Komentowana treść: Allegro 1.1
[#1] Re: Allegro 1.1
Wow, zalew quality productions. No ale wazne, ze cos powstaje.
[#2] Re: Allegro 1.1

@AmiChris, post #1

wszystko fajnie tylko dlaczego soft na OS4 staje się coraz mniej amigowy i biblioteki wypuszczane są jako #?.so, w os4.2 pewnie bedzie amigaguide.so asl.so ...
bądź co bądź biblioteki .so to jednak strata na pamięci
[#3] Re: Allegro 1.1

@rzookol, post #2

Przyczyna jest prosta, przygotowanie amigowej *.library na bazie źródeł wymaga pewnej wiedzy programistycznej. Zrobienie *.so takiej wiedzy nie wymaga. AmigaOS 4 stawia na porty oprogramowania robione przez użytkowników, robi się wiele, żeby to użytkownikom ułatwić. Co prawda najczęściej skutkuje to produkcjami w rodzaju "crapgames vol. xx" (proszę na OS4 Depot wpisać "crapgames" jako wyszukiwany tekst), niemniej w ten sposób można stworzyć wrażene że dla AmigaOS 4 jest dużo oprogramowania.
[#4] Re: Allegro 1.1

@Grzegorz Kraszewski, post #3

no nie wiem, port Allegro wymaga jednak wiedzy programistycznej, to nie bułka z masłem :)
[#5] Re: Allegro 1.1
Anubis - amigowy system z jądrem linuksa.
AmigaOS 4 - linuksowy system z jądrem AmigaOSa.

A Ty, którą drogę wybierasz?
[#6] Re: Allegro 1.1

@widelec, post #5

Trzecią - MorphOS - amigowy system z jądrem a'la AmigaOS.
[#7] Re: Allegro 1.1

@Marek Szyprowski, post #6

Tylko nie zapomnij, że MorphOS jest ANTY-amigowy
[#8] Re: Allegro 1.1

@widelec, post #7

a Windows i Mac OS X jest PRO-amigowy ;)
[#9] Re: Allegro 1.1

@rzookol, post #4

port Allegro wymaga jednak wiedzy programistycznej

W takim razie zastanawia mnie dlaczego preferuje się *.so z wszystkimi jego wadami ponad *.library. Albo tej wiedzy na normalną bibliotekę jednak nie wystarczyło, albo stoją za tym inne, nie znane mi powody.
[#10] Re: Allegro 1.1

@Grzegorz Kraszewski, post #9

Lenistwo
[#11] Re: Allegro 1.1

@Marek Szyprowski, post #10

Albo terminy - chłopaki robią wszystko w "dwa tygodnie" ;)
[#12] Re: Allegro 1.1

@widelec, post #11

Wydaje mi się, iż opakowanie tego w typową amigową bibliotekę nie powinno zająć więcej niż jedno popołudnie (z przerwą na zjedzenie pizzy)... ale ja się nie znam na pisaniu pod OS4.
[#13] Re: Allegro 1.1

@rzookol, post #2

Moze poprostu wola metode małych krokow.
Skoro *.so jest prostsrze do zrobienia, a i tak maja sporo rzeczy do zaimplementowania, przetestowania....Pamietajmy ze to jest wciaz WIP.i pewnie i tak jest sporo błedow. Na wieksza optymalizacje pewnie przyjdzie jeszcze czas.


Z drugiej strony wydaje mi sie nowe Amigi z OS4 maja takie zasoby sprzetowe ze jak sie zna odpowiedni techniki tworzenia, pamieciozernych elemntow jak tła- tereny, animacje... to mozna sporo zrobic. W wiekszosci jednak te gry pewnie lamerzy beda robic.
Takim to zadna optymalizacja nie pomoze ;)
[#14] Re: Allegro 1.1

@widelec, post #5

Widelec prowadzi badania Marketingowe :D

Może ty jakims akwizytorem łazacym po domach jestes ?
Puka taki otwoera marynarke a tam jedno jadro zakrywa Anubis, drugie Amiga os
Nie Otwoeracjie drzwi !!!!
[#15] Re: Allegro 1.1

@dzordan, post #14

Akwizytorem? niee:P co najwyżej ankieterem, który sprawdza kto jest godny dostąpienia zaszczytu wejścia do Krainy-Wiecznie-Odbijających-Się-Czerwonych-Boingów :D
[#16] Re: Allegro 1.1
Lipa jakas, kazda gra na AOS4.0, wywala blad programowy 003.
[#17] Re: Allegro 1.1

@Andrzej Drozd, post #16

Pewnie wymagają OS 4.1 :P
[#18] Re: Allegro 1.1

@waldiamiga, post #17

Panie, ale ja jestem Amigowcem i Samanty nie uzywam. Wole AmiGosię. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem