta strona ma bardzo niski dzienny limit transferu danych. Na AW.net jest o tym wątek.
[#6] Re: iMica one

@MDW, post #2

Zapewne zauważyłeś, że robiłem porównanie z klasyczną amigą oraz jej emulatorami a nie z MorphOS-em, czy OS4.
Odrobina samozaparcia lub dysponowanie płytą Amiga Forever (wbudowany w VmwAROS instalator OS3.9 z tej płyty) i jednorazowe dodanie programu 68k do listy powoduje, że jest on dostępny z menu AmiStart AROS-a. Kliknięcie takiej ikony powoduje uruchomienie programu 68k jako oddzielnej instancji UAE bez ładowania workbencha i zbędnych dla tego programu bibliotek. Od strony usera wygląda to jak uruchomienie natywnego programu. Tak działa AmiBridge. Mamy więc prosty dostęp do wszystkiego, czego używaliśmy na Amisi.
Mając na uwadze, że AmiBridge jest nowym projektem można mieć nadzieję, że integracja będzie w niedługiej rzyszłosci jeszcze lepsza. Stosowne Bounty jest wreszcie bliskie ukończenia.
Jeśli chodzi o nowe natywne oprogramowanie to jak można było ostatnio zauważyć "da się!" :)
Rozpisałem się ;) Kibicuję każdemu z amigowych systemów i muszę przyznać, że jestem jednak zaskoczony tym, jak wiele dobrego się wydarzyło w każdym z nich w ostatnich miesiącach... Parafrazując pewne powiedzenie "Pogłoski o śmierci Amigi były mocno przesadzone"

Ostatnia edycja: 27.02.09 19:37:47
[#7] Re: iMica one
Czy ktoś wie czy AROS potrafi obsłużyć dwa rdzenie tego Atoma?
[#8] Re: iMica one
Jeżeli ktoś włoży gotową płytę główną w obudowę, to znaczy, że zaprojektował komputer? W takim razie ja zaprojektowałem Pegasosa, a Efikę to nawet dwa razy zaprojektowałem i to za każdym razem inaczej .
[#9] Re: iMica one

@Grzegorz Kraszewski, post #8

No fakt. Zmieniłem niefortunne słowo.
[#10] Re: iMica one

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Płyty Pegasos i Efika zapewne nie projektowałeś ale procesowi stworzenia na ich bazie "komputerów" czyli uzupełnieniu ich w odpowiednią kartę graficzną, określony rodzaj i ilość pamięci, rodzaj obudowy itd. towarzyszyły zapewne przemyślenia, które przy odrobinie dobrej woli można by nazwać projektem ;)

"Autor" iMici zapewne zaprojektował sobie taki zestaw (komputer) zanim go złożył z dostępnych na rynku komponentów.
Czy firma składająca komputery z gotowych elementów np. Komputronik (www.komputronik.pl) składa je bez projektu?

Wikipedia:
Projekt - wstępny dokument przedstawiający propozycje i zamiary lub plan zorganizowanych działań zmierzających do osiągnięcia określonego celu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem