Komentowana treść: UAE4ALL dla systemu MorphOS
[#1] Re: UAE4ALL dla systemu MorphOS
Próbował to ktoś? Jak to działa pod MorphOS? Jak znajdę chwilę to może nawet sobie spróbuję. Wszystkie UAE, które do tej pory widziałem (niezbyt wiele) jakoś mnie nie przekonały. Nawet UAE pod Windows mnie nie kręciło jak próbowałem się pocieszyć gdy w dawnych czasach BlizzardPPC mi padł i czekałem na naprawę.
[#2] Re: UAE4ALL dla systemu MorphOS
Test emulatora UAE4ALL na efice z grami:

ArcadePool - gra wczytuje się 5min i nie widać dolnej części ekranu (poza stołem).
Na ślepo muszę regulować siłę oraz podkręcanie bili.
Z dźwiękiem gra chodzi strasznie wolno bez dźwięku można już w miarę pograć.

Wings Of Fury - Przed startem samolotu mogę wybrać amunicję na klawiaturze.
Niestety nie wiem jakimi klawiszami steruje się samolot (żaden klawisz nie działa).

CannonFodder - Po intrze wyskakuje komunikat "włóż 2 dysk". Mam 3 dyskietki ADF nazwane df0, df1, df2.
Niewiem jak załadować 2 dyskietkę - nie dzieje się to automatycznie?
[#3] Re: UAE4ALL dla systemu MorphOS

@Leon, post #2

In the main menu (F11):

L
Load
R
Run
Y
Eject the disk in df1:

In the load menu:

B
Put the currently-selected adf into df0:
X
Put the currently-selected adf into df1:
[#4] Re: UAE4ALL dla systemu MorphOS

@mailman, post #3

hehe port emu z dreamcasta (l,r,x,b) :) na 200mhz sh4 w dc i 16 MB ramu sprawnie emuluje gierki z a500
[#5] Re: UAE4ALL dla systemu MorphOS

@mailman, post #3

Po wciśnięciu F11 pojawia się takie menu:
Select Image Disk (X)
----------------------
Throttle 0 20 40 60 80 100 - standardowo 60
Frame skip 01 2 3 4 5 Auto - standardowo auto
Sound off on
Save Disks off on
----------------------
Eject Disks (Y)
Reset (R)
Run (L)
Exit - Reboot Dreamcast
Nic więcej tam nie ma.

Te skróty (Y, R, L, X) u mnie nie działają ani jak wciskam te litery w biednym menu czy na ekranie z grą (shift też nie pomaga).
Można je tylko wybrać naciskając enter na danej opcji. Z tym że jak wybieram "Select Image Disk" to pojawia się na sekundę puste okno i zaraz się samo zamyka. Jak wybieram enterem "Eject Disks" to nic się nie dzieje.
Reszta opcji działa bez problemu mogę resetować, wyłączać dźwięk itd. Grę "wrzucam" do katalogu z programem (nie tworzę żadnego folderu). Nazywam poszczególne dyskietki ADF df0, df1, df2.
Jako ciekawostka dodam że ArcadePoolAGA jest na 2 dyskach i nie prosi o włożenie 2 dyskietki ADF.
[#6] Re: UAE4ALL dla systemu MorphOS
Można pobrać nowszą wersję. Autor wprowadził kilka zmian w zakresie osiągów, a także wyłączył tryb pracy w okienku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem