Komentowana treść: Breakpoint 2009 zakończone
[#1] Re: Breakpoint 2009 zakończone
Jak na polskim portalu amigowym braknąć może informacji o wyśmienitej polskiej produkcji w najbardziej prestiżowym dla nas compo - Lighshaft/Elude? Produkcji, która minimalnie przegrała pierwsze miejsce, lecz mimo wszystko była druga, czyli 'na pudle'? Troszke słaby to news, zważywszy, że sporo osób ostatnie dwa dni poświęciło na wyczekiwanie najpierw samej produkcji, później zaś wyników.
[#2] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@baderman, post #1

Ja moge powiedziec, ze impreza byla genialna.. bede tam za rok.. chociazbym mial sie do Niemiec na kolanach czolgac :)

/Salute dla AceMan'a i AY Raidersow/Factor 6 - 2 z 3 miejsc na pudle zgarneli nasi :)
[#3] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@baderman, post #1

Fajne to "Lightshaft", na Efice bez problemu chodzi. Bardzo podoba mi się muzyka. Ale efekt z oświetlanymi górami widziałem bodajże w "Starstruck" i tam był zrobiony lepiej.
[#4] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@baderman, post #1

Demko zajebiaszcze moim zdaniem :)
[#5] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@Grzegorz Kraszewski, post #3

U mnie na Pegu tez ładnie chodzi :)
A da się to puścic w fullscreenie?
[#6] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@Szewski, post #2

Dzięki :)

Podoba mi się twoja postawa - wpadaj za rok, naprawdę warto :)
Miejmy tylko nadzieję, że za rok ojro już będzie w normalnej cenie... :/
[#7] Re: Breakpoint 2009 zakończone
Może mi ktoś wyjaśnić co w tym JCM jest takiego? Obejrzałem je i jestem w szoku. Chyba miało być to w CrazyCompo, moim zdaniem gniot i tyle, wstyd demem nazywać. Wystarczył mi screen Lightshaft, by stwierdzić, że lepszy jest, niestety jeszcze nie znalazłem wersji video. A JCM jakby był robiony dla normalnych inaczej, źeby coś dudniło, latało, błyskało, bo dla nich normalna scena jest za trudna w odbiorze. Moim zdaniem żałosne, że wygrało z ambitniejszą produkcją. Chyba, że teraz publika taki poziom prezentuje.
Wybaczcie, ale nie wytrzymałem.
[#8] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@SirLEO, post #7

oceniasz całą scenę muzyki punk jako mało ambitną ?
mylisz się i to bardzo
[#9] Re: Breakpoint 2009 zakończone
Lightshaft wykłada się u mnie koncertowo. :( Część scen wygląda jak żle zakodowane produkcje noAGA zapuszczone na AGA (kasza na ekranie) a część wygląda dziwacznie - co drugi trójkąt jest pusty (niewypełniony teksturą). Na 10 uruchomień tylko raz udało "dotrzeć" do końca, chyba - pozdrowienia dla kogoś i tekst o rezerwacji dla niego najlepszego miejsca przed bigscreenem to koniec dema? W każdym bądź razie tu mi się dopiero zawiesiło. Poza tym wiesza się w różnych miejscach i wyświetla różne błędy - czerwone guru, illegal instruction, coś o braku dostępu do hardware itp.
Tak to mniej więcej wygląda
Ma ktoś jakiś film z tym demem?

Ostatnia edycja: 14.04.09 21:33:57
[#10] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@APC74, post #9

"Pozdrowienia dla kogoś (...)" to nekrolog - tak dla informacji. Tak, to koniec. U mnie demo wygląda okej, jak na streamingu z party. Konfig: Efika 5200B, radek 9200se.
[#11] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@rzookol, post #8

Dema jako dema, dla mnie to crazy demo, a nie normalne, nie ta kategoria. No ale to moje zdanie.

Jak ktoś znajdzie Lightshaft video edition, to ja proszę o linka.
[#12] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@SirLEO, post #11

kiero jeszcze nie wygenerował do avi
[#13] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@APC74, post #9

Miewałem podobny efekt na innych demach Kiera. O ile dobrze pamiętam, był to wynik nieszczęśliwej koniunkcji mapowanego do ramu romu i setpatcha. Nie pamiętam dokładnego rozwiązania.

@Rzookol: co do poziomu muzyki punk rockowej, to cóż, są pozycje typu dr Hackenbush czy Sedes, a są pozycje typu Żegota. Ale to dyskusja na inny portal i inny czas, przepraszam z OT.
[#14] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@wali7, post #5

da sie - parametr double
[#15] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@rzookol, post #12

ftp://ftp.untergrund.net/breakpoint/2009/

tu leży cały stuff w tym ładniutkie mp4 amigowych dem.
[#16] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@APC74, post #9

nie piszesz przypadkiem o uruchamianiu na uae? nie mam pojecia co autor zmienil/zepsul ale po ktorejs wersji zaczal sie moj kod rozkladac (a moze to bylo cos w konfiguracji). nie mialem czasu/ochoty badac co jest nie tak. jezeli masz tak na prawdziwej amidze to jest to co najmniej ciekawe.
[#17] Re: Breakpoint 2009 zakończone
Obejrzałem w końcu Jesus Christ Motocross i jedyne czym mnie zmiażdżył to muzyka na poziomie dna i wodorostów. Jeżeli chodzi o efekty to owszem zabawnie nawet wyglądają, ale koderskiej techniki na wysokim poziomie jakoś tam nie zauważyłem.
[#18] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Nie ta kategoria dem i tyle.
A Lightshaft fajny, choć można było ciągłość wątku podtrzymywać, czyli przejścia z jednych scen do drugich, żeby nie było zlepek.

No i muza, całkiem fajna, motyw J.M.Jarre'a (Rendez Vous II p.2) pasuje do dema, nie ukrywam, że lubię różne takie przeróbki i wstawki w nowym wykonaniu i miksach.

Kiero, fajne i trzyma poziom. Kolejne demko w stylu japońskim zróbcie, z taką orientalną muzyką (szukam takiej muzyki jakby ktoś znał, coś jak Ayumi Hamasaki Songs Meet Princess China Music Orchestra), pomieszanie tradycji i dawnych czasów z nową technologią, jest wiele możliwości... No chyba, że już takie demko ktoś zrobił, to link poprosiłbym.
[#19] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@SirLEO, post #18

Ayumi Hamasaki i demo... hmm można powiedzieć, że już było :)

http://www.youtube.com/watch?v=YLDnm323uQs


Zgadzam się z przedmówcami - Traktorzyści i naturzyści powinni byli startować w Crazy Demo.. przynajmniej wszystkie warunki ku temu spełniali :)

Co do Lightshaft - wielkie brawa należą się również za muzykę. Genialne połączenie klasyki i elektroniki.. E.S Posthumus w demoscenowym kompocie. Jedynie co bym zmienił w całej produkcji, to prace kamery w scenie landscape - aż się prosiło o ujęcia z linii horyzontu, nie tylko rzuty prostopadłe na glebę ok, racja

Oczywiście nie zmienia to faktu, ze to Elude powinno zgarnąć ten worek ojro czy inne scandublery :)

"Choć niewielu nas zostało wciąż z Amigą doskonałą..."

2 zwrotkę śpiewali już rodacy zaraz po demku

Ostatnia edycja: 15.04.09 17:47:49
[#20] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@Szewski, post #19

To są normalne teledyski, mi o normalne demo chodzi. :D
[#21] Re: Breakpoint 2009 zakończone

@Szewski, post #19

"kto peceta nie szanuje, ten ma rację!" :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem