Komentowana treść: Fedora 11 wydana
[#1] Re: Fedora 11 wydana
Nadesłał Arbuz
[#2] Re: Fedora 11 wydana

@Arbuz, post #1

Fedora jest slaba - niestabilna, za wolna, za duze wymagania do komfortowej pracy. Dawno minely czasy kiedy jedna z najlepszych dystro byl RedHat. Teraz pozostal tylko Debian i Slackware
[#3] Re: Fedora 11 wydana

@taurus, post #2

Czy niestabilna to bym się zastanawiał. Jakoś ani przy używaniu AzureusaVuze,Ktorrenta,Firefoxa,Mozilli,Gimpa,OpenOffice (czyli do tego co mi jest potrzebne) nie miałem zwieszki. A co do prędkości to muszę przyznać, że jest dość wolno ale wiem że to wina sterów i braku 3D. Podobno ktoś to już rozwiązał ale ja nie mam beżowego pojęcia w jaki sposób to zrobić. Z tego co widzę F11 ma coś już poprawione w sterach radeonów więc jest nadzieja, że bez zbędnego grzebania w plikach konfiguracyjnych, będzie dobrze.
A uzywałeś jej na pegazie czy na grzybie? Bo jak na grzybie to nie zauważyłem jakiegoś wielkiego spowolnienia na moim PC Quadzie.
[#4] Re: Fedora 11 wydana

@Arbuz, post #3

Na grzybie, ale FC demonem predkosci nie jest, z dystrybucji dla ludu rewelacyjnie smiga mandriva free/powerpack/extreme nawet na slabym konfigu. Na prywatnym ppc mialem, mam i bede mial debiana
[#5] Re: Fedora 11 wydana

@taurus, post #4

A ja używam ubuntu i jest całkiem szybkie tylko szkoda że nie umiem zainstalować pine. Można go łatwo pakietem zainstalować. Potrzebne mi to na kolokwium z systemów operacyjnych.
[#6] Re: Fedora 11 wydana
Fedora na Efikę?? Hmmm, jak miło, chyba się skuszę ;)

Tylko to mnie trochę hamuje:

"Zalecane dla trybu graficznego: G3 400 MHz bądź lepszy, 256 MB RAM."

Mam jakby o połowę RAMu za mało :-/
[#7] Re: Fedora 11 wydana

@Arbuz, post #1

Gdybyś po ludzku wysłał zgłoszenie przez formularz (tam są opcje do zaznaczania), to byłby Arbuz ;)
[#8] Re: Fedora 11 wydana

@skipp, post #6

obadaj środowisko LXDE , jest ultra lekkie nawet w porownaniu z XFCE, przyjemne dla oka , dobrze integruje sie z aplikacjami qt4 i gtk(na ktorym jest oparte)
[#9] Re: Fedora 11 wydana

@taurus, post #2

Jeszcze jest openSUSE :)
I moim zdaniem dziala zdecydowanie lepiej niz Debian . Zwłaszcza widać to na nowych sprzętach ;)

Ostatnia edycja: 10.06.09 22:04:42
[#10] Re: Fedora 11 wydana

@Drako^lM, post #9

open co? moze i na "nowych" (pb:D?) sprzetach jakos dziala, na pegu 1263 3y jakos tak dzialaniem tego nazwac nie mozna - czkawka tylko to okreslenie na mysl mi przychodzi.
[#11] Re: Fedora 11 wydana

@Dzban, post #5

Dla murzyńskiego pingwina możesz to zrobić np. tak:
sudo apt-get install libncurses5-dev libldap2-dev libssl-dev
sudo apt-get source -b pine
sudo dpkg -i pine_4.64-4_i386.deb


Ostatnia edycja: 10.06.09 22:47:13
[#12] Re: Fedora 11 wydana

@mailman, post #7

Fakt moja wina
[#13] Re: Fedora 11 wydana

@sebar27, post #11

pierwsze poszło
do drugiego trzeba było doinstalować dpkg-dev
a trzecie nie działa bo nie może znaleźć pliku
a poza tym mam ściągniętego pina na dysk
[#14] Re: Fedora 11 wydana

@Dzban, post #13

No dobra, a kompilacja poszła, czy wywaliła się na jakimś błędzie?
Zapraszam na GG.
[#15] Re: Fedora 11 wydana

@sebar27, post #14

Jednak udało mi się zainstalowałem alpina przez apt-get. A tamta kompilacja poszła bez problemu.
[#16] Re: Fedora 11 wydana

@Drako^lM, post #9

I moim zdaniem dziala zdecydowanie lepiej niz Debian


Ciekawe w którym miejscu.
[#17] Re: Fedora 11 wydana

@taurus, post #4

Zgadzam się. Mandriva działa znacznie sprawniej (moim zdaniem) gdyż pakiety programów ma prekompilowane dla procka i586 w przeciwieństwie np. do Fedory czy Debiana. Dlatego musiałem zrezygnować z tych dwóch ostatnich. Mandriva nie tylko dla ludu jest :) Jako serwer sprawdza się równie dobrze jak Debian czy Slackware, czyli stereotypowe serwerowe dystrybucje. Poza tym Fedora 9, którą instalowałem na laptopie miała więcej niedociągnięć. Np. komp zawieszał się czasem tak, że tylko twardy reset pomagał. Z Mandrivy jestem osobiście zadowolony. Na moim laptopie IBM T30 1.5GHz, 0,5GB RAM działa istotnie, zauważalnie prędzej niż inne dystrybucje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem