Komentowana treść: Rozszerzenie A603
[#1] Re: Rozszerzenie A603
40 oiro? za 1mb Chip z budzikiem?
[#2] Re: Rozszerzenie A603

@sebar27, post #1

a clockport, umożliwiający dopięcie do A600 delfiny i Subwaya? A złącze na Indivision? Ten sprzęt jest warty co najmniej 20 ojro :D
[#3] Re: Rozszerzenie A603

@recedent, post #2

Lepiej dołożyć pare ojro i kupić A1200 :)
[#4] Re: Rozszerzenie A603

@pampers, post #3

...i mieć 2 MB CHIP, wspomniane możliwości rozbudowy od razu, szybszy procek, AGĘ i klawiaturę numeryczną? Fuj, to takie nieamigowe. Prawdziwy amigowiec się upoci, naklnie, nakombinuje nocami, a potem poskleja wszystko taśmą klejącą i upchnie do tej ślicznej, małej obudowy A600...

P.S. Swoją przygodę z Ami zaczynałem właśnie od A600. Rozumiem więc podejście pływających w dobrobycie i przeżartych konsumpcyjnym stylem życia zachodnich europejczyków, którzy rzucą się na A603 jak na ciepłe bułeczki. Pewnie też bym tak zrobił, gdybym był wystarczająco przeżarty konsumpcyjnym stylem życia i akurat nurzał się w niewyobrażalnej nadwyżce środków finansowych.
[#5] Re: Rozszerzenie A603

@recedent, post #4

dla nich to 40 zl ...
[#6] Re: Rozszerzenie A603

@PrzemasIII, post #5

Nie wiem czy też zaliczam się do nich bo w sumie zarabiam w strefie euro ale wolę przeznaczyć 40 euro na coś innego niż na jakieś wg mnie głupie rozszerzenie które próbuje a600 zamienić w a1200... W czasach kryzysu i 40 euro to kawałek pieniążka..
[#7] Re: Rozszerzenie A603

@pampers, post #6

no bez przedsady. 40 to nie jest duzo za takie cos. o ile ktos potrzebuje, a to inna bajka. popatrzcie na ceny sprzetu 10 lat temu.
[#8] Re: Rozszerzenie A603
Zeby to chociaz ze 2MB Fastu mialo...
[#9] Re: Rozszerzenie A603

@_arti, post #8

Fast to będzie na ich karcie z 030, przecież nie będą sobie wewnętrznej konkurencji robić... :)
[#10] Re: Rozszerzenie A603

@recedent, post #9

a kiedy ma byc takowa karta ?
[#11] Re: Rozszerzenie A603

@PrzemasIII, post #10

A któż to wie? W 2006 zapowiedzieli opóźnienie tego projektu, więc teraz, po trzech latach pewnie lada moment :)
[#12] Re: Rozszerzenie A603

@recedent, post #9

To nie lepiej już 060 żeby zrobili zintegrowany z jakimś S3?
[#13] Re: Rozszerzenie A603

@recedent, post #11

ee jak patrze to niedlugo bez problemu os 3.5/3.9 bedzie mozna odpalic na A600 :)
[#14] Re: Rozszerzenie A603

@recedent, post #9

przecież nie będą sobie wewnętrznej konkurencji robić...

Nie jestem do końca pewien, ale złącze do którego wpina się A603 nie posiada chyba sygnałów niezbędnych do podpięcia pamięci jako Fast, podobnie jak analogiczne złącze w A500. Tu bym upatrywał przyczyny. W A600 jedyna szansa na prawdziwą pamięć Fast to przypięcie się bezpośrednio do procesora.
[#15] Re: Rozszerzenie A603

@Grzegorz Kraszewski, post #14

To te rozszerzenie nie nakłada się na procesor?
[#16] Re: Rozszerzenie A603

@Dzban, post #15

Nie wpina sie je w slot rozszerzenia pamieci CHIP. Racja w A600 mozna dolozyc Fast Ram tylko przez procesor (a wiadomo ze w tym komputerze nie ma zlacza procesora wiec pozostaje nakladka)
[#17] Re: Rozszerzenie A603

@recedent, post #4

Pewnie też bym tak zrobił, gdybym był wystarczająco przeżarty konsumpcyjnym stylem życia i akurat nurzał się w niewyobrażalnej nadwyżce środków finansowych.

40 euro = jakieś 170 zł niewyobrażalną nadwyżką? Jesteś złomiarzem? ;)
[#18] Re: Rozszerzenie A603

@Daclaw, post #17

Gdybym był złomiarzem to pewnie znalazłbym sobie takie rozszerzenie za darmo :)

A na poważnie - ostatnie rozszerzenie do klasyka jakie kupiłem to była karta PCMCIA WiFi do A1200 (w 2005, za podobną cenę jak A603), którą używałem może parę miesięcy. 170 zł + wysyłka? Wolałbym dać tyle samo za dodatkowe 128 MB do Efci. O ile taki hardware-magik jak Jens podjąłby się zadania... :)
[#19] Re: Rozszerzenie A603

@recedent, post #18

A co za problem. Kup kości i lutownica w dłoń. pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem