Komentowana treść: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!
[#1] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!
To, że ludzie odchodzą od różnych amigowych projektów to mnie nie dziwi. Trzeba mieć trochę samozaparcia i lubić te platformy żeby ciągnąć te klimaty. Jednak jak powodem rezygnacji są tak głupawe przyczyny jak np. zabawy żałosnych domorosłych "hackerów" to naprawdę coś mnie trafia. :( Z rozkoszą nakopałbym do d... tym grzybiastym ludkom, którzy się po prostu nudzą niszcząc kupę fajnej hobbystycznej pracy innych.
[#2] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@MDW, post #1

zabawy żałosnych domorosłych "hackerów" to naprawdę coś mnie trafia
Pewnie kolesie mają małe,śmierdzące siuśki.Skur$%#*&%two i tyle.
[#3] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@waldiamiga, post #2

A administrator, prawdziwy amigowy zapaleniec i hobbysta, ustępuje "kolesiom o małych, śmierdzących siuśkach" i zamiast przekazać bieżący backup komuś, kto ma większy skill w utrzymywaniu i zabezpieczaniu strony, ze smutkiem zamyka ADA. Hmm...
[#4] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@recedent, post #3

Może nie ma backupu... A tak bardziej serio, to rzeczywiście chyba mu się po prostu już nie chce, a "hakerzy" byli wygodną wymówką. Na morphos-files.net był już jeden atak symulowany (szukanie dziur za moją wiedzą) i dwa rzeczywiste, oba nieudane. Hakerzy mniej lub bardziej dobrzy się zawsze znajdą, trzeba im po prostu utrudnić życie.
[#5] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@Grzegorz Kraszewski, post #4

No jeżeli to całe zamknięcie z powodu "hackerów" jest tylko wytłumaczeniem znudzenia prowadzeniem strony to faktycznie nie jest to fajne posunięcie i na pewno są lepsze rozwiązania.
[#6] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Może Management PPA da radę przejąć i poprowadzić ADA na swoich serwerach?
[#7] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@Santon, post #6

Byłoby wspaniale. Czy jest to możliwe? Nie jestem pewien czy finansowo sie opłaca ale prestiż w środowisku nie do przecenienia.
[#8] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@Skotos, post #7

Poleasingowe serwery HP mogę Wam załatwić, chyba, że chcecie nowe, to może być HP, FSC, Intel, ewentualnie sprowadzane zza granicy, używane. Dajcie tylko specyfikację to sięcoś dobierze do niej. Dodatkowo UPS'y APC, Ever i Fideltronic - tylko nowe.
[#9] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@Santon, post #8

Chyba nie myślałeś, że hostujemy PPA na jakimś własnym sprzęcie przypiętym do jakiegoś DSL-a? Chociaż ja już tu czytałem tekst, że ppa.pl jest hostowane na Efice, więc może nie powinienem się dziwić? :)
[#10] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!
No to straszna lipa :( Bardzo lubiłem tą stronę... miałem nawet plan, żeby z tamtejszej kolekcji logosów z dem zrobić parę koszulek...

Warto prz tej okazji wspomnieć, że w ostatnich notowaniach tego serwisu nasz "Planet Potion" królował na pierwszym miejscu, a "Gift" był piąty
[#11] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@skipp, post #10

Na ADA Planet Potion chyba było na pierwszym miejscu od zawsze, a przynajmniej od czasu przeniesienia na serwer untergrunt.net. Chyba tylko raz przez parę tygodni zamieniło się miejscami ze Startrack by TBL.
[#12] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@jimiche, post #11

Prawda. "Starstruck" był przed "Planet Potion" jakiś czas, ale w końcu wygraliśmy :D
[#13] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!
Szkoda... Jak by się dało przenieść stronkę gdzieś byłoby super. Taki portal jest potrzebny - zobaczcie sobie na CSDB (c64) - bez niego scena komodorowska pewnie by padła - a na pewno nie funkcojonwała by tak dobrze...
Na wypadek powstania inicjatywy ratowania ADA - deklaruję jakąś skromną pomoc z mojej strony.
[#14] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!
Wielka szkoda że tak wspaniała strona została zamknięta. Mam nadzieję że jednak powróci w glorii i chwale OK
[#15] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!
Nie chcemy nic obiecywać... zobaczymy co wyniknie z rozmów.
[#16] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!
no szkoda... byłem tam czestym gościem :(
nierozumi poco atakowac takie stronki, takie psucie dla samego psucia. Nie lepiej włamac sie na jakies www polityka ,na zdjeciu sliwe mu domalowac + ubrac w jakies damskie ciusszki. :) przynajmniej by była szansa ze w tv pokaza......

[#17] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@SirLEO, post #15

Mam nadzieję że rozmowy skończą się pozytywnie i ADA wróci ponownie.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki OK
[#18] Re: Amiga Demoscene Archive - to już koniec!

@SirLEO, post #15

To byłoby coś pięknego, i może byt tegoż byłby wówczas bardziej stabilny :D Ciekawym jak dużo miejsca/transferu potrzeba na taki serwer.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem