Komentowana treść: Amiga pod S60
[#1] Re: Amiga pod S60
myszka do komórki ciekawe czy w komórce jest schowek na nią?
[#2] Re: Amiga pod S60
Wow - super sprawa. Na razie projekt jest we wczesnym stadium, ale kto wie - może z czasem się rozwinie i będzie całkiem używalny. Moja N95 8GB już się nie może doczekać odpalenia na niej Ruff'n'Tumble :)
[#3] Re: Amiga pod S60
To bardzo fajnie - ale też nic szokującego . UAE pod Symbiana UIQ jest już od kilku lat...
[#4] Re: Amiga pod S60
Ciekawe jak wygląda sprawa prędkości emulowanej Amigi. Chyba tak dosyć średnio skoro emulator Atari XL/XE na Nokii (E90 Communicator) z Symbianem nie łapał 100% prędkości Atari XL/XE.
[#5] Re: Amiga pod S60

@MDW, post #4

Zagooglałem i ludzie piszą o 25-30fpsach z dźwiękiem - ale nie wiem czy to oznacza frameskip=2 czy 50% prędkości emulacji - jeśli to pierwsze to rewelacja.
To jest UAE4All a nie UAE, więc na odpowiednio mocnym procesorze (ARM11 podchodzący pod 400MHz) sporo gier mogłoby chyba działać z pełną prędkością (w najgorszym razie z frameskipem) - skoro na PSP działają. Natomiast na PSP to wcale nie jest superkomfortowa emulacja, najgorzej jest jak brakuje tych kilkudziesięciu MHzów i osiąga się prędkości emulacji na poziomie 80% z przycinającym dźwiękiem. W bardziej statycznych grach, które sprawdziłyby się nieźle na telefonie (handlówki, przygodówki, strategie) może to tak bardzo nie przeszkadza.
Czekam na wiarygodne testy, sam (nie)stety Symbiana widziałem tylko na zdjęciach ;)



Ostatnia edycja: 25.03.09 23:17:09
[#6] Re: Amiga pod S60

@galu, post #5

Jestem na chorobowym do końca tygodnia to wrzucę może jutro na nokiję i zobaczymy jak to zadziała. Tylko jakoś grania nie mogę sobie wyobrazić na komórkowej klawierce :)
[#7] Re: Amiga pod S60

@MDW, post #4

duzo zależy od jakości samego emulatora :)emu genesisa/megadrive(picodrive s60) na n70 potrafi pomykac z dzwiekiem na 100% ....z drugiej strony emu game boy color (vBoy) na 200mhz n70 ..potrafi przyciąc :D


Ostatnia edycja: 26.03.09 00:42:07
[#8] Re: Amiga pod S60

@DRACOX, post #7

ale sie podniecaja tym UAE ..ja syfu nie bede nigdy uzywal jak udalo mi sie przetrwac chude lata bez niego gdzie kazdy zachwycal sie udawana Amiga na pececie...

powariowali nie dlugo w pralce beda montowac UAE !!!
po co to komu szpan dla szpanu a matka placze :))
[#9] Re: Amiga pod S60

@HOŁDYS, post #8

Amigą to się raczej dzisiaj nie poszpanuje. Mi też jakoś UAE na PC nie przypadło do gustu. No ale UAE na urządzeniach moblinych to zupełnie inna bajka. Tego się klasyczną Amigą nie zastąpi. Ja czekam na UAE dla Androida albo iPhone (ze wskazaniem na tego drugiego, bo jednak jego wolę używać na codzień). Wtedy sobie poużywam Amigi w pociągu czyna przystanku. :)
[#10] Re: Amiga pod S60

@MDW, post #9

amigowanie na iphone - to by byla swietna sprawa
[#11] Re: Amiga pod S60

@Kwiatki, post #10

tak , jak kiedys doczekamy sie jakiegos icontrol pada ,oraz multitaskingu....
[#12] Re: Amiga pod S60

@Masta Krishna, post #2

Ruff'n'Tumble śmiga w 25 fps przy frameskip=1. Tak na marginesie byłem inicjatorem, testerem i autorem grafiki do UAE4All ok, racja ...nie żebym się chwalił.
[#13] Re: Amiga pod S60

@bartekxyz, post #12

Ooo no to calkiem ciekawie. Testowalem kiedys podobne rozwiazni (pocket uae) na windows mobile, i musze przyznac ze bylo dosc malo ciekawie.
[#14] Re: Amiga pod S60

@DRACOX, post #11

z multitaskingiem to długo byś nie pograł.. skraca czas pracy iP o 80%

Ostatnia edycja: 26.03.09 19:26:54
[#15] Re: Amiga pod S60

@Malin, post #14

hah .. tak i dlatego zamiast multitaskingu apple zaserwowalo nam pns ,czy inny zespol napiecia przed menstruacyjnego(pms)....

jakos maszynki ze symbianem dzialaja rownie dlugo co iświecidelko a multitasking maja od poczatku . nie wiedze sensu korzystania z emu amigi na iphonie bez tego co wymienilem . w zabawce ze symbianem mam odpalona gre ,slownik,komunikator ,irca i czesto player muzyki ....coz chyba bym dostal zajoba bez tego :) no coz ....
[#16] Re: Amiga pod S60

@DRACOX, post #15

W końcu!!!
Biorę sie zabawę... :)
[#17] Re: Amiga pod S60

@Mir3k, post #16

Już był nawet utworzony temat na naszym forum (chyba w złej kategorii, nikt prawie nie zauważył) link

Długo na coś takiego czekałem i kibicuję autorowi projektu:)
Ja od siebie mogę dodać, że szybkość jest naprawdę dobra i te 20-25 fps jest realne na E51. Narazie, co się rzuciło to brak regulacji głośności i mapowania klawiszy, ale w następnej wersji mają już być te funkcje. Także tylko testować.
[#18] Re: Amiga pod S60

@paulus, post #17

Mi jeszcze brakuje obsługi auto-rotacji i "wrzucania" kilku dyskietek naraz (niby jest opcja ilości napędów, ale jak wrzucić adf'a do innej stacji niż pierwsza to nie mam pojęcia...).
[#19] Re: Amiga pod S60

@MDW, post #9

Przeciez IPhone bez zasilania pada bardzo szybko - dlugo bys UAE na nim nie pouzywal. Czasami gram w jakiegos Pinballa na zony sprzecie i strach patrzec jak znika energia.
[#20] Re: Amiga pod S60

@DRACOX, post #15

He.. Dopiero doczytalem do tego komentarza :). Zgadzam sie w zupelnosci. IPhone - jak dla mnie - przez swoj czas pracy jest malo profesjonalny. Nawet zona sie do niego zrazila, ciagly stres, czy wystarczy energii (a mowilem jej, z od tym wzgledem to badziew).
[#21] Re: Amiga pod S60

@Deftronic/..., post #20

Do maszyn typu G1 czy iPhone trzeba trochę inaczej podejść. To NIE SĄ TELEFONY. To są urządzenia których jedną z funkcji jest telefonowanie. Generalnie podstawową sprawą jest cały soft do internetu, GPS i jakiś rozrywkowy. Jak się używa iPhone jako telefonu (3G wyłączone) to gwarantuję, że wytrzyma 3 doby. A jak się używa go normalnie (np. w pociągu się ogląda filmy, w coś się gra, ciągle się używa przeglądarki, GPS-a, AppStore, jakieś komunikatory, programy użytkowe) to generalnie 1 dobę tez wytrzyma. No a tego typu urzadzenia mają takie założenie, że raz na dobę jest się w domu. No i jak się wchodzi do domu to się go stawia na stacji dokującej i już jest pełny. Akurat iPhone ładuje się bardzo szybko. Tak więc jak przestanie się oceniać urządzenia typu G1 czy iPhone jak telefony to wypadają całkiem sensownie. Jak ktoś chce telefon to niech kupi jakiegoś "topora", który wytrzyma 3 tygodnie. Wszystko zależy od tego czego kto potrzebuje. Ja bym takiego telefonu nie nosił gdyby on wytrzymywał 3 tygodnie i pozwalał tylko na to na co pozwala zwykły telefon. Po prostu nie chciałoby mi się nosić ze sobą takiego grata, którym mogę tylko telefonować. Ja mam 2-3 rozmowy w miesiącu. Cała pozostała kasa idzie trochę na SMS-y i reszta na Internet (a i tak często korzystam z darmowych punktów WiFi od których roi się we Wrocławiu).

Ostatnia edycja: 27.03.09 23:34:32
[#22] Re: Amiga pod S60

@Masta Krishna, post #18

Żeby załadować dyskietkę do następnych stacji trzeba w momencie wyboru pliku zamiast nacisnąć lewy przyciski(ten, którym wszystko zatwierdzasz), naciskasz odpowiedni klawisz numeryczny np. kiedy naciśniesz "2", wtedy załaduje się zaznaczony plik do DF1, przy "3" do DF2 itd.
[#23] Re: Amiga pod S60

@MDW, post #21

Kurcze MDW, no problem wlasnie w tym ze ten IPhone sluzy generalnie do rozmow telefonicznych. Zadna siec, GPS, sporadycznie jakas gra (jesli jestes w podrozy - odpuszczasz granie, co by nie targac wszedzie ze soba ladowarki). Pare dluzszych rozmow w ciagu dnia i IPhone pada (to ten nowszy, 2 wersja czy generacja). Jasne, ze mozna go ladowac, ale trzeba brac te ladowarke - generalnie CIAGLE pamietac o ladowaniu. Pisze to z obserwacji, doswiadczen zony. Ja jej to klarowalem, ale chciala miec przejrzysta obsluge samego telefonu i banalna po podlaczeniu do kompa (znaczy MACa)... to teraz ma :). A zona glownie (95% czasu uzywania) dzwoni (praca). Porownujac IPhone do K800i (pod wzgledem dlugosci dzialania na bateri), ktory mialem przez dwa lata i dzialalem na nim duzo wiecej niz tylko telefonowanie zony - sprzet Apple to porazka (poza tym jest swietny; prosty, elegancki itp.). Jesienia padl mi K800i (ktos na niego nadepnal :) ), kupilem Xperie X1, ktora dopiero wchodzila. Korzystam na niej z sieci (przegladarki, program pocztowy), dzwonie, czasami gram, baa... nawet odpalam dema z PC (YES!) co by komus pokazac w czym rzecz i slowo honoru - nie pada pod wieczor, jak IPhone po kilku dluzszych telefonach. Nie zrozum mnie zle - IPhone to swietny sprzet, tylko ta bateria :(. Jesli ktos sie czesto przemieszcza, ciagle pamietanie o braniu ladowarki i stresowanie sie tym, ze juz jutro, ba - wieczorem zabraknie "fazy" jest mocno irytujace. Jeszcze raz powiem - na skutek takich doswiadczen jak wyzej, nie wyobrazam sobie korzystania z UAE na IPhonie, przeciez "to bedzie chwila", jak on padnie.

Ostatnia edycja: 28.03.09 00:18:56
[#24] Re: Amiga pod S60

@Deftronic/..., post #23

Przy wyłączonym 3G (do gadek telefonicznych nie jest potrzebna i włączam ją tylko jak używam mocniej sieci) cokolwiek się robi to bateria wystarcza na dobę. No a w domu jestem codziennie więc i tak go stawiam na stacji dokującej. Jeżeli ktoś telefonu używa w 95% do telefonowania to powinien jak najszybciej sprzedać iPhone (póki cena jest rewelacyjna). To nie jest telefon i używanie go jak telefonu jest pomyłką. To jest iPod Touch z możliwością telefonowania. To jest bardziej trzecia konsolka do gier (po PSP i Nintendo DS) niż telefon. Tak więc proponuję pozbyć się tego sprzętu, bo to nie jest telefon.

Ja też się irytowałem przez tę baterię. Ale jak poczytałem na forum porady, zrobiłem co radzili to odetchnąłem, bo to wszystko zaczęło mieć sens. Trzeba wyłączyć bluetooth (włączać jak jest potrzebny), sieć 3G (włączać jak może być przydatna), GPS (włączać jak się korzysta z GPS) i już iPhone3G działa dłużej.

A tak przy okazji. Istnieje nakładka wyglądająca jak bardzo cienki pokrowiec w której jest tak naprawdę bateria, która wydłuża czas trzymania baterii iPhone podobno trzykrotnie.

Na moim porzednim telefonie (stara Nokia 6630 z Symbianem) jak 1.5 godziny w pociągu coś bardziej wymagającego grałem to też zjechało mi 30% baterii. Nawet jak jej nie dotykałem to 3 doby ledwo ledwo dała pociągnąć. Czyli dokładnie jak iPhone. No a co ona tam miała? Fakt, że 3G było włączone cały czas. Tylko co mi ono dawało? Nawet z fajną Operą Mini to internet na czymś takim był po prostu śmieszny. Używanie na niej UAE to byłaby jakaś parodia. Na ekranie 176x208? To nawet emulator małego Atari był bez sensu. :)

Ostatnia edycja: 28.03.09 12:34:00
[#25] Re: Amiga pod S60

@MDW, post #24

Fakt. Masz racje. Wylacze jej te opcje i tak z tego nie korzysta (znaczy sie pokaze co i jak, co by sama sobie konfigurowala IPhonea). Czas dzialania sie wydluzy i bedzie super. Dzieki za pomysl. OK
[#26] Re: Amiga pod S60

@MDW, post #21

To NIE SĄ TELEFONY


Nazwa mówi coś innego.
[#27] Re: Amiga pod S60

@Deftronic/..., post #23

mam pierwszy model (czyli bez 3g i gps), uzywam glownie do dzwonienia, baterie laduje raz na 5 dni. jak czasem mniej rozmawiam to potrafi wytrzymac i 7 dni. ten nowszy model niby mial dluzej trzymac na baterii, widac nie do konca im wyszlo;)

Ostatnia edycja: 28.03.09 19:17:42
[#28] Re: Amiga pod S60

@quaint, post #27

Normalnie ciezko uwierzyc - slowo. Musisz niewiele rozmawiac i b.krotko.
[#29] Re: Amiga pod S60

@quaint, post #27

Model 3G nie mógł dłużej trzymać na baterii choćby z racji tego, że jest 3G. Kiedyś nawet Steve Jobs powiedział coś w stylu:
"iPhone3G pokazuje dlaczego nie zdecydowaliśmy się na wyposażenie pierwszego iPhone w 3G."

Jak wyłączę 3G, bluetooth i GPS to 3 dni mam murowane. Ale więcej to raczej nie ma szans. Dla mnie to normalne, bo od lat używam smartfonów i nigdy dłużej niż 3 dni telefon mi nie wytrzymywał. Oczywiście jak się uprę to i za 8 godzin go wyładuję. Ale to naprawdę muszę się postarać (jakieś wymagające gry wykorzystujące w pełni 3D). Jak na przykład w pociągu oglądam 2 odcinki Monty Pythona to potem bateria albo nadal pokazuje full albo spada o jeden pixel.
[#30] Re: Amiga pod S60

@Deftronic/..., post #25

GPS i bluetooth trochę zjadają baterii ale najgorsze jest 3G. Podobno zastosowany w iPhone3G układ odpowiedzialny za 3G jest bardzo bateriożerny niestety. Tak więc jeżeli komuś zależy na baterii to powinien przede wszystkim wyłączyć 3G. Ja włączam tylko jak włażę do sieci (jak nie mam akurat dostępu do WiFi). Jest to trochę wkurzające ale co zrobić... :(

Ostatnia edycja: 28.03.09 21:26:12
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem