Komentowana treść: Icaros Desktop 1.1
[#1] Re: Icaros Desktop 1.1
No super! Idziemy do przodu. Ja zacząłem już testy. Na VmWare śmiga świetnie. Qemu wiadomo - slimaczy. Z odpaleniem wersji natywnej na wielu pc-tach mam problem. Czarny ekran po wybraniu trybu graficznego. Na kilku kompach poszlo ale w trybie awaryjnym. Jestem ciekawy Waszych doświadczeń z tą dystrybucją.
[#2] Re: Icaros Desktop 1.1

@JaCoP, post #1

Udało Ci się uruchomić sieć pod VmWare? U mnie łączy się z DHCP, pobiera z niego informacje (w logu jest, że pobiera właściwy IP, maskę i gateway) ale nie łączy się z netem - po wpisaniu adresu (np. PPA) do OWB zapora ogniowa i APek pomrugały lampkami przez chwilę a następnie przeglądarka wyświetliła w pasku stanu tekst "Błąd".

Ostatnia edycja: 27.03.09 22:21:35
[#3] Re: Icaros Desktop 1.1

@JaCoP, post #1

Mnie poprzednia wersja wkurzyła. Po instalacji i dodaniu się do gruba nie stertowała .........zobaczymy ja będzie z Tą.



Benedykt Dziubałtowski

[#4] Re: Icaros Desktop 1.1

@APC74, post #2

U mnie pod VmWare siec ruszyla bez problemu po odpaleniu systemu. Dzialam
wlasnie pod OWB. Moze masz zablokowanego VmWara na firewallu? Albo cos w ustawieniach sieci emulatora nie tak? Czekam na info o wersji natywnej.
[#5] Re: Icaros Desktop 1.1

@JaCoP, post #4

Na firewallu na pewno nie jest zablokowany - gdyby tak było nie pobrałby z serwera DHCP danych o ustawieniu sieci (serwer znajduje się za firewallem).
Zresztą nie jest to aż tak bardzo ważne i tak nie mam zamiaru przeglądać netu za pomocą OWB, gdy mam pod ręką Firefoxa. :) W zupełności zadowala mnie możliwość przejrzenia pod OWB stron lokalnych, mogę dzięki temu sprawdzić, czy moje wypociny w HTMLu się pod nim uruchamiają (12 przeglądarka do kolekcji - więcej czasu spędzam sprawdzając zachowanie strony pod różnymi przeglądarkami, niż nad kodem strony "standardy", kurna, rzondzom)...
Pomijając fakt dziwnego zachowania sieci u mnie to Icaros wykonał milowy krok w porównaniu z wersją 1.0 VmwAROSa. Niby zmiany są kosmetyczne, ale zniknęło wszystko to co wkurzało mnie w wersji 1.0.
[#6] Re: Icaros Desktop 1.1
Wypaliłem iso live dvd. Odpalam system wchodzę w tools klikam install i zwis........ Ktoś miał coś takiego?



Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: Icaros Desktop 1.1
Kolejna wersja której nie da się zainstalować :(


Po co oni w ogóle to robią?? Wnioskuje aby poprawić newsa. Nie da się tego zainstalować.



Benedykt Dziubałtowski
[#8] Re: Icaros Desktop 1.1

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

Nieciekawe info. Mam nadzieje, ze szybko to poprawią. No i nadal mam problemy z uruchomieniem tej wersji natywnie na kilku kompach . Przyszły tydzień - dalsze testy. Jednocześnie potwierdzam moją wcześniejszą opinię: z wersją pod VmWare pracuje się świetnie! Czekam na podobnie działającą "natywkę".
[#9] Re: Icaros Desktop 1.1

@JaCoP, post #8

Mnie interesuje tylko wersja natywna. Poprzednia edycja VMW instalowala sie jednak już wstać nie chciała:( Grub poprostu jej nie widział mimo iż wszystko było zrobione według configu. Natomiast ta wersja przy instalacji wysypuje się :( Do pełni szczęścia brakuje widoku guru. To już będzie Amigowy klimat.



Benedykt Dziubałtowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem