Komentowana treść: Directory Opus 4.18.22
[#1] Re: Directory Opus 4.18.22
Directory Opus rulez Nie wiem, jak wygląda i się sprawuje pod OS 4.x - ale ta ostatnia wersja, "robiąca" za nakładkę na klasycznego Workbencha 3.1 jest rewelacyjna. Pracuję z tym od wielu, wielu lat i nie bardzo sobie wyobrażam powrót do WB bez Opusa. Świetny kawałek softu i tyle. O!

Z szacunkiem
Des
[#2] Re: Directory Opus 4.18.22

@Des, post #1

Niestety "czwórka" to zwykły filemenager dwuokienkowy
[#3] Re: Directory Opus 4.18.22
Ciekawe czy już wyłączyli kasowanie dysków przy robieniu formatowania powyżej 4GB...
[#4] Re: Directory Opus 4.18.22

@Des, post #1

DOpus4 wyglada identycznie na AOS3/4/MOS. Nie wiem do konca czy to bezpieczne, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby w wersji AOS4/MOS uzyc prefsow z AOS3. Ja mam dzieki temu identycznie skonfigurowanego DOpusa pod kazdym systemem. No, a ze kazda wersja ma jakies tam swoje poprawki lub ich brak, to juz inna sprawa. :)
[#5] Re: Directory Opus 4.18.22

@Marek Szyprowski, post #3

DOpusem nie nalezy, a wrecz nie wolno niczego formatowac. ;)
[#6] Re: Directory Opus 4.18.22
Wraz z Ambientem z MorphOS-a 2.0 programy typu "menadżer plików" straciły dla mnie rację bytu OK.
[#7] Re: Directory Opus 4.18.22

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Wiadomość dotyczy AmigaOS 4.x.
[#8] Re: Directory Opus 4.18.22

@grxmrx, post #7

Każda pliszka swój ogonek chwali... ;)

[#9] Re: Directory Opus 4.18.22

@grxmrx, post #7

Wiadomość dotyczy AmigaOS 4.x.

Owszem, ale już pierwszy komentarz – nie...
[#10] Re: Directory Opus 4.18.22

@Grzegorz Kraszewski, post #9

To Cie nie usprawiedliwia ;)
[#11] Re: Directory Opus 4.18.22

@reactor, post #10

To Cie nie usprawiedliwia

Straszne, chyba pójdę się powiesić na jakiejś pętli, 'for' albo 'while'...
[#12] Re: Directory Opus 4.18.22

@Andrzej Drozd, post #4

Mnie na MOSie po kilku odpaleniach DOpusa coś się strasznie miesza ze specjalnym uwzględnieniem, że w panelach widać jedynie prawą stronę (z datami utworzenia). To się jakimś guzikiem przestawia na podstawowy widok? Na OS4 jeszcze nigdy się coś takiego nie zdarzyło.
[#13] Re: Directory Opus 4.18.22
Nie wiem co musiałoby się stać żebym na jakimkolwiek systemie zaczął znów używać dwupanelowego file managera. Ostatni raz używałem czegoś takiego (główie FileMaster) na kilka dni przed party IntelOutside3. Wtedy przesiadłem się na Magellana. Potem pod wczesnym MorphOS-em 1.x jeszcze próbowałem Opusa4, bo Ambient był zbyt ułomny ale dałem sobie spokój. Duszę się na czymś takim. Do czasu aż Ambient stał się używalny męczyłem więc Magellana. Teraz to wszystko już nie ma sensu. :) W pracy dali mi nawet legalnego TotalCommandera ale i tak nie używam, bo mi to nie pasuje. Każdy się dziwi ale ja naprawdę nie umiem czegoś takiego używać. :)

Ostatnia edycja: 01.03.09 01:07:11
[#14] Re: Directory Opus 4.18.22

@MDW, post #13

Tak chyba ma większość ludzi którzy mieli długi staż z Amigą. Dla mnie też posługiwanie się oknami i ikonkami (w celu zarządzania plikami) wychodzi też dużo bardziej naturalnie niż za pomocą dwupanelowców... Też mam Total Commandera w pracy i też go nie uzywam :)
[#15] Re: Directory Opus 4.18.22

@wali7, post #14

Z kolei jak sie pokaze directory opusa pod winde kumplom z pracy to otwieraja geby i nie wiedza o co w tym wszystkim chodzi, a dziala swietnie :) Tak to jest jak sie ktos wychowal na katalogu systemowym oznaczonym "NIE DOTYKAC".
[#16] Re: Directory Opus 4.18.22

@wali7, post #14

Już to widzę jak np. wyszukujesz w którymś katalogu takie same pliki, zmieniasz im hurtem nazwę, kopiujesz je wszystkie do schowka i kopiujesz pliki gdzie indziej. ;) Wszystko zależy od tego co się robi, często siedzę u kogoś przez VNC i jak mu mówię by coś znalazł i widzę jak biedak przebiera kilkanaście okien by coś znaleźć, a okna ma otwarte na cały pulpit 1280x1024... normalnie masakra. Nie bardzo wiem w czym okienka mają być lepsze. Do TC jest masa wtyczek i chyba wszystko nim można, nawet nagrywać płyty, mieć podgląd w jednym oknie.
DO4 był dla mnie nawet znacznie lepszy od Magellana, brakowało mi w nim tylko poruszania się po plikach kursorem.
[#17] Re: Directory Opus 4.18.22

@SirLEO, post #16

Co do tego się zgadzam - dzięki TC odzyskałem dane z półmarwego HDD koleżanki (browsowanie przez okna win było praktycznie niemożliwe, a kopiowanie czegokolwiek to już masakra). Ja używam okien do codziennego przenoszenia 2-3 plików, natomiast "starsza generacja" uzytkowników PC u mnie w pracy bez TC nie potrafi przegrać ani nawet otworzyć jakiegoś pliku z dysku czy pendrive.
[#18] Re: Directory Opus 4.18.22

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Straszne, chyba pójdę się powiesić na jakiejś pętli, 'for' albo 'while'...


Zamiast tego, uwazam ze Ty, jako redaktor tegoz serwisu powinienes dawac przyklad "zachowywania sie" w komentarzach.
[#19] Re: Directory Opus 4.18.22

@SirLEO, post #16

Ja takie banały też robię w oknach i jakoś filemenagery mi nie odpowiadają. Zresztą trzeba wiedzieć gdzie się co ma na dysku.
[#20] Re: Directory Opus 4.18.22

@pawelini, post #15

Ból używania windows leczy w znaczym stopniu Magellan - TC sie nie umywa! Udalo mi sie tez namowic paru pecetowcow do zakupu Opusa pod winde.
[#21] Re: Directory Opus 4.18.22
Co takiego szczególnego dają 64-bitowe wywołania dos.library?
[#22] Re: Directory Opus 4.18.22

@MDW, post #13

Na windzie uzywam 2 panelowek (dokladnie free commandera), jest to nadal wygodne ze wzgledu na to, ze na kazdym z paneli mozna otworzyc wiele zakladek. Nie lubie pootwieranych wielu okien, ktore tylko zasmiecaja blat czy pasek programow, a tak mam wszystkie potrzebne pliki pod jednym kliknieciem ;)

Oczywiscie na Mosie nie wyobrazam sobie uzywania czegos innego niz standardowy Ambient, no ale to inny system :)
[#23] Re: Directory Opus 4.18.22

@El Amigos, post #21

Możliwość bezpiecznego operowania na plikach o rozmiarze przekraczającym 2GB. No i automatycznie obsługiwane partycje mogą być znacznie większe...
[#24] Re: Directory Opus 4.18.22

@MaaG^dA, post #23

64bitowe operacje na plikach nie maja nic do wielkosci partycji.
[#25] Re: Directory Opus 4.18.22

@El Amigos, post #21

http://strohmayer.org/sfs/files/dos64.lha http://strohmayer.org/sfs/files/dos64.readme
[#26] Re: Directory Opus 4.18.22

@Dzban, post #19

Zresztą trzeba wiedzieć gdzie się co ma na dysku.

Szkoda czasu na to. Ja tam jestem wzrokowcem i okna z ikonkami robia mi straszne artefakty w glowie. Dlatego uzywam DOpusa na Ami i Total Commandera na PC. Szybko, sprawnie i skutecznie. Okna sa zlem koniecznym i zycie dopiero zaczyna sie po odpaleniu DOpusa/TC ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem